Pomysł na urlop
#11
Wygląda nawet ok, ale i tak jeszcze muszę poszukać jakieś alternatywy. Napisałem maila na razie do tych apartamentów wyżej. Zobaczymy, ale fakt faktem, że w porównaniu z Egerem to drożej mają te noclegi.
Odpowiedz
#12
Ano, Szentendre to typowo turystyczna miejscowość. Trzeba się z tym liczyć niestety. Sam pobyt też by niestety trochę kosztował - restauracje, pamiątki, itp. Z tego żyją chyba wszyscy mieszkańcy miasteczka Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#13
No ale Eger to chyba też turystyczna miejscowość Szeroki uśmiech? Jeszcze rozejrzę się za noclegami w miejscowościach obok. Zobaczymy Uśmiech Jak coś wybiorę dam znać.
Odpowiedz
#14
(17-06-2012, 9:14)dawsze napisał(a): Witajcie Oczko

Planuję w tym roku ponownie wybrać się na kilkudniowy urlop na Węgrzech. mam do Was pytanie - gdzie najlepiej się wybrać, aby było zarówno coś pozwiedzać, jak i odpocząć (jakiś aqua park). Dodam tylko, że byłem już w Egerze i jego okolicach i jednak chciałbym zobaczyć coś nowego. Jest coś jeszcze wartego polecenia prócz tego małego turystycznego miasteczka Uśmiech?
Odpowiedz
#15
Polecam Mezőkövesd w Północnych Węgrzech. Oprócz basenów termalnych znane jest ono ze sztuki ludowej i festiwali. Jest to dobra baza wypadowa do pobliskich atrakcji: Egerszalók (gejzery), Bogács (piwnice winne), Miskolc-Tapolca (kąpielisko w jaskiniach), Szilvásvárad (kolejka górska), Hortobágy (step) czy Aggtelek (jaskinie stalaktytowe). Więcej informacji o mieście i jego okolicy, a także o noclegach na stronie: www.noclegi-pokoje.atw.hu.
Odpowiedz
#16
Wybór jednak padł na Balaton Szeroki uśmiech A dokładnie na Balatonföldvár. Co teraz polecacie zobaczyć i gdzie pojechać? Na pewno na Tihany się wybierzemy promem Uśmiech Jeden dzień jest także zaplanowany na Budapeszt (wiem, że mało Język). Gdzie polecacie podjechać w Budapeszcie żeby załapać się na jakiś boat trip Uśmiech?
Odpowiedz
#17
(14-07-2012, 14:40)dawsze napisał(a): Gdzie polecacie podjechać w Budapeszcie żeby załapać się na jakiś boat trip Uśmiech?

Jeżeli masz na myśli tramwaj wodny to tutaj jest lista przystanków. Większe statki rejsowe znajdziesz nad brzegiem Dunaju. Można zwiedzać miasto z perspektywy rzeki, można popłynąć do Szentendre, na Zakole Dunaju czy do samego Wiednia. Dokąd konkretnie chciałbyś popłynąć? Statki cumują w różnych miejscach. Za punkt startu możesz przyjąć Vigadó tér. Rozglądając się tam powinieneś zorientować się, skąd rusza statek płynący w interesujące Cię miejsce.


Polecam zainteresować się amfibią, która jeździ po ulicach Budapesztu, a następnie wskakuje do Dunaju. Tym sposobem można połączyć zwiedzanie tradycyjne z tym z perspektywy rzeki. Dobra atrakcja dla dzieci. Szczegóły tutaj.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#18
Właśnie chodziło mi o jakiś większy statek żeby było można przepłynąć Dunajem obok najciekawszych miejsc. Gdzie znajdują się takie statki? O ulicę do GPS mi się rozchodzi Uśmiech Ten autobus to nie taka zła opcja, lecz pewnie droga... Szkoda, że nie ma odkrytego dachu Język
Odpowiedz
#19
No to wspomniane Vigadó tér. Tutaj masz animację jaką trasą płynie statek: LINK.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,717 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 653 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 925 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,590 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,979 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości