Statki wycieczkowe wyruszyły w rejs po Dunaju
#1
Rozpoczął się sezon żeglugowy na Dunaju, oprócz rejsów wycieczkowych dostępnych jest również kilka rejsów regularnych i tematycznych.
Zgodnie z komunikatem firmy Mahart-Passnave Kft. kursuje już statek wycieczkowy na trasie Budapeszt–Szentendre–Budapeszt oraz statek z możliwością swobodnego wsiadania i wysiadania na trasie Visegrád–Nagymaros–Zebegény. Od 1 maja rozpoczną się rejsy statków wycieczkowych na trasach Esztergom, Visegrád–Esztergom oraz Budapeszt–Szentendre–Visegrád. Rejsy wodolotem odbywają się sezonowo.
Rejsy statkiem Prosecco & Aperitivo Spritz rozpoczynają się od kwietnia z przystani przy placu Batthyány 1 i trwają godzinę; ze względu na duże zainteresowanie odbywają się trzy razy w tygodniu – poinformowała firma Mahart-Passnave.
Pełny rozkład rejsów znajdziesz na stronie https://mahartpassnave.hu/. Również tam możesz kupić bilety.
Spółka Mahart-Passnave poinformowała wcześniej, że popyt na regularne usługi żeglugowe gwałtownie wzrósł w 2025 roku: podczas gdy w 2024 roku na statkach kursujących zgodnie z rozkładem przewieziono 183 tysiące pasażerów, w 2025 roku liczba ta wzrosła już do 413 tysięcy. Wzrost ten wynikał przede wszystkim z rozszerzenia oferty w Budapeszcie, zwiększenia liczby rejsów oraz wprowadzenia dynamicznych cen.
Podano, że biorąc pod uwagę regionalny rozkład ruchu, silnikiem wzrostu w 2025 r. była żegluga w stolicy. W Budapeszcie w 2024 r. z regularnych połączeń skorzystało 122 tys. pasażerów, natomiast w 2025 r. już 329 tys. W regionie Zakola Dunaju również odnotowano stabilny wzrost: w 2024 r. w regionie tym podróżowało 61 tys. osób, a w 2025 r. już 84 tys.

Źródło: sokszinuvidek.24.hu
Odpowiedz
#2
Świetne wieści, szczególnie ten ogromny wzrost liczby pasażerów w 2025 roku robi wrażenie – widać, że turyści docenili nowe trasy i dynamiczne ceny. Zakole Dunaju to absolutna klasyka, ale rejs Prosecco & Aperitivo Spritz z placu Batthyány brzmi jak idealna opcja na relaksujący wieczór z widokiem na Parlament. Dzięki za wrzucenie linku do rozkładu, na pewno przyda się przy planowaniu wiosennego wypadu do Budapesztu!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hulajnogą po Budapeszcie Rutusargo 2 3,723 25-11-2024, 16:38
Ostatni post: Maaarta
  Rejs statkiem Wojtas.jacek 1 1,605 29-03-2024, 15:28
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 694,192 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Rowerem po Budapeszcie fvg 19 37,000 05-08-2021, 11:26
Ostatni post: agata-wojtecka
  WOŚP po raz pierwszy w Budapeszcie! ZuzaP 0 1,915 07-01-2019, 15:18
Ostatni post: ZuzaP



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości