Pogaduchy - luźna dyskusja
Trzech Afgańczyków i ośmiu Wietnamczyków przyleciało nielegalnie na teren Węgier samolotem typu An-2 na ukraińskich znakach. Na miejscu lądowania policja znalazła samolot, w okolicy zatrzymano trzech Afgańczyków i ośmiu Wietnamczyków.
http://www.police.hu/hu/hirek-es-informa...arorszag#4
Odpowiedz
Znacie kogoś kto kursuje może do Budapesztu busem ? Potrzebowałbym zorganizować mały transport .
Może jakieś firmy znacie
Odpowiedz
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, marzec 23. Flaga polska Flaga węgierska
12 marca 2007 r. węgierski parlament uznał dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Deklarację poparli wszyscy węgierscy parlamentariusze. Analogiczną uchwałę 16 marca 2007 r. podjął też Sejm RP.
Obchody odbywają się na przemian w Polsce i na Węgrzech. W tym roku gospodarzem są Węgrzy, oficjalne uroczystości trwają w mieście Veszprém. W obchodach na Węgrzech biorą udział prezydenci obu krajów.
Odpowiedz
Właśnie wróciłem sobie z ostatniego letniego wypadu i podzielę się widokiem jaki mnie zaskoczył o tej porze roku. W Egerskim Parku Biskupim w alejkach masowo zalegają opadłe kasztany. Jednak na drzewach rosnących przeważnie nad potokiem spotyka się takie widoki:
https://imgur.com/6tvw9Gm

https://imgur.com/vl8lirW
Na jednej gałęzi świeże pąki, liście i kwiaty, na innych gałęziach resztki liści i kolczastych kulek.
A tak przy okazji muszę się pochwalić wyczuciem czasu i pogody: złapałem i trochę letniego słońca i trochę luzu na basenach wtedy gdy miejscowi przestraszyli się prognozy przejścia frontu atmosferycznego.
Odpowiedz
... 14 grudnia 2018, okolice Mohács'a ... stado jeleni, ujęcia z dronu

to samo, rejestrator ruchu >>> stado jeni, okolice Mohács'a
Odpowiedz
Zapytaj ex-komara. Hahahaha!
Odpowiedz
(04-05-2015, 20:30)Sztasek napisał(a): Czy miał ktoś na Węgrzech problemy z "zębami" ? Zły
Dentysta stomatolog gabinet dentystyczny stomatologiczny w Budapeszcie :
(nie podał tylko dzielnicy) EDIT: VII DZIELNICA

[Obrazek: 878d7aa67f2d89d9.jpg]
Odpowiedz
Osiemdziesiąt lat temu, 18 września 1939 r., po wybuchu II wojny światowej, decyzją podpisaną przez Premiera Węgier Pál'a Teleki'ego, Węgry otworzyły swoje granice dla uchodźców z Polski - niemiecka (01.IX.1939) i sowiecka inwazja (17.IX.1939) na Polskę. Węgrzy przyjęli wówczas ponad sto tysięcy Polaków.
Odpowiedz
Tak sobie myślę  Smutek 
Od dłuższego czasu i Węgry i Polska są obiektami unijnej nagonki, bo nie taka demokracja, łamanie zasad i praw unijnych, ochrona powietrza i środowiska, źle działające sądy... krótko: łamiemy wszystkie zasady unijne.
A obecnie: Koordynacja działań do walki z pandemią to już tylko nasza wewnętrzna sprawa? Co się dzieje z unijnym rządem, Bruksela śpi? Gdzie jest i co robi komisarz ds. zdrowia? Gdzie są unijni fachowcy odpowiedzialni za ochronę naszego zdrowia?
Patrzę na mapkę >>> https://www.idokep.hu/koronavirus <<< koronawirus szaleje, w UE najtrudniej we Włoszech, wygląda to jakby Włochów rzucono na pożarcie... I co dalej?
Odpowiedz
Śliskie tematy polityczne... Ale myślę, że trudno odmówić racji niezależnie od poglądów. Umiesz liczyć - licz na siebie!
W czasach prosperity państwo powinno trzymać łapy z dala od naszych pieniędzy, natomiast w razie suszy powinno wydzielać po 10 litrów wody na osobę, na wypadek powodzi powinno mieć w magazynach 4.000.000 wioseł, a przed zimą zgromadzić 6.000.000 ton soli i 12.000.000 łopat do śniegu. W razie kryzysu oczywiście wypłacać przedsiębiorcom bezzwrotne pożyczki na okaziciela i kontrolować spekulację w celu ochrony ludności.
Uśmiech
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości