Siófok
(23-01-2018, 16:10)LukaszRK napisał(a): ... Budai Nagy Antal ... Daleko z tego miejsca do plaży itd?

To centrum Siófoku, do dworca kolejowego, do wieży ciśnień ok. 3-4 minut, do Balatonu 20-25 minut spaceru...
Odpowiedz
Planuję się wybrać latem na jednodniową wycieczkę do Siofok, przypływając z północnego brzegu.

Jak spędzić ten czas będąc na wakacjach z dziećmi oraz młodymi dziadkami?

Czy deptak Petofi jest obecnie płatny?
https://helkatours.wordpress.com/2012/04...-za-kraty/

Czy są jakieś darmowe plaże / deptak nad Balatonem?

Dzięki.
Odpowiedz
Deptak jest bezpłatny.
Odpowiedz
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Jestem nowym użytkownikiem forum.
Mam na imię Artur , mieszkam na jednej z Polskich wysp i kolejny raz wybieram się na Węgry, jednak po raz pierwszy nad Balaton .

Balaton a dokładniej Siofok pojawił się w moich wakacyjnych planach niespodziewanie i przez zupełne zaskoczenie spowodowane przez moją żonę...:-)
Nieco juz wyczytałem na temat Siofok, jednak niektórych szczegółów nie mogę ustalić, mam nadzieję ,że mi pomożecie.

Jedziemy na 7 dni z żoną oraz dwiema córkami ( 8 i 14 lat ). Lokum mam jakieś 2 km od linii brzegowej na ul. Arpad.
Teraz pytania:
-nie zależy mi na Międzyzdrojskiej czy Sopockiej wersji plaży i promenady z miliardem budek z hot-dogami itp. , czy w Siofok znajdę plaże płatne lub bezpłatne gdzie będzie szansa na nieco przestrzeni?
-czy w pobliżu plaż znajdują się parkingi czy raczej już teraz powinienem założyć ,że powinienem przygotować się na codzienny spacer ?

Wiem ,że Siofok raczej nie jest cichym spokojnym sennym miasteczkiem :-) , ale tak jak już wspomniałem wcześniej, na lokalizację nad Balatonem wpływ miałem niewielki...:-)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)
Odpowiedz
Z Árpád utca najbliższą bezpłatną plażę masz przy na końcu Kaáli Nagy Dezső utca, zaś płatna plaża znajduje się po drugiej stronie rzeki Sió na początku Petőfi sétány.

Przy obydwu plażach są płatne strefy parkowania, także w weekendy: 320 Ft za godzinę (ok. 5 zł). Jeśli nie chcecie chodzić na piechotę, to lepiej już podjechać autem w prawo lub w lewo (dalej od centrum), gdzie plaże są bezpłatne i za parkowanie nie trzeba płacić. Parkometry są tylko w centrum Siófok, a plaże ciągną się przez 17 km. Po przyjeździe zróbcie sobie autem rekonesans i zobaczcie, gdzie Wam się podoba. Ja bym optowała za plażami w stronę Zamárdi, bo są mniej oblegane. 

Siófok jest przepięknym miasteczkiem. Nie jest senne, ale daje świetne wytchnienie. Nie trzeba być tam, gdzie są tłumy. Mam nadzieję, że fajnie odpoczniecie!

serdeczności z Siófok
Kasia
Odpowiedz
Dobry wieczor,

Aktualnie przebywam w Siofoku Uśmiech Pogoda sie lekko zepsula dzis >jutro ma byc podobnie dlatego szukam atrakcji Uśmiech

Znalazlem informacje, ze jest tutaj duze akwarium morskie (Korall akvarium).
Wiem na jakies jest ulicy ale nigdzie niemoge namierzyc strony internetowej tego akwarium z opisem, cennikiem, zdjeciami itp.

Jesli macie namiary to poprosze o info + opinie, czy warto tam zajzec.
Odpowiedz
To akwarium nie istnieje od kilkunastu lat. Istniało w starej wersji przewodnika Pascala po Węgrzech. Dlatego napisałam aktualny:

Katarzyna Kociuba "Węgry. Praktyczny Przewodnik" Wyd. Pascal


Moje propozycje:

- wjazd na wieżę ciśnień - punkt widokowy z obrotową kawiarnią (Siófok, Fő tér)
- Park Wodny Galérius 

Galerius Élményfürdő és Wellness Központ
8600 Siófok-Szabadifürdő, Szent László utca 183.


- Park Przygód w Zamárdi

Kalandpark, 8621 Zamárdi, Siófoki út

Jeszcze odnośnie pogody: w Siófok teraz o godz. 23 jest 22,6 st. C. Dziś w ciągu dnia było 30 st. C. Balaton ma 25 st. C. Przez cały dzień było pochmurno i zarazem bardzo ciepło. Nie jest to pogoda na opalanie, ale oczywiście można się kąpać, uprawiać sport i korzystać z plaży. Jest wietrznie, ale nie pada. Od soboty znów ma być bezchmurnie.

pozdrawiam z Siófok
Kasia
Odpowiedz
Dziekuje za szybka i rzeczowa odpowiedz, jednak internet potrafi zmylic ** po powrocie do domu napewno zakupie przewodnik :Uśmiech ** 
Pewnie wybierzemy rowery+wieze cisnien na jutro.

Dzis tez plazowalismy, woda cieplutka, fale kapitalne. Wiatr nas przegonil jednak.
Odpowiedz
Helka tours pomożesz?polecisz co i gdziejak można w siofok zobaczyć zwiedzić bądź odpocząć z dziećmi? Dodam że w zamardi bylismy Oczko
Odpowiedz
Nie pomogę więcej, niż napisałam w poprzednim poście. Polecam rezerwację miejsc za pośrednictwem HelkaTours - każdy nasz klient dostaje miniprzewodnik po okolicy. 


Mam świadomość, że nie wszystkim się to spodoba, ale moja wiedza jest źródłem mojego utrzymania. Bardzo dużo informacji można bezpłatnie znaleźć na naszej stronie, na forum też się staram podpowiadać, ale wszystkiego nie powiem, bo to by było nie fair w stosunku do tych, którzy wybrali HelkaTours. To moja jedyna broń w walce z innymi, nie tak kompetentnymi pośrednikami turystycznymi.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Siófok - serki wiejskie :) lukis 3 1,967 21-06-2019, 11:37
Ostatni post: ex-komar
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,812 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus
  noclegi najlepiej siofok nowdo 1 3,289 07-09-2017, 0:34
Ostatni post: OldMan
  Siofok restauracje z tradycyjną węgierską kuchnią Walter White 2 6,564 18-08-2017, 14:59
Ostatni post: bully
  E-PAPIEROSY SIOFOK michasse 4 6,133 14-08-2017, 10:59
Ostatni post: LK1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości