Trasy rowerowe na Węgrzech
#21
(21-11-2015, 13:31)andriu50 napisał(a): Szanowna Pani Trasa Dunaradveg jest częścią trasy rowerowej EuroVele 6 łączącej Atlantyk z morzem Czarnym ...

... o tym już wcześniej było.

Miałem okazję zaliczyć kilka Flaga węgierska tras rowerowych podanych w temacie przez malika_12. Uśmiech

(21-11-2015, 13:31)andriu50 napisał(a): W przyszłym roku jadę tą trasą od Słowacji poprzez Austrię, Niemcy do Francji.

Udanej wyprawy i wielu wrażeń na trasie ... Oczko
Odpowiedz
#22
Śmi Pan apetytu narobił tym Euro Velo. Dziewiątka biegnie tuż przed moim domem, to sobie czasem nią podróżuję.
Odpowiedz
#23
Dzięki za te wszystkie informacje! dopiero przymierzam się do kupna roweru, ale dobrze wiedzieć, że tras dla rowerów jest tak dużo.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Interesującym rowerzystów terenem może być Zalakaros. Od paru lat miasto promuje działania mające na celu rozwój turystyki  rowerowej. W 2019 r. oddadzą tam 3 km ścieżek rowerowych. Corocznie odbywa się tu Tour de Zalakaros  (tourdezalakaros.hu).
Bike Weekend 21-23 czerwca 2019 r będzie imprezą skierowaną dla różnych grup wiekowych: konkurs dla dzieci, zawody rodzinne wokół Kis-Balaton oraz prawdziwy wyścig przez wzgórza Zala na 60 i 137 km. 
Miejskie Spa oferuje wypożyczalnię oraz przechowalnię rowerów. O ile dobrze doczytałam ma być także możliwość bezpłatnego wypożyczenia roweru w lokalnym biurze Tourinform.
Wsparcie dla rowerzystów jest jednym z elementów programu promowania zdrowego stylu życia przez władze miasta i Spa.
Odpowiedz
#25
Sieć ścieżek rowerowych na Węgrzech do 2030 roku ma zostać rozbudowana do 15 tysięcy kilometrów. Planowana jest budowa trasy rowerowej łączącej Budapeszt z Balatonem.
Zawsze, gdy jestem na Węgrzech i widzę ciągnące się kilometrami ścieżki rowerowe, ostatnio np. z Bogacs do Mezokovesd, to nie mogę pojąć dlaczego u nas budowa ścieżek przychodzi z takim trudem.
Odpowiedz
#26
Zawsze odnoszę wrażenie, że Węgry mają więcej pustych przestrzeni, więc jest łatwiej budować takie ścieżki, ale gęstość zaludnienia jest u nich niewiele mniejsza. Ale fakt - drogi u Madziarów mogą być dziurawe, połatane, fatalne, ale często gdzieś z boku ciągnie się ścieżka. Też im tego zazdroszczę!
Odpowiedz
#27
Trasa z Bogács wg planów ma się kończyć w Hortobágy.
Odpowiedz
#28
Witaj jechałem tą trasą w wrześniu tego roku ale to tylko kilkanaście kilometrów ,przyznaję piękna trasa ,po drodze jest piękne jeziorko gdzie można popływać po lewej stronie jadąc w kierunku Bogacs.
Odpowiedz
#29
Gdzieś czytałam, że trasa ma przebiegać z Mezőkövesd do Bogács, Cserépfalu i Bükkzsérc. Planują ten odcinek oddać w lecie przyszłego roku.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,299 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,569 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,787 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości