Skuter wodny
#1
Witam.
Jestem nowym uzytkownikiem a takze osoba, ktora pierwszy raz wybiera sie z rodzina na wakacje nad Balaton. Nigdzie nie moge znalezc informacji na temat wyjazdu ze skuterem wodnym. Czy mozna na nim plywac wszedzie?, czy sa wyznaczone miejsca?,a moze nie mozna wogole. Jaka miejscowosc polecacie do wyjazdu ze skuterem? Bardzo prosze kogos zorientowanego w temacie o odpowiedz bo nie wiem czy jest sens ciagnac ze soba maszyne. Z gory dziekuje I pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Z tego co mi wiadomo, na Balatonie w sezonie wakacyjnym, raczej nie ma możliwości pływania sprzętem z silnikiem spalinowym. JęzykOczko
Odpowiedz
#3
Uuuuu to mnie troche zasmucila Twoja wiadomosc ale dzieki bo przynajmniej wiem na czym stoje. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Skuter wodny (jet-ski) - jak pisał wcześniej tkoko potwierdzam Balaton, dodam że zakaz jest też na jez.Weneckim (Velencei tó).
Po Dunaju też nie wolno, gdyż Dunaj jest żeglowną rzeką i jest zakaz oznakowany odpowiednimi tablicami, wprawdzie nie wszędzie są takie tablice - tam wolno. Ale i tak nie pomykasz (?), bo najprawdopodobniej nie posiadasz uprawnień do prowadzenia wodnych pojazdów z silnikiem mechanicznym, a takiego uprawnienia wymagają przepisy na Węgrzech.
Kilka lat temu, na południe od Budapesztu gdzieś w okolicach miejscowości Kiskunlacháza, Dunavarsány, Délegyháza widziałem ludzi na wodnych skuterach śmigających po jeziorkach powstałych po nieczynnych żwirowniach - tylko widziałem.
Pozostają tylko wyznaczone miejsca dla miłośników tego sportu...
Na jeziorze Cisy (Tisza-tó) w zatoce (Abádszalóki-öböl) w miejscowości Abádszalók była wyznaczona część dla użytkowników sprzętu wodno-motorowego. Tym wszystkim zarządza "Szalók Yacht Klub"
ich strona > http://szalokyachtklub.hu/hu/bemutatkozas/
PS. Dunaj ma swoje starorzecza, wszystkie z zakazem uprawjania sportów motorowych, większość z nich to własność-użytkowa klubów wędkarskich.
Należy wiedzieć że prawie wszystkie starorzecza większych węgierskich rzek (niektóre tylko po częśći) wchodzą w skład europejskiego systemu ekologicznego "Natura 2000".
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości