Oravice
#1
W sumie najbliższe granicy Wody termalne na Słowacji. Od jakiegoś czasu już dwa obiekty obok siebie. Stare kąpielisko to dwa baseny z naturalną wodą termalną, latem trochę łączki do opalania i biwakowania, bufet, toalety.
Tuż za górskim potokiem zbudowano aquapark Meander. Kilka niecek basenów wewnątrz i zewnątrz z różnymi temp. wody. Sporo urządzeń masujących, dwa jacuzzi oraz na zewnątrz basen z falą. W miarę estetycznie i czysto. Piękne widoki dookoła. Zimą stok z wyciągami tuż obok. Latem sporo miejsc spacerowych. Gastronomia na terenie, hmmm jak dla mnie lepiej przemilczeć :-) niby coś tam jest na gorąco, ale odstrasza "zapach" frytury.
Miejsce bardzo fajne nawet na jednodniowy wypad dla Małopolski czy Śląska.
My korzystamy z tego kąpieliska tylko gdy są bilety na gruponie. Normalnie cena przynajmniej dla nas, madziaromaniaków jest zaporowa ,-)
W chwili obecnej jeszcze są grupony i w tym wypadku cena to 45zł na dzień, więc bardzo przyzwoicie.
Odpowiedz
#2
Stare baseny - zdjęcia znalezione w sieci. Byłam tam, ale zdjęć nie robiłam.
Odnowiony kompleks, odświeżone prysznice i szatnie, zaplecze ok, tani - 5 euro cały dzień ale nie można wychodzić. Na piętrze gastronomia, można pijąc kawkę delektować się widokami. Natomiast same baseny mnie nie powaliły. Czułam się tak jakby było tam brudno (tzn. woda), choć to może być moje subiektywne odczucie.

[Obrazek: oravice-4.jpg&w=900&q=90&bg=FFFFFF&hash=...1656e480ed]
[Obrazek: maxresdefault.jpg]
[Obrazek: oravice%20KAFEL.jpg][Obrazek: maxresdefault.jpg]
Odpowiedz
#3
Zdjęcia sprzed Sylwestra - tylko na dowód, że czas się tam zatrzymał (poprzednio byłem w Oravicach około 2007).

[Obrazek: cd2c7542b5c17046.jpg]

[Obrazek: a542ca027d6f0d9d.jpg]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości