Mezőkövesd - Zsóry
(18-07-2019, 16:37)Agamek12 napisał(a): jeśli chodzi o Zsory i baseny lecznicze to należy przyjąć, że dzieciaki w wieku 9-10 lat:
1. mogą swobodnie korzystać z dużego podwójnego basenu tuż przy rekreacyjnym - nikt ich nie wypędzi
2. mogą swobodnie korzystać z tzw. Nostalgii - tu też nie wypędzają
3. zostaną wyproszone z trzech basenów pod dachem
Co do Aquaparku (basenu wewnętrznego z oddzielnym biletem za 1500HUF): to w sumie mały basen z niezbyt ciepłą wodą. Ma rzekę (dość silny prąd), falę (zmienna amplituda z różną wysokością fal), 3 zjeżdżalnie, jacuzzi i "łóżka" z bąbelkami. Do tego klasyczny basen pływacki. Generalnie to taki zwykły basen, jaki można spotkać w Polsce. Jeśli na zewnątrz nie pada i jest ciepło, to spokojnie można z niego zrezygnować.

Przykro, że to pisze ktoś kto tam był :-(  Po pierwsze masz wyraźne ostrzeżenia by dzieci nie korzystały z wody termalnej. Po drugie kilkakrotnie byliśmy świadkami jak radosne mamusie, tatusiowie czy też dziadkowie wychodzą z basenów czerwoni ze wstydu wraz ze swoimi milusińskimi.
 Wybacz ale sam kilkakrotnie interweniowałem w takim wypadku, gdy w basenie "NIE" dla dzieci ktoś nie umiejący się zachować ani także czytać, wprowadza je do wody.
 Bez komentarza proszę.-)
Odpowiedz
dlaczego mi coś imputujesz?
sądzisz że nie widziałem, że z basenów leczniczych korzystać mogą dzieci powyżej 14 lat?
Odpowiedz
Odbiegając od lokalizacji - przedwczoraj 5-latka zjeżdżała "do oporu" z najwyższej zjeżdżalni w Sostofurdo. Wczoraj też weszła z opiekunką na wieżę, ale ratowniczka zapytała, ile ma lat. Pani powiedziała prawdę, bo tak jest zaprogramowana. "Trzeba mieć dziesięć" - ale mała ten jeden raz zjechała, żeby nie wracać po schodach.
Ta pani zawsze uważa, że można wziąć do samolotu butelkę szamponu albo słoik miodu, zatrzymać się na zakazie itp.
Smutek
Odpowiedz
Witam. Byłem w tym Mezőkövesd - Zsóry po raz pierwszy. Nocleg wcześniej ogarnięty i miejsce miałem bardzo dobre i cena wydaję mi się, że też dobra.
Co do basenów to aquapark nie porywa.
W porównaniu do Hajduszoboszlo bo ostanie dwa wyjazdy miałem tam to zdecydowanie dużo więcej przestrzeni dla gości. Cieszy dużo zieleni i miejsca gdzie można schować się przed słońcem. Na plus to, że bardzo czysto, co chwile ktoś sprzątał kosze na śmieci i tak samo łazienki.
Jedzenie bardzo dobre. Tutaj jak dla mnie zaskoczenie na plus.
I ten basem okrągły wokół sztucznej fali to dla mnie rewelacja. Ludzi tam nie wiele, woda idealnie chłodzi.
Ogólnie Mezőkövesd - Zsóry będę miło wspominał.
Odpowiedz
(30-07-2019, 12:44)ibisze napisał(a): Co do basenów to aquapark nie porywa.

Zła kolejność, wpierw jedzie się do tych mniejszych ośrodków a Hajdúszoboszló zostawia się na koniec.
Ja tak robię i dlatego przez kilkanaście lat nie dotarłem jeszcze do Hajdúszoboszló Uśmiech
(i tak jest tam wystarczająco dużo naszych, to mogą na mnie poczekać)
Odpowiedz
Hajduszoboszlo odwiedziłem jeszcze za kawalera ze znajomymi żeby się wyszaleć Język
Żona nie przepada za zjeżdżalniami, ewentualnie te co na pontonach ;p
W Zsory spodobało mi się właśnie to, że nie jest taka masówka i na prawdę można tam odpocząć ;p
A potem po basenach do Egeru na zakupy winka :d
Odpowiedz
Z Zsorami to juz nieaktualne. Z roku na rok podnosza standard, a za tym rosną ceny i tłumy Oczko
Byłem dzisiaj, a to poniedziałek, myślałem że będzie pustawo a tu tłum jak w Egerze, połowa to oczwiście Polacy, najwyraźniej jakoś info się ostatnimi laty rozeszło.
Też troche lipa z falą, tłum jak w Haduszoboszlo, i chyba dlatego zmiejszyli jej mos, ledwie tak chlupie, nie to co przed laty.
Szkoda też że w sezonie remontują ten parking przed basenem, trzeba trochę pokombinować z parkowaniem.
Ale i tak jestem fanem Żorów, nic tak nie dodaje męskosci jak zapach ropy naftowej na skórze Szeroki uśmiech
pzdr.
Odpowiedz
W Zsory zamknięty "środek" leczniczy, a od 7 do 11 października zamknięte wszystko.
Odpowiedz
W Mezokovesd lato!!! :-)) Pięknie, kolorowo ciepło. Otworzony nawet jeden z tzw bliźniaków. Na ten moment jest on super, gdyż oddalony ciut od reszty otwartych basenów, więc ciszaaaa :-)) Pani z naszego ulubionego "żarcia" również poczuła, że nadal lato i stoliki na zewnątrz fungują. Można więc uczynniać winną kurację w promieniach słońca. Z pozytywów, to wykorzystano krótką przerwę i wszystkie niecki basenów leczniczych wewnątrz są w nowych płytkach. Aż żal było wyjeżdżać.
Odpowiedz
Żori ma się otworzyć 15-go maja. Ale nasze granice  ;-(  Nam już do dziś  3 wyjazd  z zaplanowanych w tym roku wypadł.
Ja chcę do woooddddyyyyyy  :-)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Tongue Mezokovesd asanek236 5 10,046 23-04-2016, 13:04
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości