Noclegi nad Balatonem
(19-03-2018, 18:12)Sztasek napisał(a): Balatonmáriafürdő to ok. 7-8 km brzegu ogólnodostępnego, jest kilka ogródków wydrębnionych dla dzieci z placem zabaw, spore parkingi gratis, ławeczki, drzewa dające cień, wypożyczalnia sprzęru pływackiego, bufet, prysznice, WC ... kilka lat temu byliśmy bardzo źle potraktowani w hotelu Mária i dlatego to miejsce omijam z daleka.

Staszku czyli polecasz dla dzieci to miejsce?nasz 5 latek ciągle w ruchu, zjeść też jest gdzie?
Odpowiedz
Balatonmnáriafürdő jest niewielka miejscowością z łatwym dostępem do Balatonu. Masz wybór, iść na plażę ogólnodostępną czy płatną. Wejściówki nie są drogie: rodzinna 5500 Ft/tydzień. Okolica cicha, spokojna. To takie miejsce na uboczu, bez typowo nocnych rozrywek... propozycji oferowanych przez miejscowy hotel nie braliśmy pod uwagę. Na kempingu nie nocowaliśmy, choć jest takowy > "Évi Kemping" Balatonmáriafürdő-alsó, Hullám utca.
>>> http://evikemping.hu/index.html
Nasz pobyt, kwatera prywatna dość daleko od Balatonu, 10-15 min. spacerkiem. Wyżywienie we własnym zakresie, ale nad brzegiem też można było zjeść. Po 3 dniach pobyt może stać się nudnym, dlatego warto pojechać do Keszthely, Hévíz, Balatonboglár. Polecam też wycieczkę nad Mały-Balaton (Kis-Balaton), to okolica o dużych wartościach przyrodniczych i kulturowych z własnym mikroklimatem.
Odpowiedz
Sztasek, a znasz jeszcze jakieś kampingi miedzy Szantód a Keszthely (oprócz Balatonturistu), które mają domki, i są blisko plaży.
Odpowiedz
(21-03-2018, 18:44)tkoko napisał(a): Sztasek, a znasz jeszcze jakieś kampingi miedzy Szantód a Keszthely (oprócz Balatonturistu), które mają domki, i są blisko plaży.

Sellő Kemping - Balatonboglár, Kikötő u. 3.
Hattyú Kemping - Balatonszemes, Kikötő u. 1.
trochę na uboczu, 8 km. od Fonyód ... Csisztafürdő Kemping - Buzsák, Fürdő tér, nie ma domków noclegowych, są miejsca dla kamperów i na rozbicie namiotu, prąd, woda, kanalizacja, bufet. Sklepy trochę dalej, bardzo fajna wioska...
Odpowiedz
Dzięki za info, o nich wiedziałem, ale z tego co się orientuję, to one nie mają domków (to były/są? kampingi firmy żeglugowej)
http://www.hattyucamping.hu/
Odpowiedz
Wybieram się pierwszy raz pod namiot z dziecmi 9 i 13 lat i interesuje mnie północny brzeg. Jaki kemping polecicie z możliwością podłączenia prądu i z w miarę dobrymi sanitariatami i dostępem do jeziora w terminie 2 i 3 tydzień lipca. I pytanie czy rezerwować czy można wybrać kilka kempingów i jechać w ciemno bez rezerwacji ?
Co mam wybrać przy rezerwacji balatontourist.hu chcąc zarezerwować miejsce pod namiot + samochód osob + prąd ? Czy mam zaznaczyć "parceli" ? czy "działka kempingowa ?czy komfort parceli ? czym to się różni ? Żeby nie zarezerwować miejsca ale bez namiotu czy coś nie pomylić. Znalazłem Vadvirag i Balatonakali  i może bym zarezerwował ale nie wiem jak zaznaczyć przy rezerwacji opcje miejsca pod namiot,samochod i elektryki.
Odpowiedz
Parcela to jest z reguły typowa działeczka najmniejsza ale nie jest wcale taka mała,najtańsza,komfort to największa czyli przyczepa + namiot itp.Prąd powinien być dostępny dla każdego rodzaju działek ale lepiej sprawdzić.Lepiej zarezerwować wcześniej i mieć spokój bo ja w zeszłym roku musiałem szukać i dostałem działkę w słońcu.Minus rezerwacji w miejscu w którym jeszcze się nie było jest taki że nie wiesz jak ta działka wygląda i czy ma naturalną osłonę przed słońcem,namiot na słońcu przez cały dzień to nic przyjemnego.

ps.Działki kempingowej nie polecam bo to będzie pewnie nieogrodzone żywopłotem miejsce.Namiot obok namiotu,to raczej dla młodzieży niż rodziny z dziecmi
Odpowiedz
Dzięki Michal80 za informacje, pierwszy raz nie  człowiek "zielony" i lepiej zapytać. Pozdawiam.
Odpowiedz
(03-05-2018, 20:18)Michal80 napisał(a): ...ps.Działki kempingowej nie polecam bo to będzie pewnie nieogrodzone żywopłotem miejsce.Namiot obok namiotu,to raczej dla młodzieży niż rodziny z dziecmi

Vadvirag jest na tyle dużym kampingiem, że jest wystarczająco miejsca dla wszystkich Uśmiech
tu miałeś odpowiedź i filmik z kampingu z parcelami i miejscami "namiotowymi"
https://forum.wegierskie.com/Pod-namiot-...0#pid36720
To jest filmik nakręcony w lipcu (w sezonie) i jak widać jest tam wystarczająco dużo miejsca.
Odpowiedz
Poszukuję noclegu nad Balatonem dla dwóch osób w sierpniu (pierwsza połowa), pięć nocy. Zasadniczo wystarczy nam po prostu dach nad głową i jakaś racjonalna odległość od jeziora. Czy ktoś mógłby coś polecić? Jak tak patrzę to noclegi zaczynają się od jakichś 90 złotych za nocleg od osoby, a to za dużo dla studenta. Do tej pory jeździliśmy za połowę tej kwoty, ale kempingi zarówno w Balatonszemes i Sosto zdążyli zlikwidować Szeroki uśmiech oczywiście zdaję sobie sprawę, że w tej cenie pewnie nic już nie złapiemy, ale no jednak te 90 to dużo.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,594 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,655 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości