Niesłusznie wystawiony mandat na Węgrzech
#1
Witam przyszedl do mnie mandat i jest napisane ze jechalem 99 na 70.
A tak sie sklada ze jestem wyczulony na tym punkcie i teraz dla pewnosci sprawdzilem i tam jest ograniczenie do 100.
Dokladnie 6 kilometr 300 metr autostrady m1 w kierunku budapesztu.
Co dalej z tym zrobic? Ja wegierskiego nic nie rozumiem...
Odpowiedz
#2
A jak sprawdziłeś, że tam jest ograniczenie do 100 km/h?
Odpowiedz
#3
Jeśli sprawdzałeś po fakcie, to być może normalnie jest 100, ale były jakieś roboty i dodatkowy znak. Ja zwykle polegam na nawigacji i zalecanej przez nią prędkości, gdyż mapy IGO na Węgrzech są wiarygodne w 99,5%, jednak odstępstwo może się zdarzyć.
Odpowiedz
#4
Nie jezdze na nawigacji.
Jesli chodzi o ograniczenia to ja juz swoje zaplacilem i jezeli tam byloby 70
to 72-73 mogloby sie zdarzyc ale nie 99.
Teraz sprawdzilem na google i jest ograniczenie do 100.
Pytanie czy te fotoradary widza gabaryty i byc moze ze uznaly mnie za ciezarowke?
Jechalem autokarem i nie ma takiej mozliwosci zebym jechal na odcieciu gdzie jest 70.
Jak mozna sie od tego odwolac? Po polsku napisac?
Odpowiedz
#5
Tak, pojazdy są automatycznie kwalifikowane i mogła nastąpić pomyłka. Jeśli jest zdjęcie i rejestracja, to z udowodnieniem racji nie będzie problemu. Jak nie znasz węgierskiego, to napisz po angielsku i niech się męczą. Była podawana stronka do odwołań, chyba w wątku "mandat z Węgier". Staraj się wyrwać ze zautomatyzowanej procedury, na telefonicznych infoliniach jest to np. "for English press 5" - od razu łączy cię z konsultantem. Na stronie węgierskich mandatów bywałem tylko jako gość, więcej nie doradzę.
https://forum.wegierskie.com/Mandat-z-W%C4%99gier strony 8-10 wątku - jak obsługiwać automat
Odpowiedz
#6
Wlasnie nie ma zdjecia tylko kilka kartek w kilku jezykach.
eplus dziekuje za podpowiedz.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Ale dowodem na pewno jest jakieś zdjęcie, błędnie zinterpretowane przez komputer.
Odpowiedz
#8
(18-05-2019, 9:24)Kuwal napisał(a): (...)
Jechalem autokarem i nie ma takiej mozliwosci zebym jechal na odcieciu gdzie jest 70.
Jak mozna sie od tego odwolac? Po polsku napisac?

Myślę, że słowo kluczowe w Twoim przypadku to autokar.
Otóż na Węgrzech autobusy spełniające wymagania określone w odrębnych przepisach mogą poruszać się po drogach z poniższymi prędkościami:
- na autostradzie 100 km/h,
- poza terenem zabudowanym na innych drogach 70 km/h,
- w terenie zabudowanym 50 km/h.


Z tego co pamiętam to jest jakaś adnotacja w dowodzie rejestracyjnym o tej podwyższonej dopuszczalnej prędkości na autostradzie.
System automatyczny nie zawsze prawidłowo klasyfikuje samochody i dlatego trzeba się odwołać.

Jeśli korespondencja jest po węgiersku i kierowany przez Ciebie autobus spełniał wymagania do poruszania się z podwyższoną prędkością to

prześlij mi skany korespondencji na wiadomość prywatną. Może będę mógł pomóc.
Odpowiedz
#9
"Spełnione dodatkowe warunki techniczne autokaru - kierowcy doskonale znają swoje maszyny i przepisy."
Znam tą dojazdówkę do Budapesztu określaną jako M1/M7 z ograniczeniem prędkości do 100 km/h. Ten wspólny odcinek kończy się w Budaörs na 7 km autostrady. Nieco wczaśniej ustawione są znaki D-10 z tabliczką poniżej informujące o końcu autostrady.
Prawdą jest że 3-pasmówka wygląda jak autostrada, ale w tym miejscu nie jest już autostradą, tylko drogą krajową. Na tym odcinku autokarem można jechać z prędkością max.70 km/h ... i prawdopodobnie o to chodzi.
Odpowiedz
#10
Sztasek faktycznie masz racje...
To juz nie jest autostrada tylko zwykle trzy pasy z ograniczeniem do 100.
Oczywiscie ograniczenie jak najbardziej dla osobowek...
Sprobujemy sie odwolac, mysle ze nie wygeneruje to dodatkowych kosztow,
a moze pomoze...
Dziekuje wszystkim za pomoc.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,304 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 606 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,571 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Mandat za brak winiety.... paulo99 4 1,358 25-08-2022, 18:16
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości