Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(12-07-2020, 17:44)Pudelek napisał(a): W Europie podpisały ją praktycznie wszystkie państwa, więc mała szansa, że pojedziesz do kraju, który nie jest jej sygnatariuszem.

Turcja, Kosowo
Odpowiedz
(12-07-2020, 18:13)Sztasek napisał(a):
(12-07-2020, 17:44)Pudelek napisał(a): W Europie podpisały ją praktycznie wszystkie państwa, więc mała szansa, że pojedziesz do kraju, który nie jest jej sygnatariuszem.
Turcja, Kosowo

Nie pojedziemy ani do Kosowa, ani do Turcji - te kraje zaliczono do czerwonej strefy koronawirusa.
Informacja ze strony >>> https://koronavirus.gov.hu/cikkek/zold-s...-szabalyok
Odpowiedz
Zadziwia mnie w jaki sposób poszczególne kraje klasyfikują inne kraje jako bezpieczne lub nie. Dlaczego np. Węgrzy do żółtych zaliczyli Norwegię, gdzie dziennie notuje się po kilka, maksymalnie kilkanaście przypadków? A taki Luksemburg, gdzie liczba zarażonych w stosunku do mieszkańców jest bardzo wysoka - zielony? To samo jest u innych: Czesi za niebezpieczną uznali Czarnogórę, ale Serbię, Bośnię czy Albanie nie. Z kolei Brytyjczycy nie chcą wpuszczać... Słowaków. Dziwne, ale to raczej polityka, a nie profilaktyka przeciwwirusowa.
Odpowiedz
Dziś dostałem informację że obwodnica Svidnika nie jest już darmowa dla aut do 3.5 podobno znaczek który o zwolnieniu informował znikną. Czy ktoś ostatnio jechał tamtędy i może to potwierdzić.?
Odpowiedz
(17-07-2020, 20:58)wojti76 napisał(a): Dziś dostałem informację że obwodnica Svidnika nie jest już darmowa dla aut do 3.5 podobno znaczek który o zwolnieniu informował zniknął. Czy ktoś ostatnio jechał tamtędy i może to potwierdzić.?

Na stronie dyrekcji słowackich autostrad >>> https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elektr...cna-znamka 
jedyny płatny odcinek R4 to tylko 14-kilometrowy Košice, Juh - Milhosť (SK/HU). Obwodnica Svidnika nie figuruje.
Odpowiedz
(17-07-2020, 20:58)wojti76 napisał(a): Dziś dostałem informację że obwodnica Svidnika nie jest już darmowa dla aut do 3.5 podobno znaczek który o zwolnieniu informował znikną. Czy ktoś ostatnio jechał tamtędy i może to potwierdzić.?
Na stronie eznamka i linku odnoszącym do odcinków płatnych nic takiego nie jest napisane. Skąd taka informacja?
Odpowiedz
(17-07-2020, 21:26)kowcio napisał(a):
(17-07-2020, 20:58)wojti76 napisał(a): Dziś dostałem informację że obwodnica Svidnika nie jest już darmowa dla aut do 3.5 podobno znaczek który o zwolnieniu informował znikną. Czy ktoś ostatnio jechał tamtędy i może to potwierdzić.?
Na stronie eznamka i linku odnoszącym do odcinków płatnych nic takiego nie jest napisane. Skąd taka informacja?
Dostałem taką informację od znajomej która tamtędy jechała
Odpowiedz
Wiele razy jeździłem obwodnicą Svidnika, ale to czasy jeszcze przed remontem słowackiej "15".
Przywykłem do omijania Svidnika i zwykle zjeżdżam w Ladomirovej (sklep spożywczy) kierując się na Stankovce, Havaj ...
Odpowiedz
To chyba nie w Ladomirowej, a zaraz w Krajnej Polanie. Na Staszkowce, Havaj. Bo Stankovce są za Vranovem.
Dawniej skręcałem w Ladomirowej - dalej Vislava... i powrót na główna trasę.
Mam nadzieję, że wybaczysz te drobne poprawki.
Odpowiedz
eplus - precyzyjnie to określiłeś. Są dwie możliwości ominięcia obwodnicy Svidnika, jedna z ominięciem tylko Svidnika, druga  dodatkowo omija i Stropkov. Już mija rok, jak nie widziałem "dawnych stron", jeżdżę coraz mniej...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,021 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 575 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,318 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 987 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,270 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości