Można sprawdzać online ważność węgierskich e-winiet
#1
Narodowy Operator Poboru Opłat Zrt. (NÚSZ) uruchomił internetowy interfejs zapytania o e-winiety, w którym można dowiedzieć się czy konkretny  pojazdu posiada ważne opłaty na drogi płatne.
Zapytanie o e-winietę jest dostępne na stronie internetowej firmy: po  Flaga brytyjska  sprawdzanie winiety lub po  Flaga węgierska  sprawdzanie winiety.  Każdy może sprawdzić, czy dany pojazd ma ważną winietę momencie zapytania.

Dane pobierane są z własnej bazy danych NÚSZ Zrt., która zawiera wyczerpujące informacje na temat zakupu naklejek na krajowe drogi płatne. Wynik zapytania nie zależy od sposobu i miejsca zakupu, tj. nie ma znaczenia, czy winieta została zakupiona w NÚSZ Zrt., czy za pośrednictwem partnerów firmy, na stacji benzynowej, w Internecie, a może przez SMS lub aplikacja mobilna.

Zapytanie o aktualność e-winiety jest proste i szybkie, nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wystarczy podać oznaczenie kraju w którym zarejestrowano pojazd i jego numer rejestracyjny. Wynik odnosi się zawsze do czasu zapytania i zawiera dane aktualnie obowiązujących e-winiet, takie jak rodzaj winiety, okres jej ważności.
Jeśli system nie znajdzie w bazie danych ważnej e-winiety to jednym kliknięciem uzyskujemy dostęp do interfejsu sprzedażowego e-winiet.

Źródło: MTI/24.hu
Odpowiedz
#2
Uważam, że powyższa informacja jest cenniejsza od jakieś oferty hakera (?).
Stąd podbicie.
Odpowiedz
#3
Wiem, że post ma kilka miesięcy ale dopisałbym jeszcze informację, że winieta zakupiona u pośredników będzie widoczna dopiero na stronie od dnia rozpoczęcia winiety.
Odpowiedz
#4
(29-07-2023, 11:27)swierzaczek napisał(a): Wiem, że post ma kilka miesięcy ale dopisałbym jeszcze informację, że winieta zakupiona u pośredników będzie widoczna dopiero na stronie od dnia rozpoczęcia winiety.

To jest stała zasada.

Według informacji na angielskiej wersji strony NÚSZ Zrt
Aby uzyskać informacje o  ważnych e-winietach nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja; po zaakceptowaniu plików cookie naszej strony internetowej wystarczy wprowadzić kod kraju pojazdu i numer rejestracyjny pojazdu. Zapytanie daje wyniki aktualne w momencie zapytania i zawiera typ ważnej e-winiety, okres ważności oraz czy jest to e-winieta krajowa czy regionalna (w przypadku wielu e-winiet regionalnych wyszczególnione są powiaty ). Nie uzyskamy odpowiedzi o  e-winiecie  zakupionej, ale jeszcze nieważnej (tj. jeśli okres ważności rozpoczyna się później niż czas zapytania).
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 868 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  3 Mandaty z Węgierskich fotoradarów - Odsetki w PL? Rakuniacz 26 38,407 08-05-2018, 21:08
Ostatni post: Sztasek
  katowice balaton bez winiet marcinexx2 2 5,203 09-08-2016, 21:04
Ostatni post: Simon
  Z Krakowa na Węgry bez węgierskich winiet Ulisses 4 8,759 25-06-2016, 23:19
Ostatni post: Simon
  Katowice - Budapeszt bez winiet czoess 5 10,122 24-03-2016, 22:30
Ostatni post: czoessUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości