Poszukuję nazwy węgierskiej wody po goleniu z roku ok 1986
#1
Witam
Mam świadomość, że zdecydowana większość forumowiczów to ludzie młodzi i chyba oni mi nie pomogą, ale może.
Otóż poszukuję nazwy wody po goleniu produkowanej na Węgrzech na pewno w latach 1985/1986. Podejrzewam, że i w kilku latach przed i po tych datach jakie wymieniłem.
Była to woda robiona tak pod markę BRUT. Butelka była plastykowa podobna właśnie do Bruta. Można powiedzieć, że dolna część walcowa była takiej samej wysokości co szyjka cienka jak chyba kciuk.
Może ktoś pamięta taką wodę. Był to czas, że wiele produktów sprowadzało się prywatnym importem do Polski.
Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#2
W tamtych czasach królowały produkty firmy Caola.
Wśród nich był Barbon arcszesz  z tym, że była to woda w dwóch wersjach przed goleniem (ułatwiała golenie maszynką elektryczną) i po goleniu.
Jednak nie pasuje  do opisu kształt flakonika  tutaj zerknij
Odpowiedz
#3
Kierunek chyba właściwy. Spojrzałem na logo tej firmy i coś mi się zaczęło przypominać. Jeżeli to ta firma to już jeden krok do przodu.
Dziękuję
Odpowiedz
#4
Była jeszcze jedna firma, która już nie istnieje to Fabulon.
Odpowiedz
#5
Woda po goleniu w plastykowej butelce to "Derby" ... Oczko >>> Derby ... reklama
Odpowiedz
#6
To nie była woda "Derby" i w nie takiej butelce.
Ta węgierska woda to była taka podróbka wody BRUT. W identycznej butelce. Okrągła z długą szyjką.
Ale dziękuję za podpowiedź
Odpowiedz
#7
(30-09-2017, 12:46)vaidame napisał(a): Otóż poszukuję nazwy wody po goleniu...

poczestowalem sasiada papierosem i zapytalem co pamieta o wodach po goleniu (arcszesz)
w latach 80tych ich wody to figaro w plaskiej szklanej butelce, pitralan tez w plaskim szkle i fabulon w czarnym plastiku
ten ostatni w dwoch wersjach plaskiej lub okraglej z wydluzona szyjka (!)
ale zeby bylo trudniej to pojawialy sie wody z czechoslowacji o nazwie ocean w podobnych do fabulonu opakowaniach
byly tez polskie wody wars i derby w szkle
twoj opis pasuje tez do wloskiej wody parma ktora byla w lepszych sklepach typu skala
w skali tez byl dostepny brut i cedar wood
zrozumialem 3 na 10 i mam nadzieje ze skutecznie zaciemnilem temat

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podróże "palcem po mapie" eplus 4 4,646 27-09-2020, 10:23
Ostatni post: eplus
  Początek roku 2020 w Egerze. oldman58 7 3,937 08-01-2020, 21:37
Ostatni post: oldman58
  Sarospatak po sezonie eplus 24 25,524 14-10-2019, 21:31
Ostatni post: eplus
  Pożegnanie roku w Egerze eplus 14 9,230 27-02-2019, 21:44
Ostatni post: eplus
  Moja pierwsza objazdówka po Węgrzech jacekgk 0 3,081 11-06-2018, 14:16
Ostatni post: jacekgk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości