Wędkowanie nad Balatonem
#51
Witam jeśli chodzi o przynęty to rybki łowimy na to samo co u nas ?
i czy nie ma jakiś ograniczeń o rodzaj przynęt, jadę w tym roku pierwszy raz więc pytam bo węgierskiego nie znam Uśmiech
Odpowiedz
#52
Dzisiaj właśnie byłem w balatonelle i pan na molo policzył mi za zezwolenie 9500 forntów. za licencję i karte za 5000 forintów za 3 dni ograniczoneg.Wszedzie pisze ze Polacy i inni obcokrajowcy płacą tylko 4500 forintów ........... i ta druga opłata jest obowiazkowa !!!! 5000 forintów
Odpowiedz
#53
(02-08-2016, 20:08)swyniu napisał(a): Dzisiaj właśnie byłem w balatonelle i pan na molo policzył mi za zezwolenie 9500 forntów. ...

2000 Ft za licencję na 90 dni + 7500 Ft podstawowa opłata terytorialna ważna na całej powierzchni wód Balatonu.
Odpowiedz
#54
Witam mam pytanie w kwestii pozwolenia na lapanie/balaton, mianowicie czy jesli posiadam karte pzw to musi byc ona podbita na aktualny rok czy wystarczy tylko samo jej posiadanie w razie kontroli no i oczywiscie dodatkowe pozwolenie na balaton ??? Przewaznie lapie na zbiornikach komercyjnych i zadko wykupuje skladki. Z gory dzieki za pomoc
Odpowiedz
#55
(02-04-2018, 15:12)Ziarnochz napisał(a): Witam mam pytanie w kwestii pozwolenia na lapanie/balaton, mianowicie czy jesli posiadam karte pzw to musi byc ona podbita na aktualny rok czy wystarczy tylko samo jej posiadanie w razie kontroli no i oczywiscie dodatkowe pozwolenie na balaton ??? Przewaznie lapie na zbiornikach komercyjnych i zadko wykupuje skladki. Z gory dzieki za pomoc

Karta PZW jest ważna tylko w Polsce, aby wędkować na Węgrzech trzeba wykupić węgierską licencję na wody węgierskie, nikt nie sprawdza ważności polskiej licencji.
Są dwa sposowby, aby móc wędkować na Węgrzech:
- Wstąpić do koła wędkarskiego, bazując na karcie PZW. Musisz znaleźć koło, które przyjmie ciebie na członka, będąc członkiem koła wędkarskiego masz więcej prawa i moźliwości na wędkowanie. (Ja tak wędkuję).
- Łatwiej jest wykupić licencję turystyczną (turista állami horgászjegy), która upoważnia do wykupienia karnetu na okeślone zbiorniki (területi engedély). Wędkowanie na Węgrzech to licencja + karnet na zbiornik i dokument tożsamości - te dokumenty proszą do kontroli.
Info tutaj > https://tuhir.nebih.gov.hu/home/index#
Odpowiedz
#56
Ziarnochz - Licencję turystyczną można wykupić tylko jeden raz w roku, okres jej ważności to 90 dni od daty wydania. Wędkować można tylko na jeden zestaw wędkarski.
Na zbiornikach komercyjnych wystarczy tylko sama licencja, gdyż należy opłacić za możliwość wędkowania na zbiorniku. Za złowione sztuki dodatkowo należy zapłacić, cennik powinien być wywieszony na tablicy informacyjnej. Są łowiska, gdzie pobierana jest wejściówka od osoby towarzyszącej.
Na niektórych zbiornikach jest obowiązek zabrania wszystkich złowionych ryb ... oczywiście trzeba za nie zapłacić.
Odpowiedz
#57
Ok rozumiem czyli licencje wykupuje przez internet, a karnet na Balaton gdzie mozna wykupic, tez gdzies na tej stronie czy np. na miejscu w jakims punkcie ???
Odpowiedz
#58
(04-04-2018, 19:29)Ziarnochz napisał(a): Ok rozumiem czyli licencje wykupuje przez internet, a karnet na Balaton gdzie mozna wykupic, tez gdzies na tej stronie czy np. na miejscu w jakims punkcie ???

Licencja: najpierw musisz zarejestrować się, wypełnić dokumenty, opłacasz 2000 forint.
karnet na wędkowanie: 10-dniowy turystyczny, na Balaton kosztuje 6000 forint, w chwili obecnej jeszcze nie kupisz... można kupić na miejscu za okazaniem licencji turystycznej.
Mapka miejsc w których kupisz karnet > http://adatbazis.balatonihal.hu/
... jeśli wszystko masz odfajkowane, to pozostaw tą drugą od góry: Horgászjegy értékesítési helyek

Flaga węgierska Horgászjegy értékesítési helyek ... Flaga polska Punkty sprzedaży karnetów wędkarskich
Odpowiedz
#59
Dzieki wielkie za pomoc ?Pozdrawiam
Odpowiedz
#60
Ceny karnetów wędkarskich obowiązujących w 2022 roku na terenie Balatonu pozostają bez zmian.
Nie ma nowych zaostrzeń dotyczących połowów ryb nad Balatonem w 2022 roku.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,591 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,655 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości