Węgierska puszta
#11
Witam
Hodowla mangalicy i osłów w Hortobgy
[Obrazek: c449c2aa29e50f41m.jpg]
Odpowiedz
#12
Ja byłam tam w tym roku na wiosnę

[Obrazek: 1ij47a.jpg]
Odpowiedz
#13
Csárda

[Obrazek: 2ngvjus.jpg]
Odpowiedz
#14
Jak się patrzy na te dwa zdjęcia z poprzednich postów to zastanawiam się, czy w "Csárda" celowo powtórzony jest motyw "przęseł".

Czy te obiekty ze sobą sąsiadują?

Może odkrywam Amerykę... ale tak mi się skojarzyłoUśmiech
Odpowiedz
#15
(13-09-2012, 21:02)julka napisał(a): Jak się patrzy na te dwa zdjęcia z poprzednich postów to zastanawiam się, czy w "Csárda" celowo powtórzony jest motyw "przęseł".

Czy te obiekty ze sobą sąsiadują?

Może odkrywam Amerykę... ale tak mi się skojarzyłoUśmiech

Masz rację, oba obiekty są też białe. I csarda jest bardzo długa (zazwyczaj csardy są znacznie mniejszymi budynkami). Oba obiekty są bardzo blisko siebie, a właściwie prawie obok.
Odpowiedz
#16
Puszta i Hortobagy to główny "powód" naszego wyjazdu w tym roku na Węgry.
Byłam, zobaczyłam i wiem, że jeszcze tam wrócę.Uśmiech
Odpowiedz
#17
Witam (to mój pierwszy post na tym forum).
Kilka lat z rzędu jeżdżę na Węgry, ale nie dane mi było jeszcze przekroczyć Cisę. Przeważnie smażę się na basenach w Mezokovesd i robię drobne wypady. Mógłby mi ktoś doradzić gdzie pojechać i co warto zobaczyć na Puszcie ? - raczej jeden dzień
Odpowiedz
#18
Dni Jeździeckie Hortobagy[Obrazek: -pasztorok-unnepe_180.jpg]

2 do 3 lipca
Wrócono do tradycji konnych zawodów w 2010 roku, po 45 latach przerwy.
Tradycja wywodzi się ze święta Zesłania Ducha Świętego . W tym dniu odbywają się różne konkursy:
taneczne, muzyczne, jeździectwa i pokazy jazdy konnej.

[Obrazek: csikos_180.jpg]
Odpowiedz
#19
[Obrazek: 22-a23fec28bd.jpg]
Co roku 20 sierpnia, w dzień św. Stefana, w Hortobágy, przy owianej legendą 300-letniej czardzie, odbywa się pasterski jarmark. Na co dzień z życiem pasterzy zapoznać się można w pobliskim Muzeum Pasterstwa.
Odpowiedz
#20
Będąc w Mezőkövesd warto zajrzeć do informacji turystycznej -Tourinform ( ulica Szent Laszko ter 24) niedaleko kościoła.Można tam dostać sporo folderów z regionu Północnych Węgier ,przewodniki po Budapeszcie( także mapę Węgier ) Wszystko za darmo i w języku polskim(byłam w szoku)Lektura na cały dzień tylko czytać i zwiedzać ten piekny kraj.
O Puszcie chyba juz w tym wątku zostało wszystko powiedziane,ale po drodze z Mezőkövesd do Hortogagy koniecznie wstapcie do Tiszafüred leżącego nad Tisza (Cisa),żeby popływać łódką po jeziorze.Żeby nie robic galimatiasu więcej napiszę w wątku jezioro Cisa
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości