Mapy google i drogi płatne
#31
(08-05-2019, 7:43)Tony-snk napisał(a): w trakcie majówki odwiedzilem z moja lubą Wegry , jadac z Sanoka przez Radoszyce , nastepnie Humenne, Mihalovce i Sátoraljaújhely, jadac dalej docelowo do Miskolca jechalem kawalek autostrada a potem jadac z Miskolca do Tiszaujvaros jechalem pare kilometrow autostrada - tak sie zastanawiam czy te odcinki sa platne czy nie sa bo wg tych map co sa w necie ciezko cokolwiek wywnioskowac

Przychodzi mi na myśl fraszka Jana Kochanowskiego (żył w XVI wieku) zaczynająca się słowami "Cieszy mię ten rym: ..."  Oczko ...
Każdą podróż planuję. Pomiędzy Polską i Węgrami kursuję od lat, nie ma identycznych wyjazdów, każdy jest inny pomimo podróży tą samą drogą. Nie raz warunki (pogodowe, drogowe, wypadki, zmęczenie...) zmuszły mnie do zmiany wcześniej zaplanowanej trasy, ale zawsze dokładnie patrzyłem na znaki drogowe i dzięki temu nigdy nie miałem problemów.
Tony-snk - teraz nie ma nad czym się zastanawiać, jest po fakcie.

>>> Na tej stronie znajdziesz mapy płatnych dróg Słowacji i Węgier - posty nr.1268 - 1270

Specjalnie dla ciebie wklejam >>> aktualną mapkę płatnych dróg okręgu Borsod-Abaúj-Zemplén
Odpowiedz
#32
dzieki za odpowiedz
reasmujac widocznie te pare kilometrow ktore jechalem autostrada pokonalem bez winiety - moze nikt sie nie upomni o swoje Szeroki uśmiech
ps a wy jak jedzie w strone mezokevesed kupujecie winiety ?
Odpowiedz
#33
Przed samym Miskolcem jak się przejedzie przez rondo na wprost to faktycznie wpada się na obwodnicę autostradową. Prawdopodobnie jest bezpłatna, ale nie odważyłem się sprawdzić. Dalej z Mi do T-ujvaros trzeba by świadomie wjechać na autostradę, są znaki. Normalnie jedzie się wzdłuż żwirowni, koło kurhanu i cały czas prosto bez specjalnego ryzyka wjazdu na autostradę.
Odpowiedz
#34
Dokładne tak jak mowisz przyjacielu - wszak jechalem pierw kawałkiem autostardy do Miskolca z potem do Tis-varos autostrada - tak przynajmniej prowadzi mnie Sygic na ktorym jezdze
Odpowiedz
#35
(08-05-2019, 12:29)eplus napisał(a): Przed samym Miskolcem jak się przejedzie przez rondo na wprost to faktycznie wpada się na obwodnicę autostradową. Prawdopodobnie jest bezpłatna, ale nie odważyłem się sprawdzić. Dalej z Mi do T-ujvaros trzeba by świadomie wjechać na autostradę, są znaki. Normalnie jedzie się wzdłuż żwirowni, koło kurhanu i cały czas prosto bez specjalnego ryzyka wjazdu na autostradę.

Do zjazdu na Mályi jest bezpłatna.
Odpowiedz
#36
Myślę że jednak mogą się upomnieć Oczko  Ja jak jadę w kierunku Bogacs, Mezokovesd nie kupuję  winiety omijam odcinki płatne.Jade obwodnicą Miszkolca do zjazdu do drogi 304 a potem już dalej starą droga nr 3
Odpowiedz
#37
Doskonale znam ten objazd/obwodnicę Miszkolca. Kilka lat temu ogłoszono ja płatną, ale za interwncją mieszkańców i samorządu dyrekcja dróg i autostrad ustąpiła. Przez kilka tygodni, gdy obwodnica była płatana, centrum Miszkolca ciagle było zakorkowane, nawet i nocą, szczególnie w piątki trzeba było odstać swoje na światłach. Obecnie ten kawałek jest gratis tylko dla aut osobowych poniżej 3,5T. Jadąc od granicy w Sátoraljaújhely (krajowa nr.37), na rondzie w miejscowości Gesztely wjeżdżamy na dwupasmówkę, dalej przed Miszkolcem w Felsőzsolca od ronda mamy kawałek M30 który jest wolny od opłat dla aut osobowych do 3,5T do zjazdu w kierunku Mályi. Zjazd oznakowany jest na trzech bramkach. Pierwsza bramka to 25 km i jest info o zjeździe jak również o tym że autostrada M3(Budapest) i M35(Debrecen) to drogi płatne. Dalej są jeszcze 2 identyczne bramki ustawione co 500m. Po ominięciu węzła Mályi wjeżdżamy na płatną M30 i jest info na tablicy "Video-Kontroll". Po przejechaniu ok.500 metrów przejeżdżamy pod bramką na której jest kilka kamer monitoringu.
PS. Takie bramki monitoringu stoją zwykle ok.0,5-1 km za wjazdem/węzłem na autostradzie.
Jeśli już się wjedzie na płatny odcinek, na Węgrzech od momentu wjazdu jest 60 minut czasu aby kupić winietkę.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 497 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Drożeją węgierskie autostrady i drogi szybkiego ruchu w 2022 r. Waldek 0 2,342 27-12-2021, 22:39
Ostatni post: Waldek
  Czy te drogi są płatne? Pytanie o alternatywę elemeleq 3 2,978 18-10-2016, 23:35
Ostatni post: fvg
  Mapy kurek 10 9,874 06-08-2012, 7:24
Ostatni post: kurek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości