Sárvár
#1
W tym roku wybieramy się do Sárvár. Ze strony ichniego kąpieliska wynika, że miejsce ciekawe i dla dzieci dużo atrakcji jest.

Noclegi rezerwowałem w noclegguru.pl i ceny w kwaterach prywatnych są bardzo zróżnicowane. Im bliżej basenu tym drożej. W odległości od 2 - 5 km od basenu można znaleźć luksusy za niską cenę.

Ja wybrałem apartament 2 sypialnie aneks kuchenny i jadalnia oraz łazienka z toaletą za 1400 zł za 8 dni. Z parkingiem i placem zabaw dla dzieci. Do kąpieliska 350 metrów.
Odpowiedz
#2
Myślałem o Sárvár w kontekście majówki 2014. Obok Sárvár są też inne "wody", Bükfürdő, które też brałem pod uwagę (droższy wstęp niestety). Prognozy pogody są mało sprzyjające, więc być może zdam relację po Bożym Ciele.
Odpowiedz
#3
Byliśmy całą naszą rodzinką w Sarvar w zeszłym roku (ja, moja żona Kasia, Ola lat 10 i Julia 1,5roku). Był to nasz pierwszy wypad do Sarvar (po zaliczeniu w ubiegłych latach Hajduszoboszlo, Zalakaros i Balatonu). Miejsce bardzo przyjemne, polecalibyśmy w szczególności właśnie dla rodzin z dziećmi. Na basenach wiele atrakcji w części zakrytej jak i na wolnym terenie. Jeżeli chodzi o ilość ludzi na basenie to na pewno o wiele mniej niż w Hajduszoboszlo. Sarvar to ciche i przyjemne miasteczko, nawet węgrzy całkiem inni Uśmiech (widać wpływy Austrii która jest oddalona o ok.30km). Jedyny minus to słabo rozwinięta infrastruktura gastronomiczna na basenach oraz w samym mieście. Brak lokalnych węgierskich knajpek,winiarni i restauracji (z ich niepowtarzalnym urokiem), większość to lokale nastawione głównie na turystów z Niemiec i Austrii. Ale po za tym naprawdę miejsce godne polecenia. Moje dziewczyny już nie mogą się doczekać kiedy tam pojedziemy. Co do noclegów, to wybór całkiem spory jednak faktycznie trzeba rezerwować wcześniej. W samym Sarvar są sklepy LIDL, Coop, Penny, Spar oraz Tesco za Rabą oddalone ok 800m od basenów.
Odpowiedz
#4
Witam,
wybieramy się w tym roku do Sarvar na kemping. Czy ktoś może tam był i jest w stanie podzielić się informacjami na jego temat?

Najbardziej interesuje mnie faktyczna wielkość parcelek - podają że jest to 100m2, ale wg google.maps mieści się na nich kamper i jakiś stół z krzesłami, więc coś mi tu nie gra. Chcielibyśmy rozbić na parceli 2 (dość spore) namioty i postawić 2 samochody - wg obsługi campingu jest to możliwe, ale nie chciałabym się niemiło rozczarować na miejscu.

Parcelki są wysypane "kamyczkami" - czy nie ma problemów z rozbiciem tam namiotu? na zdjęciach są głównie kampery.

Wszelkie inne informacje również będą mile widziane Uśmiech Jedziemy dwoma samochodami 2+1 i 2+2 (dzieci 4, 4 i 2 - ze zdjęć wynika że będą miały tam dużo atrakcji)
Odpowiedz
#5
Właśnie jesteśmy w Sarvar. Na kempingu nie byłem ale korzystamy z kąpiliska. Polecam. Napoje są drogie reszta w miarę. Warto wejść wcześniej, bo leżaki są bezpłatne i szybko znajdują amatorów. Dwa dnii niepogody wykorzystaliśmy na zwiedzanie. Polecam SÜMEG - wspaniały zameczek na wysokiej górze. Za 500 ft może cię zawieźć minibusik. Zdecydowanie polecam Köszeg i var. Heviz nie polecam, bo jezioro zamykane jest o 18 stej aceny jak w Sarvar. No i od razu 38 metrów głębokości. Nie dla dzieci. Wszyscy znają lepiej lub gorzej niemiecki.
Odpowiedz
#6
Właśnie widziałam że pogoda średnia, trochę się tym martwię - wyjeżdzamy za tydzień. Ale najwyżej będziemy się moczyć w wewnętrznych basenach - te dla dzieci wyglądają świetnie.

Czyli ceny jednak wyższe? Tak podejrzewałam, skoro reklamują się jako ekskluzywny ośrodek i do tego nastawiony na Niemców.

Fajnie że jest tam co zobaczyć - będziemy na miejscu 2 tyg więc dobrze byłoby sobie jakoś urozmaicić pobyt.

Dzięki za informacje, miłego wypoczynku Uśmiech
Odpowiedz
#7
Od piątku wracają upały. Chłodniej to tu oznacza, że jest 24° Drożej też nie problem - jest Lidl i Tesco. Tam jest tanie picie, a pije się duuużo. Ceny żarcia nie są wysokie. Gałka loda 160-180 ft. Zupa 490 -500 ft. Piwo węgierskie jest słabe. Baseny zewnętrzne są podgrzewane. Jak jest chłodniej nie wychodzisz z wodySzeroki uśmiech
Odpowiedz
#8
Dzisiaj byliśmy w Köszeg. Jest tam piękny zamek i atrakcja dla dzieci. W podziemiach jest sala biesiadna z makietami potraw. Obok jest zbrojownia a w niej doskonałe repliki muszkietów, szabel, mieczy i toporów. Można to brać do ręki i "się pobawić". Miasteczko jest piękne choć trudno znaleźć miejsce do zaparkowania. Dobre wina produkują choć wina feledes są nalewane z kadzi do butelek i tanie ok. 500ft za litr. Win słodkich nie robią, a przynjamniej na słowo edes robili grymas zniechęcenia.
Odpowiedz
#9
Napiszcie Proszę jak z parkingiem obok kąpieliska czy blisko czy darmowy i czy dostępny?
Odpowiedz
#10
Witam!!!
parking koło kąpieliska jest darmowy z tym, że po 10.00 trudno znaleźć miejsce. Warto też być wcześniej, bo leżaki są darmowe i po 10.00 już trzeba czekać aż ktoś zwolni.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sarvar sumarka1 0 419 25-07-2023, 21:39
Ostatni post: sumarka1
  Sarvar czy Zalakaros (z małymi dziećmi)? anissa 1 2,979 24-07-2017, 10:26
Ostatni post: jolanta631
  Sarvar czy Lipot? a może jeszcze coś innego? AgaOpi 6 6,724 06-07-2017, 16:09
Ostatni post: AgaOpi



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości