Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Pit_Krk - po zmianie szaty graficznej Forum, wiele linków straciło aktualność lub przekierowanie jest błędne, tak jak piszesz ... 
>>> Tutaj masz mapkę pokazującą, jak ominąć płatny odcinkek R1 pomiędzy Bańską-Bystrzycą i Zvolenem
ale to jest ten drugi wariant ze zjazdem w kierunku stacji benzynowej i Tesco. Uważaj na pojazdy jadące z przeciwka !
Odpowiedz
Dzięki jesteś Mistrzem
Odpowiedz
Jak prawdziwe są wyliczenia Google?

Gliwice-Ostrava-Ołomuniec-Brno-Bratysława-Gyor-Gyenesdias: 5,51h (586km)
Gliwice-Cieszyn-Jablonkov-Zilina-Bratysława-Gyor-Gyenesdias: 6,25h (570km)
Gliwice-Bielsko-Zwardoń-Zilina-Bratysława-Gyor-Gyenesdias: 6,53h (616km)


Pierwsza trasa najszybsza a zaledwie 20km więcej niż druga. Pytanie jak wyglądają remonty na czeskich autostradach i czy do Brna i potem Bratysławy jedzie się ok, czy też jest pełno remontów? Tzn czy faktycznie będzie szybciej?

Jadac przez Jablonkow nie potrzebuje winiet, prawda?

Trasa przez Zwardoń nadłuższa i najwolniejsza więc odrzucam. Jakieś inne propozycje?
Odpowiedz
- Tą pierwszą trasą (586 km) jechałem bardzo dawno, więc nie mam aktualnych informacji ...
- Drugą trasą (570 km) możesz jechać bez winietek w nocy kiedy natężenie ruchu pojazdów jest minimalene (bez winietek jeżdżę tylko w nocy). W letni (upalny) dzień to jazda przez "mękę". Drogi omijające autostrady na Słowacji w dzień są zatłoczone, szczególnie w okolicach miast (Zilina,Bratysława), tu w godzinach szczytu ruch prawie stoi w miejscu. Podobnie jest na Węgrzech. Jadąc od Cieszyna przez Jablunkov do Swierczynowca winietki czeski zbędne, ale na Słowacji kup i będziesz miał łatwiejszą podróż. W dzień na Węgrzech też jest ciasno na lokalnych drogach, szczególnie od granicy w Rajka przez Mosonmagyaróvar do Győr. Bardzo trudno jest przejechać przez centrum Győr w dzień, zwłaszcza dniami w których austriaccy pogranicznicy prowadzą kontrole pojazdów i dokumentów podróży. Od Győr do Gyenesdiás bez winietki kierujesz się na Veszprém, tutaj już jest lepiej na drogach wojewódzkich, gdyż TIRY nie mogą jechać tymi drogami. Jeśli planujecie jakieś wyciaczki po Węgrzech, to lepiej kupić węgierską winietkę. Od 1.stycznia jest przepis mówiący o tym, że od momentu wjazdu na płatny odcinek masz dokładnie"jedną (1) godzinę" na zakup winietki...więc przypadkowy wjazd na taką drogę to obowiązek zakupu winietki.
- Trzecią trasą jechałem nie tak dawno - w nocy. Ze względu na to iż byłem spóźniony jechałem po słowackich i węgierskich autostradach. Jechałem do Siófok przez Győr, Budapest, tankowałem w Székesfehérvár rano ok.6.oo na stacji Auchan.
Auchan Székesfehérvár, ceny paliw dzisiaj, (od jutra tanieją paliwa: -2 Ft/l)
E95 = 386 Ft/l
E98 = 401 Ft/l
D = 395 Ft/l
SmartD = 410 Ft/l
O robotach drogowych na węgierskiej M1 pisałem wcześniej.
Odpowiedz
(06-03-2018, 14:32)Sztasek napisał(a): Jadąc na Węgry mam do wyboru cztery trasy:
(...)
- od granicy w Barwinku do granicy w Sátoraljaújhely droga jest wolna od opłat.

Hej (przy okazji witam wszystkichUśmiech ),
możesz potwierdzić, że w 2018 roku dalej można przejechać osobówką obwodnicą Debreczyna bez winiety korzystając z tzw. drogi zbiorczej? Mam zamiar jadąc od Nyíregyháza drogą 354 wjechać na autostradę M35 aby ominąć Debreczyn, ale będę korzystał tylko z tzw. rozbiegówki i zjadę w ulicę Határ út z autostrady/rozbiegówki i dalej do Hajduszo drogą nr 4.
Odpowiedz
(05-06-2018, 8:58)Marx napisał(a): Jak prawdziwe są wyliczenia Google?

Gliwice-Ostrava-Ołomuniec-Brno-Bratysława-Gyor-Gyenesdias: 5,51h (586km)
Gliwice-Cieszyn-Jablonkov-Zilina-Bratysława-Gyor-Gyenesdias: 6,25h (570km)
Gliwice-Bielsko-Zwardoń-Zilina-Bratysława-Gyor-Gyenesdias: 6,53h (616km)


Pierwsza trasa najszybsza a zaledwie 20km więcej niż druga. Pytanie jak wyglądają remonty na czeskich autostradach i czy do Brna i potem Bratysławy jedzie się ok, czy też jest pełno remontów? Tzn czy faktycznie będzie szybciej?

Jadac przez Jablonkow nie potrzebuje winiet, prawda?

Trasa przez Zwardoń nadłuższa i najwolniejsza więc odrzucam. Jakieś inne propozycje?
Np.  taka z winietkami tylko słowackimi:
Gliwice-Ostrava- droga 477 bez winietek-Frydek Mistek-Bytca (SK) - dalej D1 do Bartysławy - Gyor - Gyenesdias 6,22h 568km

Trasy przez Cieszyn-Ziline bym nie polecał ze względu na korki w Cadcy i Kysuckym N.Meste.
Faktycznie na niej winietka czeska zbędna.
Odpowiedz
(06-06-2018, 9:16)marekp3 napisał(a):
(06-03-2018, 14:32)Sztasek napisał(a): Jadąc na Węgry mam do wyboru cztery trasy:
(...)
- od granicy w Barwinku do granicy w Sátoraljaújhely droga jest wolna od opłat.

Hej (przy okazji witam wszystkichUśmiech ), możesz potwierdzić, że w 2018 roku dalej można przejechać osobówką obwodnicą Debreczyna bez winiety korzystając z tzw. drogi zbiorczej?
Mam zamiar jadąc od Nyíregyháza drogą 354 wjechać na autostradę M35 aby ominąć Debreczyn, ale będę korzystał tylko z tzw. rozbiegówki i zjadę w ulicę Határ út z autostrady/rozbiegówki i dalej do Hajduszo drogą nr 4.

Dawno nie jachałem tą trasą.
Wiem od znajomych, że nie tak dawno przed wjazdem na rozbiegówkę/autostradę M35-354 sz. főút postawiono tablice o obowiązku posiadania ważnej matrycy.
www.nemzetiutdij.hu na mapce zaznaczono na czerwono ten odcinek, mapa poniżej.
>>> Mapa płatnych odcinków okręgu Hajdu-Bihar
Odpowiedz
Dzięki, kupie trzy winiety i pojade drogą
Gliwice-Ostrava-Ołomuniec-Brno-Bratysława-Gyor-Gyenesdias: 5,51h (586km)
https://goo.gl/maps/BmgRVbA6Lpv
Gdzie po drodze najlepiej/najtaniej/najwygodniej zatankować gaz tak przy ok 400km, czyli okolice Bratysławy?
Odpowiedz
Jedziesz słowacką autostradą D2, najłatwiej zatankujesz LPG w miejscowości Malacka, są dwa dystrybutory. Masz dobrze i widocznie oznakowany zjazd z autostrady w kierunku miasta. Zaraz za zjazdem, za mostem po prawej zatankujesz gaz na stacji Jurki. Kolejna stacja LPG to Slovnaft za rondem jest po lewej. (cen LPG nie znam)
Nastepna możliwośc to w Bratysławie stacja DaliOil, tutaj cena gazu 0,489 €/l. Dojazd do stacji trudny, położona jest w pólnocno-zachodniej części miasta przy drodze okręgowej, kierunek Bazin > Púchovská u.36.


PS. Życzę miłej podróży z dedykacją > Węgierska nutka na dziś, post 894.  Oczko
Odpowiedz
Info o utrudnieniach w ruchu drogowym potwierdza moje obawy dotyczące wjazdu na Węgry ze Słowacji ...
Obecnie najmniejszy ruch jest na drodze nr.37 (Sátoraljaújhely). Od dłuższego czasu ta trasa nie jest mi po drodze, najkrócej mam jadąc od przejścia w Chyżnem - mam do wyboru Sahy-Parassapuszta lub Sturovo-Esztergom.
W tej chwili obie granice łatwo przejechać, lecz po drodze mamy korki:
- na węgierskiej M2 od Vác do Budapesztu ruch prawie stoi ...
- przed wjazdem na most na Dunaju po słowackiej stronie w Sturovo-Párkány jest ciasno, w Esztergom korkuje się ruch w centrum. Ciasno jest na rondzie (Dobogókő, Budapest, Komárom)...
Chyba jednak zdecyduję się na jazdę w nocy  Zdziwiony .
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,172 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,108 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,196 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości