Teatr
#1
Na deski Teatru Studio w Warszawie wchodzi sztuka "Sąd Ostateczny" w rez.Agnieszki Glinskiej. Premiera 31-go grudnia. Autorem tej sztuki jest Ödön von Horváth.
Odpowiedz
#2
12 kwietnia 2015 w niedzielę o godz. 18 w Służewskim Domu Kultury w Warszawie Węgierski Teatr Maladype zaprezentuje spektakl muzyczno-taneczny - współczesną sztukę w ponadnarodowym języku gestów, tańca i ruchu.

"Teatr Maladype, założony i nieprzerwanie od 2002 r. prowadzony przez Zoltana Balázsa stał się jednym z najbardziej cenionych niezależnych teatrów na Węgrzech. Słowo „maladype”, w języku węgierskich Cyganów Lovari, oznacza „spotkania”. Trudno się zatem dziwić, że teatr ten od początku swojego istnienia otwarty jest na wielokulturowość, etniczność, poszukiwanie nowych języków ekspresji. Zespół wypracował unikalny styl, oparty na niezwykle intensywnej i energetycznej scenicznej obecności aktorów oraz ich bezpośrednim kontakcie z widownią. Przedstawienia Maladype są jednocześnie perfekcyjnie dopracowane i otwarte na improwizację, uzależnione od chwilowej kondycji publiczności."
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości