Pierwszy raz nad Balatonem z dziećmi
#1
Witam Serdecznie Serce

jako, że chcielibyśmy jechać w tym roku pierwszy raz nad balaton mam kilka pytań do tych, którzy są już obeznani Uśmiech
1. chcemy jechać z dwójką małych dzieci (1 i 3 lata)
2. jak z noclegami? możecie polecić gdzie udać się z takimi małymi dziećmi ?
interesuje mnie jakiś aparatament albo może hotel??? widziałam jakieś apartramenty z basenami na posesji ale do końca nie jestem przekonana przu tak małych dzieciach. Campingi i namioty odpadają .
Idealnie gdyby w pakiecie noclegu były śniadania natomiast obiady i kolacje nie koniecznie.
3. czy "przy brzegu" są jakieś restauracje?
4. jak wglądają plaże? widziałam również trawiaste wybrzeże jednak wolałabym piach.
W sumie to o Balatonie nie wiem nic. Chcielibyśmy odpocząć ale też żeby dzieci miały frajdę z wody i piachu.
Będę wdzięczna za wszelką pomoc Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#2
Ja ze swojej strony mogę polecić Balatonfured (http://www.helkatours.hu/Kemping-Fured)
Co prawda jest to camping ale jest też budynek "ala" hotelowy i wychodzisz z pokoju wprost na dwór,do plaży i płycizny rzut kapciem,są sklepy,restauracje niestety nie ma posiłków ale restauracja jest tuż obok.Miejsca do leżakowania są trawiaste ale jest też spory kawałek plaży do zabawy dla dzieci.

Byłem tylko tam więc tyle mogę polecić,myślę ze dla dzieci to super miejsce.Lepsze jezioro niż jakiś chlorowany basen
Odpowiedz
#3
dziękuje za odpowiedz Uśmiech
bardzo zalezy mi na takich odpowiedziach, pierwszy raz zawsze ciezko jest wybrac dobre miejsce.tym bardziej z malymi dziecmi Uśmiech
pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#4
Pomyśl też o Zamardi. Spokojne miasteczko, duża plaża i wiadomo jak to na pd. Balatonem płytko więc frajda dla dzieciaków.
Ogólnie południowe wybrzeże,, polecam korzystać z booking.com(nie jest to żadna reklama) i sugerować się tak ocenami jak i ich ilością.
Odpowiedz
#5
Byliśmy na polecanym Kempingu, jest fajny dla dzieci rzadko spotyka się piasek przy plaży tam jest, jest niestety spory kawałek do głównego deptaku...nasz 5 latek miał z tym trochę problem ale polecić mogę mają pyszne jedzenie, co do samego nocowania to czysto i przyjemnie niestety zjeżdżalnia zabytkowa i nie była czynna, rok wcześniej byliśmy na południowym brzegu i w tym roku tam właśnie wracamy szukają tylko i wyłącznie czegoś blisko wody bo dla dzieci to raj...
Odpowiedz
#6
(15-03-2018, 16:27)misiaela napisał(a): Byliśmy na polecanym Kempingu, jest fajny dla dzieci rzadko spotyka się piasek przy plaży tam jest, jest niestety spory kawałek do głównego deptaku...nasz 5 latek miał z tym trochę problem

Jeśli masz na myśli balatonfured to spod "płotu" kempingu kursuje ciuchcia na deptak i z powrotem Uśmiech
Odpowiedz
#7
Tak wiem Szeroki uśmiech ale generalnie polecam ja jestem bardzo zadowolona wypoczynkiem nad balatonem
Odpowiedz
#8
(14-03-2018, 19:30)Michal80 napisał(a): Ja ze swojej strony mogę polecić Balatonfured (http://www.helkatours.hu/Kemping-Fured)
(...)
do plaży i płycizny rzut kapciem
Jak to jest z tą płycizną? Bo czytam, że takowa jest na południowym brzegu, a na północnym jest ostre zejście i szybko jest głęboko. Tymczasem Balatonfured jest na północnym brzegu.
Odpowiedz
#9
Tam jest płytko i piasek dla dzieci
Odpowiedz
#10
(19-03-2018, 8:47)Łukasz napisał(a): Jak to jest z tą płycizną? Bo czytam, że takowa jest na południowym brzegu, a na północnym jest ostre zejście i szybko jest głęboko. Tymczasem Balatonfured jest na północnym brzegu.

Bo czytałeś, ale ...
Nie ma żadnych ostrych zejść na północnym brzegu, są zejścia trudnodostępne z zakazem kąpieli. Jest dużo przestrzeni porośniętej w większości przez trzcinę, rzedziej tatarakiem. Dzięki temu można spokojnie w tych miejscach wędkować. Uśmiech
Kąpieliska na północnym brzegu są jednakowo bezpieczne, jak i te po drugiej stronie jeziora. Należy pamiętać to, że brzeg południowy jest łagodniejszy i w związku z tym łatwiejsze są zejścia do wody, a głębokość wody w Balatonie po tej stronie stopniowo zwiększa się w kierunku do środka jeziora. W wielu miejscach można śmiało "spacerować" do odległośći ok. 150-200 m od brzegu, z czym nie spotkasz się po północnej stronie Balatonu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,588 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  wakacje z dziećmi 12 i 10 lat ZYCZmonia 4 1,122 08-05-2023, 11:18
Ostatni post: maj0nez
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości