Wędkowanie nad Balatonem
#41
Oficjalnie czy spod lady? Jakie hasło?
Odpowiedz
#42
oficjalnie 250 ft
szocik niby 40 ale lany po dekiel czyli blizej 50

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#43
nie moge edytowac
zapomnialem dodac ze ma z 70 voltow

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#44
(21-01-2016, 17:02)eplus napisał(a): Oficjalnie czy spod lady? Jakie hasło?


Legalnie sprzedają, oto wykaz trunków serwowanych w wagonie restauracyjnym pociągu "Hungária EuroCity" (Budapeszt-Bratysława-Breclav-Praga-Drezno-Berlin-Hamburg)

Párlatok – Spirits – Spirituosen – Lihoviny

Rézangyal pálinka: 0,04 l > 5.00 EUR 163 CZK 1550 Ft
barrique szilva, kajszibarack, mézes ágyas meggy
barrique plum, apricot, honey sour-cherry
Zwetschkenschnaps, Aprikosenschnaps, Honig-Sauerkirsch-Schnaps
slivovice, meruňkovice, medový višňovice
Szeroki uśmiech
Unicum 0,05 l > 5.90 EUR 193 CZK 1829 Ft
Jägermeister 0,04 l > 4.90 EUR 160 CZK 1519 Ft
Jack Daniel’s 0,04 l > 4.90 EUR 160 CZK 1519 Ft
Jim Beam Bourbon 0,04 l > 4.90 EUR 160 CZK 1519 Ft
Bacardi Superior 0,05 l > 4.90 EUR 160 CZK 1519 Ft
Beefeater gin 0,05 l > 4.90 EUR 160 CZK 1519 Ft
Finlandia Vodka 0,04 l > 3.90 EUR 127 CZK 1209 Ft
Odpowiedz
#45
o rany jakie ceny
za 1500 ft mam pol litra pysznej palinki od sasiada
w paloznaku oczywiscie

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#46
Palinka OK Oczko ale wracajmy do tematu wędkowania.
Faktem jest, że ceny karnetów na Balaton są wysokie ... w tym roku też nie będę moczyć żyłki w Balatonie.
Miałem dziś otrzymać info odnośnie karnetów na Dunaj, niestety nie otrzymałem. W ubiegłym roku wody te miały tylko 9 gospodarzy, każdy sektor miał swój karnet. Takich karnetów było ponad 10. Cena (dla członka MOHOSZ) podstawowego rocznego karnetu wahała się w granicach 9000 - 16500 HUF. W ub.roku miałem jeden, w tym roku też chcę wędkować na tym terenie, ale wszystko wygląda na to, że potrzebne będą dwa różne karnety. Smutek . Oznacza to, że koszt wzrośnie. Mam nadzieję, że najpóźniej w przyszłym tygodniu wszystko się wyjaśni i będę mógł podać ceny terytorialnych pozwoleń wędkowania na Dunaju.
Odpowiedz
#47
Ceny pozwoleń wędkarskich na Balaton są takie same jak w 2012 roku.
Patrz: http://forum.wegierskie.com/W%C4%99dkowa...47#pid2747 .
Doszła tylko jedna kategoria zezwolenie roczne wykupione do 31 stycznia b.r. w cenie odpowiednio:
* cały Balaton: 55 000 Ft / 44 500 Ft / 20 000 Ft
* do 1500 m od brzegu: 23 000 Ft / 18 500 Ft / 9 000 Ft
Odpowiedz
#48
ok sztasku lic turystyczna zamowiona przez kolege
dzieki

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#49
Nie wędkuję nad Balatonem, wędkuję na Dunaju w jego biegu poniżej Budapesztu. Aby wędkować na tych wodach, należy mieć odpowiedni karnet ważny na dany sektor wodny. Jak pisałem wcześniej, Dunaj ma kilkunastu swoich gospodarzy, którzy na nalężącym do niego terenie dysponują i sprzedają karnety, terytorialne pozwolenie na wędkowanie w wydzielonym dla niego sektorze (Dunai területi horgászjegy).
Takie pozwolenie na dołączonej do niego informacji, określa dokładne granice pomiędzy którymi jest ważne i tylko na tym terenie (sektorze) można wędkować. Ale w jaki sposób można określić i rozpoznać ograniczenia danego terenu (sektora)?. Na początku miałem problemy, ale udało mi się kupić mapkę Dunaju (Duna hajózási térkép) - jest bardzo przydatna.
Na wydanym karnecie uprawniającym do wędkowania na Dunaju podane są kilometry rzeki. W ubiegłym roku miałem możliwość wędkować pomiędzy 1433 a 1578 kilometrem. To kilka różnych karnetów kupowanych okolicznościowo. Kilometry na rzece liczy się od jej ujścia, w górę rzeki - oznaczają one też długość rzeki ... w miejscu ujścia, znajduje się kilometr zerowy rzeki.
Oto tytuły broszur z dokładnymi mapami Dunaju na terytorium Węgier:
Duna vízisport. I.: Pozsony-Komárom, Mosoni-Duna térkép > 1800 Ft
Duna vízisport II.: Komárom-Budapest-Római-part, Szentendrei-Duna térkép > 1800 Ft
Duna Vízisport 3.: Római Part - Dunaújváros / Ráckevei-Duna atlasz > 2000 Ft
Duna Vizisport 4.: Dunaújváros-országhatár atlasz > 2000 Ft
Na mapach dokładnie zaznaczono kilometry rzeki, podano głębokość wody, szerokość Dunaju, średnią prędkość wody, zaznaczono mierzeje, wiry, główki, przybrzeżne zarośla, moczary, ścieżki, porty i miejsca załadunkowe...
Na dole dwa linki do przykładu takich map...
Zakole Dunaju od Szob do Budapesztu <<<tą można ściągnąć
Dunaj od Budapesztu (wyspa Csepel) do granicy państwa (Chorwacja)
Odpowiedz
#50
Wędkowanie na Węgrzech od tego roku ma inny wymiar, zaszły duże zmiany jeśli chodzi o całoroczną licencję. Aby taką nabyć, należy zostać członkiem MOHOSZ (Węgierski Związek Wędkarski), czyli należy być członkiem koła wędkarskiego na Węgrzech. Nie ma z tym problemów, jeśli jest się członkiem polskiego koła z ważną licencją - wówczas pokonując niewielkie trudności można wstąpić do koła węgierskiego i stając się jego członkiem otrzymać pozwolenie na "węgierskie" wędkowanie. Od tego roku mam mniej papierkowych "wkładek". Jest tylko legitymacja wędkarska, licencja (Állami Horgászjegy), 2 pozwolenia terytorialne.
[Obrazek: 345brpy.jpg]
Sama licencja to dość gruba książeczka, zawiera dzienniczek połowów + sporo nowych informacji dotyczących przepisów... kalendzrz połowów+dzienniczek, okresy i wymiary ochronne, wykaz odmian objętych całkowitą ochroną (tych jest dużo), licencja ważna jest do 31.stycznia 2017 roku, ale...wędkując na starą licencję 2016 nie mamy prawa łowić ryb "szlachetnych", czyli tych na które obowiązuje wymiar lub mają określony okres ochronny.
Cena jaką płaciłem za licencję to 8000 Ft (licencja, członkowskie koła i MOHOSZ). Z tym jeszcze wędkować nie można, należy opłacić składkę na wody. Wykupiłem wody koła za 25000 Ft i Dunaj+starorzecze od Dunaújváros do granicy z Chorwacjąza 25000 Ft ... cena za całoroczne wędkowanie to 58000 forint, to ok. 800 złotych.
Drugi sposób na wędkowanie to licencja turystyczna (Turista Állami Horgászjegy), którą można wykupić tylko raz w roku kalendarzowym. Załatwć można przez internet > http://horgaszjegy.hu/ info: węgierski, angielski.
Taka licencja jest ważna w okresie 90 dni licząc od dnia wydania (należy go podać), uprawnia do wędkowania tylko jednym zestawem. Aby wędkować, należy jeszcze zrobić opłatę terytorialną (területi jegy) na wybrane wody.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 794 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,566 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,600 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,098 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,656 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości