Można i tak
#1
W środę (20.09) Márton Tompos i Miklós Hajnal, posłowie Momentum, poinformowali na podstawie dochodzenia Ákosa Hadházy'ego, że Gábor Mayer, sekretarz stanu ds. rozwoju regionalnego, jest właścicielem nieruchomości w Győrújbarát, która została zbudowana jako centrum rekreacyjne w 2014 r. ze środków UE.

Posłowie Momentum udali się do dawnego ośrodka rekreacyjnego Lila Hill i zadzwonili do sekretarza stanu, aby zapytać go, czy naprawdę mieszka z rodziną w tym malowniczo położonym domu. W nagraniu wideo opublikowanym w piątek rano Mayer odpowiedział twierdząco:
Tak, mieszkamy tutaj. Po upływie wymaganego umową czasu w inny sposób wykorzystujemy centrum.
Według sekretarza stanu projekt został oficjalnie zamknięty, a od 2020 r. nie ma już obowiązku prowadzenia dokumentacji dotyczącej dotacji. W filmie Miklós Hajnal zasugerował, że to, co się dzieje, polega na tym, że sekretarz stanu wykorzystuje nieruchomość zbudowaną z funduszy UE jako dom rodzinny. Mayer powiedział, że wszystkie warunki realizacji projektu zostały spełnione, zgodnie z umową o dofinansowanie i warunkami UE.

Według Mayera nieruchomość miała być wykorzystywana jako centrum rekreacyjne do 2018 r. zgodnie z zasadami projektu UE, ale Márton Tompos powiedział, że zasada UE wymagałaby siedmiu lat. Dom został wybudowany w 2014 r. wykorzystując dotacje z UE w wysokości 46 mln forintów.

Źródło 24.hu
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości