Poddębice
#1
[Obrazek: baner_baseny.jpg]
W odległości 15 km od Uniejowa – w Poddębicach przy ul. Mickiewicza 19 utworzono baseny termalne „pod chmurką”. Temperatura wody wynosi 71 stopni, jednak dla potrzeb zdrowotnych i rekreacyjnych jest schładzana. Baseny otwarto w 2011 roku. Obiekt składa się z trzech niecek basenowych znajdujących się na świeżym powietrzu. Woda geotermalna zasila również instalacje i fontanny w Ogrodzie Zmysłów znajdującym się naprzeciwko szpitala. W 2014 roku w Poddębicach na wzór miejscowości uzdrowiskowych otwarto pijalnię poddębickich wód termalnych. Woda zdatna do celów spożywczych charakteryzuje się niskim poziomem zasolenia i zawiera bogate składniki mineralne m. in. sód i wapń.

[Obrazek: 3163:poddebice_baseny.jpg]
/big_Baseny%20termalne%202011-1.jpg[/img]
[Obrazek: basen_6.jpg]
[Obrazek: 556aacca868fe_o.jpg?1433054510]
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRW7kTXIcErQs63zeJk_UK...abwnQLDY6g]
Odpowiedz
#2
Stare baseny w Poddębicach zmieniają się w Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji. W przyszłym roku planowane jest otwarcie nowego kompleksu basenowego z basenami wewnętrznymi, zewnętrznymi, brodzikiem dla dzieci, saunami, pomieszczeniami haloterapii wraz z komnatą solną. Otwarte zostaną m.in. pomieszczenia rehabilitacji: sale zajęć ruchowych, masażu i gabinet lekarski.
Z jednej strony fajnie, że powstanie nowy kompleks termalny w Polsce. Z drugiej żal starego taniego basenu, z którego mógł korzystać każdy. Ceny basenów w Polsce bardzo podskoczyły i nie ma już termali dla mniej zasobnych osób.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości