Takie tam o szczepionkach na Szeszelach
#1
https://strefainwestorow.pl/artykuly/ana...zczepionki
Odpowiedz
#2
A twierdzenie, że szczepionki nie tyle chronią przed zachorowaniem, co przed ciężkim przebiegiem covidowej choroby, to skąd jest wzięte? Były w tym kierunku robione jakieś badania? Bo nie pamiętam żeby wcześniej się o tym mówiło. Czy to tylko utrzymywanie w przekonaniu o niezbędności szczepień (pytanie retoryczne).
To tak mi się nasunęło po przeczytaniu artykułu z wcześniejszego posta  Uśmiech .
Odpowiedz
#3
Chińska szczepionka firmy Sinopharm przeciw COVID-19 z aprobatą WHO ...
https://www.rp.pl/Covid-19/210509612-Pie...a-WHO.html
Odpowiedz
#4
Grupa technicznych ekspertów dokonała przeglądu danych z badań wykonanych przez chińczyków  Szeroki uśmiech a innej grupie wydaje się inaczej  Szeroki uśmiech . Jaki artykuł, taki nasuwa się komentarz.
Odpowiedz
#5
Gdy wybierasz się na wakacje - 2021:

[Obrazek: 182283294_313984353623157_51594859388018...e=60BC794C]
Odpowiedz
#6
Dla porównania analogia: w ubiegłym roku na drogach Polski zginęło 2100 osób, a liczba ta systematycznie od wielu lat maleje. Mimo to kolejne rządy konsekwentnie zamiast luzować ograniczenia prędkości - ustanawiają następne uciążliwe dla kierowców przepisy, z których piraci i tak nic sobie nie robią.
Chyba wstąpię do Konfederacji. Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
#7
(07-05-2021, 20:07)oldman58 napisał(a): A twierdzenie, że szczepionki nie tyle chronią przed zachorowaniem, co przed ciężkim przebiegiem covidowej choroby, to skąd jest wzięte? Były w tym kierunku robione jakieś badania? Bo nie pamiętam żeby wcześniej się o tym mówiło. Czy to tylko utrzymywanie w przekonaniu o niezbędności szczepień (pytanie retoryczne).
To tak mi się nasunęło po przeczytaniu artykułu z wcześniejszego posta  Uśmiech .

 Raczej z tego artykułu tak wynika ..
Ja mam osobiste doświadczenie iż osoby zaszczepione raz czy nawet 2 razy zachorowały na covid ..to samo dotyczy NOPów..wczoraj kolega z pracy po otrzymaniu szczepiony czuje się fatalnie i nie przyszedł do pracy...na zaledwie 40 parę lat..matka kolegi przechorowała gorzej szczepionkę niż samego covida którego przeszła na jesieni..

Tak więc KAŻDY będzie miał inne doświadczenie z tą choroba jak i szczepionkami ..
Odpowiedz
#8
Jeśli w krajach masowo zaszczepionych produktami, nazwijmy to europejskimi, jak Izrael, UK i kilka innych, masowo spadają zachorowania, a w kraju masowo szczepionym chińskim produktem mamy kolejną falę, to raczej nie jest to przypadek. Wiadomo, że nawet po szczepionce można zachorować, choć według badań po produktach europejskich przebieg powinien być łagodny, a ryzyko śmierci spadło prawie do zera. Natomiast szczepionek chińskich i rosyjskiej nikt dokładnie do tej pory nie badał. Nawet nie wiemy czy Seszele otrzymały ten sam produkt co np. Węgry (tak jak w przypadku Słowacji, gdzie stwierdzono, że ten Sputnik co dostali to nawet nie stał obok Sputnika który Rosjanie reklamowali). Zatem z całej afery na Seszelach nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków z punktu widzenia europejskiego.

PS>Mój NOP ograniczył się do bólu ręki oraz wilczego apetytu Oczko Za to kolega na drugi dzień czuł się jak na kacu, dopiero piwa pomogły Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#9
(08-05-2021, 23:26)Pudelek napisał(a): ... szczepionek chińskich i rosyjskiej nikt dokładnie do tej pory nie badał. Nawet nie wiemy czy Seszele otrzymały ten sam produkt co np. Węgry (tak jak w przypadku Słowacji, gdzie stwierdzono, że ten Sputnik co dostali to nawet nie stał obok Sputnika który Rosjanie reklamowali).

Zatem z całej afery na Seszelach nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków z punktu widzenia europejskiego.
...

Próbki rosyjskiej szczepinki SputnikV badano na Węgrzech w akredytowanym laboratorium jeszcze w ub.roku.
Do badań prowadzonych nad szczepionkami należy posiadać akredytację, takiej nie maja słowackie laboratoria.

"Zatem z całej afery na Seszelach nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków z punktu widzenia europejskiego."
Odpowiedz
#10
Po pierwsze - węgierskim laboratorium wierzę dokładnie tak samo jak Orbanowi. Te całe państwo jest tak przeżarte autokracją, że wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby laboratorium miało takie wyniki, jakie powinny być. W Polsce też sanepid raportował tak, jak od niego oczekiwali rządzący.
Po drugie - jakiej to akredytacji nie miało słowackie laboratorium? Orbanowskiej, Putinowskiej? A może po prostu Słowacy nie są takimi przyjaciółmi Wladimira i nie chcieli szczepić ludzi gównem, więc przeprowadzili rzetelne badania? Znowu napiszę, że bardziej wierzę im, niż Węgrom. Ewentualnie rzeczywiście do każdego kraju trafiały różne szczepionki.
Po trzecie - na Seszelach nie szczepiono Sputnikiem, więc faktycznie ta cała afera nas na razie nie dotyczy.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na Węgrzech też zagrali Waldek 0 594 13-01-2020, 1:42
Ostatni post: Waldek
  Kobiety na Węgrzech Valka 24 6,911 26-06-2019, 7:31
Ostatni post: Sztasek
  Sprawy sadowe na Węgrzech - terminy ? Janek759 2 1,626 15-01-2018, 19:31
Ostatni post: Janek759
  Pomoc prawna (dług na Węgrzech) Michal88 0 952 28-12-2017, 1:19
Ostatni post: Michal88
  System nauczania na Węgrzech eljefe 1 3,296 18-05-2017, 6:02
Ostatni post: SztasekUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości