Siedmioro ważnych ludzi...
#1
Siedmioro ważnych ludzi stanęło za rozciągniętą wstęgą w węgierskich barwach  narodowych, przecinając ją symbolicznie przekazało do użytkowania drogę gruntową  w miejscowości  Tarcal. Wstęgę przecinali: Gergely Gulyás, minister kierujący Kancelarią Premiera, Zsófia Koncz, wiceminister energii, Tünde Szabó, posłanka Fideszu, współprzewodnicząca Rady Rozwoju Tokaj Borvidék, drugi współprzewodniczący, miliarder biznesmen György Wáberer, były komisarz rządu,  Boglárka Bánné Gaál , przewodnicząca sejmiku okręgu Borsod-Abaúj-Zemplén oraz dwóch burmistrzów: Tarcal'u - László Butta  i Tokaju  György  Posta.

[Obrazek: d_vaj20230802038-e1690995828538-1024x576.jpg]

Odnowiona droga gruntowa ma długość  trzech i pół kilometra i jest niewiele szersza niż  dwa metry.

- Przekazana droga gruntowa symbolizuje postęp, jaki osiągnęły Tokaj-Hegyalja i Tarcal - powiedział podczas utoczystości Gergely Gulyás.
Dodał, że rząd zobowiązuje się do wspierania realizowanych lub oczekujących na realizację lokalnych planów i inwestycji w regionie. Tokaj-Hegyalja, jako jeden z regionów  w kraju, w najbliższych latach zyska odpowiednie uznanie w dziedzinie turystyki. Mówił dalej, że renowacja dróg o wartości prawie 620 mln HUF, wspierana przez rząd, to nowa inwestycja turystyczna, która umożliwi dotarcie do winnic rowerem lub pieszo rolnikom i właścicielom ziemskim, oraz tym którzy przyjeżdżają do Tokaj-Hegyalja w celach turystycznych.
„Nasza miejscowość potrzebowała tej drogi gruntowej  tak bardzo, jak żebrak potrzebuje kawałka chleba” – pochwalił inwestycję László Butta, niezależny burmistrz Tarcal, zauważając, że Tarcal miał do tej pory jeden kilometr utwardzonej drogi gminnej, a w ramach programu wzbogacił się o  trzy i pół kilometra drogi gruntowej. Zapowiedział też, że zgodnie z planem z niewykorzystanych funduszy powstanie droga utwardzona długości około 1 kilometra do wieży z nadajnikiem Tv na górze Tokaj.

Źródło:24.hu
Odpowiedz
#2
Ale tylko raz będą ją oddawać do użytku?
Cieniasy...
Odpowiedz
#3
(06-08-2023, 9:47)Slavekk napisał(a): Ale tylko raz będą ją oddawać do użytku?
Cieniasy...

Prezydent Komorowski otworzył kiedyś nieistniejącą budowę obwodnicy. W tle jeździły tam i z powrotem z piachem wywrotki i koparki.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości