Mandat z Węgier
#1
Witam
Pare dni temu wrocilem z Budapesztu i dzisiaj dostalem poczta mandat z fotoradaru wiec chciałem zapytac co z nim najlepiej zrobic. Jest pelno wskazowek żeby nie placic ale wszystko jest sprzed kilku lat. Jak to wyglada obecnie i ile sie czeka na takie mandaty bo boje sie ze moze ich byc wiecej.
Odpowiedz
#2
(17-06-2015, 9:08)Smialek napisał(a): ... dzisiaj dostalem poczta mandat z fotoradaru wiec chciałem zapytac co z nim najlepiej zrobic...

Masz na dokumencie dane, za pomocą których możesz zerknąć na fotkę ... https://kozigbirsag.police.hu
Odpowiedz
#3
Prosimy o linka do zdjęcia - też się chętnie pogapimy. Oczko W jakim miejscu sfotografowali?
Odpowiedz
#4
(17-06-2015, 12:17)eplus napisał(a): Prosimy o linka do zdjęcia - też się chętnie pogapimy. Oczko W jakim miejscu sfotografowali?

Jeszcze raz link > https://kozigbirsag.police.hu ... aby zobaczyć fotkę, należy wpisać w rubryce nr.pisma + nr.rejestracyjny pojazdu Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#5
(17-06-2015, 9:42)Sztasek napisał(a):
(17-06-2015, 9:08)Smialek napisał(a): ... dzisiaj dostalem poczta mandat z fotoradaru wiec chciałem zapytac co z nim najlepiej zrobic...
Masz na dokumencie dane, za pomocą których możesz zerknąć na fotkę ... https://kozigbirsag.police.hu

W celu obejrzenia fotki na stronie podanej przez Sztaska w prawym górnym rogu masz wprowadzić następujące dane opisane
[Obrazek: 10end4m.jpg]
Odpowiedz
#6
wiem wiem tylko chwilowo nie ma mnie w domu więc wstawie fotke po jutrze. a wie ktoś jak dalej wygląda sprawa czy trzeba to płacić czy można olać???
Odpowiedz
#7
(17-06-2015, 18:16)Smialek napisał(a): wiem wiem tylko chwilowo nie ma mnie w domu więc wstawie fotke po jutrze. a wie ktoś jak dalej wygląda sprawa czy trzeba to płacić czy można olać???

W Polsce obowiązuje znowelizowany Kodeks Drogowy. Wprowadzone zmiany dają prawo państwom Unii Europejskiej do wymiany danych o właścicielach pojazdów, które zostały zarejestrowane przez fotoradary na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Kara za wykroczenie - wysokość mandatu jest ustalana wg taryfikatorów państwa na terytorium którego fotoradar wykonał pomiar.
Smialek - Jeśli mandatu nie zapłacisz, bo i tak można, licz się z tym, że kolejnym razem na terenie Węgier możesz mieć kłopoty podczas kontroli drogowej. Twoje dane i dane pojazdu trafiły do policyjnej bazy.
Odpowiedz
#8
Dzięki Sztasek za informacje
Odpowiedz
#9
Może mi ktoś powiedzieć jak mogę zapłacić mandat w forintach?
Odpowiedz
#10
(29-06-2015, 17:21)Smialek napisał(a): Może mi ktoś powiedzieć jak mogę zapłacić mandat w forintach?

Był wątek o przelewach na Węgry.
Kiedyś liczyłem i korzystnie wypadał Western Union.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co przywozicie z Węgier? fvg 332 304,402 18-10-2023, 11:02
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za brak winiety.... paulo99 4 1,358 25-08-2022, 18:16
Ostatni post: eplus
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za parkowanie agi_iwan@o2.pl 8 4,562 05-08-2019, 20:41
Ostatni post: Waldek
  Niesłusznie wystawiony mandat na Węgrzech Kuwal 20 8,819 20-07-2019, 19:27
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości