Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Witam serdecznie, 
Mam pytanie do szanownego forum.
04.05 musze dostac sie do Kaposvar.Przejazd Ostrava,Bratislava, Rajka. Jak wyglada sytuacja na przejsciach granicznych.Posiadam Lackymakarte ze wzgledu na nieruchomosc.Czy musze odbyc  kwarantanne. Jade tylko na 5 dni.
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(26-04-2021, 17:56)agnieszka1076 napisał(a): ... 04.05 musze dostac sie do Kaposvar. Przejazd Ostrava, Bratislava, Rajka. Jak wyglada sytuacja na przejsciach granicznych. Posiadam Lackymakarte ze wzgledu na nieruchomosc. Czy musze odbyc  kwarantanne. Jade tylko na 5 dni.
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam

Lakcímkártya - Karta adresowa to dokument potwierdzajcy adres zamieszkania obywatela dokumetujący dane adresowe deklarowanego miejsca zamieszkania lub pobytu na Węgrzech. 
Jeśli będziesz kontrolowana przez straż graniczną na granicy lub w trasie, należy z dokumentem tożsamości pokazać kartę adresową, jedziesz do domu.
Nie tak dawno byłem kontrolowany, proszono tylko "Lakcímkártya"  Uśmiech
Odpowiedz
Kolega/Koleżanka ujawniła się nareszcie! Prawie 6 lat po rejestracji na forum. Uśmiech Witamy! Życzę szczęśliwej podróży. Wiedziałem, że kol. Sztasek będzie szybszy i będzie dysponował dokładnymi wiadomościami. Uśmiech
Odpowiedz
zatankowane > E95/E10 = 424,90 Ft/l do tego paliwa zawsze wlewam dodatek do benzyny
pozostałe:
E100/E5 = 467,90 Ft
ON = 432,90 Ft 
Prémium ON = 468,90 Ft
Odpowiedz
(28-04-2021, 8:56)Sztasek napisał(a): zatankowane > E95/E10 = 424,90 Ft/l do tego paliwa zawsze wlewam dodatek do benzyny
to /E10 to procent bioetanolu?
edit: doczytałem, tak jak i u nas - do 10% biokomponentów

Co to za dodatek i co robi?
Odpowiedz
agnieszka1076 - Kaposvár: najtaniej zatankujesz na stacji ENVI, Kaposvár, Füredi út 99. (Praktiker, parking)

E95/E10 = 417,90 Ft/l   ...   ON = 411,90 Ft/l
Odpowiedz
Wielu z nas jeździ przez Czechy, kilka informacji: 
- od 1 stycznia na czeskich autostradach nie ma "nalepek, funkcjonuje elektroniczna winietka
- cena 10-dniowej winietki dla aut poniżej 3,5T = 310 CZK ... miesięczna kosztuje 440 CZK
- Link do mapy płatnych dróg w Czechach  Sieć Czeskich autostrad i dróg ekspresowych
                 kolorem czewronym zaznaczono odcinki wolne od opłat
Odpowiedz
^^^ w uzupełnieniu:
1. Zakup winietki jest możliwy przez stronę edalnice.cz
Winietka jest ważna od momentu zakupu, nie trzeba kupować z wyprzedzeniem jak np. w Austrii.
Warunek - płatność kartą. Przy przelewie trzeba poczekać na potwierdzenie wpływu kasy.
Ale też nie można kupić po wjechaniu na autostradę.
2. Są zwolnienia.
Zwolnione są elektryki, pojazdy na wodór i hybrydy o emisji do 50g CO2/km, a tyle to mają chyba wszystkie hybrydy plug-in.
Tylko ich trzeba powiadomić o swoim prawie do zwolnienia - tutaj szczegóły
Odpowiedz
Zaczynamy podróżować, kto tankuje, ten jedzie ... ceny paliw

Słowacja - Komárno, stacja paliw Tesco:
- diesel, ON = 1.13 €/l
- natural95/E95 = 1.30 €

Flaga węgierska  Székesfehérvár, stacja paliw Auchan:
- diesel, ON = 406 Ft/l
- E95/E10 = 401 Ft/l
Odpowiedz
Flaga węgierska  o winietkach (e-matrica) ... w informacjach czytamy o winietkach tygodniowych, faktycznie taka jest nazwa "Heti(10napos)".
Ważność e-winietki faktycznie 10 dni, ale tylko w przypadku jej zakupu on-line lub zakupu z wyprzedzeniem daty ważności, bo wówczas jej ważność rozpoczyna się z dniem ważności od godz. 00:00 i trwa przez kolejne dziewięć dni do godz. 24:00.
Przy zakupie dziennym, np. na stacji benzynowej z ważnością od zaraz, ważność e-winietki trwa od momentu zakupu i przez kolejne dziewięć dni do godz. 24:00. 
!  Miałem ostatnio sytuację: kupowałem winietkę na stacji benzynowej przed północą, sprzedawca powiedział abym odczekał z jej kupnem te pół godziny, to zyskam 1 dzień na ważności. 
Krótki odpoczynek, toaleta ... Kawa ... winietkę kupiłem o godzinie 00:05  Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,170 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,106 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,196 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości