Strandok éjszakája, czyli nocne kąpiele na Węgrzech
#11
Wyjaśnienie do wczorajszego odwołania kąpieli, choć nadawałoby się też do wyczynów fejsbukowego tłumacza:

Sárkány Wellness és Gyógyfürdő Nyírbátor

Miért nem használhatják a medencéket zivatar idején?

A nyílt vízen – csak úgy, mint a sík terepen – fokozottan ki vagyunk téve a villámcsapásnak! A víz vonzza és jól vezeti az áramot. Erről a tényről sokan megfeledkeznek egy nyári fürdőzés vagy csónakázás alkalmával, miközben felettük cikáznak a villámok. Ha jön a vihar, haladéktalanul jöjjünk ki a vízből, mert az áramütés veszélye akkor is fenn áll, ha nem közvetlen belénk, hanem tőlünk távolabb csap le a villám. A vízpart is fokozott kockázatot jelent, itt sem vagyunk biztonságban. Tehát egy látványos vihart semmiképpen se innen akarjuk végignézni. Keressünk időben biztonságos helyet.

Szóval ezért. Tegnap egy kisgyermekes anyuka nem tudta, nem akarta ezt megérteni. Amikor végre kijött a medencéből, azt mondta panaszt tesz. Így még maradt erre esélye...

Dlaczego nie mogą korzystać z basenów w zimie?

Na otwartej wodzie, jak i na płaskiej ziemi, jesteśmy szczególnie temat! Woda przyciąga i dobrze napędza prąd. Wielu ludzi zapomina o tym fakcie podczas letniej kąpieli lub podróży łodzią, podczas gdy błyskawica ucieka. Jeśli nadchodzi burza, to natychmiast się z wody, bo niebezpieczeństwo energii elektrycznej nie jest do nas bezpośrednie, ale dalej od nas. Wybrzeże wodne to zwiększone ryzyko, nie jesteśmy tu bezpieczni. Więc nie chcemy stąd oglądać spektakularne burzy. Musimy znaleźć bezpieczne miejsce na czas.

Więc to dlatego. Wczoraj, matka z dzieckiem nie wiedziała, nie chciała zrozumieć. Kiedy w końcu wyszedł z basenu, powiedział, że będzie narzekał. Więc nadal masz szansę to zrobić...


Oczko

Mam nadzieję, że zwracali za bilety. Smutek
Odpowiedz
#12
Nic nie zrozumiałam Język. Tłumacz google trochę lepiej daje radę (ostatni akapit prawie bez zmian):

Dlaczego nie używać basenów podczas burzy?

Na otwartej wodzie - tak jak na płaskim terenie - jesteśmy bardziej narażeni na błyskawice! Woda dobrze przyciąga i przewodzi elektryczność. Wiele osób zapomina o tym podczas letniej kąpieli lub pływania łodzią, podczas gdy piorun uderza o nich. Jeśli nadejdzie burza, natychmiast wyjdźmy z wody, ponieważ istnieje ryzyko porażenia prądem, nawet jeśli piorun uderzy nie od nas, ale od nas. Nabrzeże jest również podwyższonym ryzykiem i nie jesteśmy tu również bezpieczni. Więc nie chcemy tutaj zobaczyć spektakularnej burzy. Znajdźmy bezpieczne miejsce na czas.
Odpowiedz
#13
Wczoraj (niedziela) po południu była burza nad Budapesztem. 
Pirun udarzył w taflę basenu na kapielisku w dzielnicy Csepel i w drzewo. Dwie osoby z porażeniami trafiły do szpitala.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pełna lista basenów termalnych na Węgrzech fvg 75 238,089 29-04-2022, 14:06
Ostatni post: kowcio
  Baseny termalne na Węgrzech Adin0 8 2,704 08-04-2021, 12:50
Ostatni post: Tomeq
  Zakaz siadania na brzegu basenu dla dzieci mikaz79 14 10,276 29-07-2019, 9:35
Ostatni post: wojti76
  Gdzie na baseny termalne ? rustin 18 9,885 15-04-2019, 21:38
Ostatni post: blackberry
  Dojazd na kąpieliska z podkarpackiego fvg 9 9,264 08-03-2019, 13:30
Ostatni post: stareczkaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości