Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(08-02-2019, 8:28)blackberry napisał(a): Przecież napisał, i to wielkimi literami.

No przecież przeczytałem jako WAŻNE , dzięki  Szeroki uśmiech
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
Tankowałem w Pécs (Lukoil)
E98 - 362,90 Ft  
E95 - 347,90 Ft
ON - 383,90 Ft
Odpowiedz
Po "mizerii" związanej ze zmianą nazw paliw na terenie Unii, na Węgrzech też zmieniono oznakowania. Zniknęła E98, choć jeszcze miejscami spontanicznie można trafić na takie oznakowanie benzyny... obecne oznakowanie to E100 lub Benzin Prémium.
Nie na każdej stacji paliwowej można zatankować benzynę "Prémium"...  Smutek
Érd, droga krajowa nr. 6.sz.
E95 - 359.9 Ft/l
ON - 386.9 Ft/l
Prémium ON - 434.9 Ft/l
Odpowiedz
Wracając wczoraj z Mohács'a drogą krajową nr.56 w okolicy miejscowości Dunaszekcső "najechałem" na policyjny radar mając ponad 100 km/l na liczniku... wpadka (?). Nie ma w tym nic dziwnego, że zostałem namierzony, ale za zakrętem był kolejny radiowóz z radarem... uff. Prawdopodobnie namierzono cały sznur jadących aut w który byłem i ja ... 

Szekszárd, ceny paliw, MOL
E95 - 362.9 Ft/l  E.Prémium - 407.9 Ft/l
ON - 390.9 Ft/l
LPG - 212.9 Ft/l
Odpowiedz
Może się uda, 100/90 to jest nic. Oczko
Odpowiedz
Flaga węgierska  Gęsto stoja policyjne radiowozy, kontrole prędkości i rygor w stosunku do "piratów drogowych".
Kontrole, tak myślę, związane są z tragicznym wypadkiem drogowym (niedziela 10.III.) w okolicy Győr. Dwa auta osobowe zderzyły się czołowo, na miejscu zginęło siedem (7) osób. Winnym wypadku jest 29-letni mężczyzna bez prawa jazdy.
 
Székesfehérvár, stacja paliw Auchan (obok autostrady M7):
E95 - 355 Ft/l
E98 - 370 Ft/l
ON - 380 Ft/l
ONPrémium / 395 Ft/l
Odpowiedz
Na stronie węgierskiej policji (www.police.hu) jest informacja o kwietniowym "Speedmarathon" (3-4 kwiecień 2019), to 24-godzinna akcja policji pomiaru prędkości na drogach Unii.
Według danych za rok 2018, ne terenie 23 krajów Unii Europejskiej:
- 24-godzinne kontrole pomiaru prędkości prowadzono  w 12349 miejscach
- skontrolowano prędkość 3 244 397 pojazdów
- ukarano mandatami 257 639 kierowców
- kontrole przeprowadziło 14 113 policjantów.
Flaga węgierska  Statystyka na Wegrzech:
- 24-godzinne kontrole pomiaru prędkości prowadzono  w 1071 miejscach
- skontrolowano prędkość 464 437pojazdów
- ukarano mandatami 4268 kierowców
- kontrole przeprowadziło 744 policjantów.
Odpowiedz
Flaga węgierska  23. marca ... Niesamowite !!!
Właśnie wróciłem z trasy i jestem pod wrażeniem... patrol węgierskiej policji zatrzymał mnie do kontroli, powód: przekroczenie dozwolonej prędkości. Jak zwykle, urzędowo poproszono o dokumenty auta i prawo jazdy. Pan policjant udał się do radiowozu, wprowadził dane, o czymś rozmawiał przez krótkofalówkę i wrócił z uśmiechem na ustach oddajac mi dokumenty. Dodał, że ze względu na dzisiejszy dzień (Lengyel-Magyar Barátság Napja - Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej) nie wypisze mi mandatu tylko "pouczył o obowiązku przestrzegania prawa o ruchu drogowym". 
Uśmiech
Odpowiedz
Sztasek - po pierwsze: pewnie przekroczenie było niewielkie, po drugie: wiedział, że go rozumiesz, po trzecie: nadarzyła się dobra sposobność (ze względu na Dzień Prz. P-W ). W związku z tym zbiegiem okoliczności policjant zachował się świetnie. 
Ja niestety nie mogę liczyć na to, że policjant będzie mógł sobie ze mną pogadać  Zmieszany .
W tej sytuacji pozostaje mi podłożenie kamienia pod pedał gazu.
Mam pytanie, czy na drogach drugorzędnych też można spotkać fotoradary (przecież mają ich ograniczoną ilość) ?
Odpowiedz
(23-03-2019, 15:25)oldman58 napisał(a): Sztasek - po pierwsze: pewnie przekroczenie było niewielkie, po drugie: wiedział, że go rozumiesz, po trzecie: nadarzyła się dobra sposobność (ze względu na Dzień Prz. P-W ). W związku z tym zbiegiem okoliczności policjant zachował się świetnie. 
Ja niestety nie mogę liczyć na to, że policjant będzie mógł sobie ze mną pogadać  Zmieszany .
W tej sytuacji pozostaje mi podłożenie kamienia pod pedał gazu.
Mam pytanie, czy na drogach drugorzędnych też można spotkać fotoradary (przecież mają ich ograniczoną ilość) ?

 oldman58 mnie namierzono na drodze III. kategorii ciągnącej się wzdłuż Dunaju.

Wcześniej już pisałem … Na węgierskich drogach od kwietnia 2016 roku funkcjonuje system kontroli ruchu pojazdów, to sieć kamer wysokiej rozdzielczości umieszczonych na bramkach i wysięgnikach stojących nie tylko przy autostradach, ale i przy drogach niższej kategorii. W skład systemu wchodzą też urządzenia mobilne: montowane w policyjnych radiowozach, jak również i te tymczasowo ustawiane na trójnogach i wymagające obsługi. Jeszcze w ub.roku na stronach >>> www.police.hu można było przeczytać informacje dotyczące miejsc pomiarowych wyznaczonych do kontroli ruchu, ale od kilku miesięcy takich informacji już nie ma.
Na podstawie danych z kamery można odczytać nr.rejestracyjny pojazdu i jego prędkość, wymiary pojazdu, ilość osi pojazdu, na fotografii dokładnie widać kierowcę i pasażera i czy jadą z zapiętymi pasami. System reaguje też w momencie, gdy następuje wyprzedzanie na linii ciągłej lub przejeżdżanie na czerwonym świetle. Lista stałych miejsc pomiarowych jest publicznie udostępniona, są to miejsca na autostradach i na drogach I. II. III. IV kategorii - link poniżej.
>>>  Miejsca pomiarowe 1.
>>>  Miejsca pomiarowe 2.
>>>  Mapa miejsc pomiarowych, duża rozdzielczość
>>>  Lista miejsc pomiarowych (okręgi)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 497 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,087 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,075 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,193 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 46 gości