Rybnik - Bükfürdõ
#1
Dzień dobry,

do tej pory byłem cichym obserwatorem, ale nadszedł dzień pierwszego wyjazdu na węgierski długi weekend i pojawiło się pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum...
Ja dojechać z Rybnika do Bükfürdõ, widzę że rodacy omijają ten region i większość pytań dotyczy Balatonu.

Google maps podpowiada trasę na Ostravę, przez Czechy, Słowację, Austrię, ale widzę że raz była poruszona kwestia dojazdu przez Zilinę i Bratysławę - która droga jest wygodniejsza?
Czy w wersji nr 2 dojazd do autostrady jest cały czas drogami szybkiego ruchu, czy trzeba się włóczyć po miasteczkach?
Czy trasa przez Słowację jest płatna?

Jadę w środę ok. 8 rano, powrót w niedzielę wieczorem.

Z góry dzięki za informacje.
Odpowiedz
#2
(15-09-2014, 17:07)wojtus napisał(a): Jak dojechać z Rybnika do Bükfürdõ ...

Najwygodniej to po autostradach przez Czechy i Słowację, na Węgrzech ten odcinek przygraniczny M15 i autostrada M1 (od M15 do drogi 86) wolne od opłat dla aut<3,5t.
Ceny winietki 10-dniowej: Czechy - 310 CZK Słowacja = 10,- €
Polecana trasa - Rybnik, wjazd na płatne autostrady: Świerklany (A1), Bohumin (1), Olomouc, Brno (2), Brodske-Kuty (D2), Bratysława, Rajka, Mosonmagyaróvár, Jánossomorja, Csorna, Bükfürdő.
Odpowiedz
#3
Bardzo Ci dziękuję - czyli do Austrii w ogóle nie muszę się pchać, a i na Węgrzech winieta niepotrzebna, tak?
Odpowiedz
#4
Przez Austrię po autostradzie (10-dniowa winietka 8,50 €) jest odrobinę krócej - da się ominąć tamtejszą autostradę, wówczas trasa przez Austrię jest dłuższa od tej co proponowałem. Na Węgrzech nie kupujesz winietki, jest zbędna na tej trasie.
Odpowiedz
#5
(15-09-2014, 18:26)Sztasek napisał(a): Przez Austrię po autostradzie (10-dniowa winietka 8,50 €) jest odrobinę krócej - da się ominąć tamtejszą autostradę, wówczas trasa przez Austrię jest dłuższa od tej co proponowałem. Na Węgrzech nie kupujesz winietki, jest zbędna na tej trasie.

Bardziej chodziło mi o to, że w pierwszej propozycji w ogóle nie ma Austrii - dobrze rozumiem?
Odpowiedz
#6
Słusznie. Pierwsza propozycja to ominięcie Austrii.
Oto druga propozycja - ominięcie Słowacji. Jedziemy przez Czechy i Austrię do Bükfürdő na Węgrzech. Jesli nie obawiasz się jazdy po Wiedniu, to polecam odwiedzić. W centrum są problemy z parkowaniem i wcześniej należy wykupić bloczek parkingowy bo prawie wszędzie należy za szybą umieszczać opłatę parkingową... !
Trasa: Poczętek identyczny z opisanym wcześniej, Rybnik, wjazd na płatne autostrady: Świerklany (A1), Bohumin (1), Olomouc, Brno. Na obwodnicy Brna zjeżdżasz z autostrady (1) na drogę nr.52, kierunek Wien-Mikulov. Dojedziesz do austriackiej granicy. Od granicy jedziesz po głównej, to droga nr.7, możesz po niej dojechać do Wiednia bez winietki. Ta "siódemka" doprowadzi też do autostrady A5 (płatna na całej długości) i tą dojedziesz do S1, S2, A23 prowadzą do centrum Wiednia. Należy na węźle Prater zjechać przed Dunajem. Na tym samym węźle powrócisz na dalszą trasę do Bük. Autostrada A23 przechodzi na A2 jeszcze w Wiedniu. Na przedmieściech (Traiskirchen Smutek ) zjeżdżasz na A3 i dojedziesz do przejście Klingenbach-Sopron... droga nr.84. ...Kópháza, Nagycenk, Sopronkövesd, Lövő, zjazd za wioską Simaság w prawo za stacją AGIP... i jesteś.
Uwaga: na drodze 84 ! brak pobocza w wielu miejscach.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rybnik - Budapeszt krisgromol 15 12,208 11-08-2014, 6:45
Ostatni post: SztasekUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości