Mandat za parkowanie
#1
Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc. Dzisiaj byliśmy z mężem na plaży w zamardi  i  zaparkowaliśmy przy pobliskiej ulicy. Niestety po powrocie czekał na nas mandat, nie przyszło nam do głowy, że są tam parkometry. Zwłaszcza, że poszliśmy na plażę tak jakoś od tyłu i po drodze nie widzieliśmy żadnego parkometru. Chodzi o to, że kwota do zapłaty jest jakaś kosmiczna, 101344. Normalnie nie pytałabym, tylko zapłaciła na najbliższej poczcie, martwi mnie jednak taka kwota. Czy to możliwe że tak wysoki może być mandat za nieuiszczenie opłaty? Proszę o pomoc!
Odpowiedz
#2
Koszt parkowania w Zamárdi zależy od strefy i wynosi dla samochodu osobowego od 300 do 600 Ft za godzinę. Kara o której piszesz jest dziwnie wielka. Rozumiem, że masz dokumenty wzywające do zapłaty. Jeśli możesz to wyślij mi czytelne zdjęcia/skany na adres wegierskitlumacz(małpa) w domenie gmail.com lub jako prywatną wiadomość na forum. Zobaczę co da się zrobić.
Odpowiedz
#3
Czy wyjasnila sie tsjemnicza kwota mandatu za parkowanie?
Odpowiedz
#4
Nie dostałem żadnych dokumentów od zainteresowanych.

Po dłuższym poszukiwaniu udało się ustalić stawki za parkowanie bez opłaty:
- w przypadku zapłaty w ciągu 15 dni od popełnienia czynu należy wnieść należna opłatę za parkowanie plus karę która jest równa podwójnej stawce za godzinę parkowanie (czyli płacimy stawka * 3)
- przy zapłacie po 15 dniach stawka opłaty dodatkowej za parkowanie jest równa poczwórnej stawce godzinowej. Oczywiście i tutaj dochodzi obowiązek zapłacenia za godzinę parkowanie. Czyli wynik końcowy stawka godzinowa * 5.
Przy opłacie za cały dzień stawka godzinowa 300 Ft * 10 godzin *5 = 15000 Ft. Skąd oni wzięli ponad 100 000 Ft?

System parkowania płatnego działa od 15 czerwca 2018 roku

(źródła:   https://www.zamardiparkolas.hu/msite/176...190128.pdf i https://net.jogtar.hu/printiframe?docid=...oogle.com/)
Odpowiedz
#5
Może to numer blankietu, Translator Google tak tłumaczy. Uśmiech
Odpowiedz
#6
Ja także dostałem mandat za parkowanie w Peczu. W piątek parkomaty czynne są do 14:00 a nam zabrakło drobnych na ostatnie 2 min.  i dostaliśmy mandat..chodz wystawiony był przed upływającym czasem , dlaczego?

[Obrazek: 47365e2e58b68e89med.jpg]
Odpowiedz
#7
No ale masz paragon z parkomatu? Ja bym się kłócił, jeśli wystawiono mandat w czasie ważności. Czarne na białym.
Raz byłem w starszych Termach Szaflary, był zepsuty zegar wskazujący czas do wyjścia. Wyszliśmy "na oko" - dopłata 50gr za 2 minuty. Ale mówię, że mają zegar zepsuty - "Tak" - i pokazuję babce, że jeszcze nie ma 3 godzin od wystawienia paragonu z terminalu - płaciłem kartą i chyba tę godzinę uznałem za wiążącą, gdy zbierałem się do wyjścia. "A, to inaczej zegar chodzi". Dałem jej te 50 gr, córkom nie zostawiłem nic i musiały je wypuścić na zewnątrz do samochodu, żeby doniosły te groszaki.
Odpowiedz
#8
Mam  paragon , jest na nim wykupione parkowanie do godziny 13:58... Niestety opuszczaliśmy już Pecz i nie chcieliśmy już psuć sobie więcej nastroju..Poza tym z kim się kłócić ... Dodgy
Odpowiedz
#9
(05-08-2019, 6:26)piablo75 napisał(a): Ja także dostałem mandat za parkowanie w Peczu. W piątek parkomaty czynne są do 14:00 a nam zabrakło drobnych na ostatnie 2 min.  i dostaliśmy mandat..chodz wystawiony był przed upływającym czasem , dlaczego?

Coś mi tutaj nie gra. Na stronie firmy obsługującej parkowanie (https://www.biokom.hu/parkolasi-dijszabas/ ) jest informacja, że w Pécsu w drugiej strefie parkowanie jest płatne w dni robocze od godziny 8:00 do godziny 17:00.
Czas kontroli 12:46, wydruku to 12:48 o jakich 2 minutach mówisz?
Wysokość kary za brak opłaty za parking podaje strona https://www.biokom.hu/potdijak/
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat za brak winiety.... paulo99 4 1,345 25-08-2022, 18:16
Ostatni post: eplus
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,115 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Faktura Vat za pobyt w apartamencie wiesiara 2 1,537 28-07-2019, 20:43
Ostatni post: wojti76
  Niesłusznie wystawiony mandat na Węgrzech Kuwal 20 8,782 20-07-2019, 19:27
Ostatni post: ex-komar
  Mandat i odwołanie się - Węgry lemON00 19 18,081 28-05-2019, 13:45
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości