Węgierskie trójstyki - 3 państwa w jednym miejscu
#1
Patrząc na mapę, konkretnie na obrzeża Węgier, da się zauważyć, że kraj ten obfituje w "trójstyki". Trójstyk to miejsce, w którym schodzą się granice trzech obszarów, tutaj interesują nas akurat granice państw.

1. Węgry - Austria - Słowacja: na polu koło wsi Rajka
2. Węgry - Austria - Słowenia: góra Hármashatárkő (Dreiländerecke / Tromejnik, 387 m)
3. Węgry - Słowenia - Chorwacja: międzyrzecze Ledavy i Mury
4. Węgry - Chorwacja - Serbia: nad rzeką (kanałem?) Ferenc-tápcsatorna
5. Węgry - Serbia - Rumunia: wg. mapy googla rumuńska droga 682 koło wsi Baba Veche prowadzi do samej granicy
6. Węgry - Rumunia - Ukraina: na mapie widać polną drogę z węgierskiego Garbolc
7. Węgry - Ukraina - Słowacja: w lesie nad Cisą

Wydaje się, że najtrudniej dostępne są trójstyki nr 7, 3 i 4. Przypuszczam, że najbardziej popularne są 1 i 2.

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia związane z odwiedzeniem któregoś z tych miejsc (był, widział, przedarł się przez krzaki, poleca, odradza)?

Poniżej, na zachętę, wrzucam screena z mapą ze strony bergfex:
[Obrazek: 332_3styk_a_h_s.jpg]
Odpowiedz
#2
(27-09-2015, 11:21)Rafał Byłem na 1 i 2, chcę wybrać się na 3,4,5. Te z Ukrainą są teraz chyba kłopotliwe. Do pierwszego można dojechać samochodem z Austrii, ( z Węgier przyjechali rowerzyści. Tam są drogi gruntowe.do drugiego doszedłem leśną drogą, też z Austrii. Pierwsze wyznacza niewielki słupek, przy dziwacznych rzeźbach na płaskim, otwartym terenie . Był tam mobilny posterunek austriackiej straży granicznejDrugi spora , ścięta piramida, na którą udało mi się wspiąć. O pozostałych nic nie wiem. napisał(a): Patrząc na mapę, konkretnie na obrzeża Węgier, da się zauważyć, że kraj ten obfituje w "trójstyki". Trójstyk to miejsce, w którym schodzą się granice trzech obszarów, tutaj interesują nas akurat granice państw.

1. Węgry - Austria - Słowacja: na polu koło wsi Rajka
2. Węgry - Austria - Słowenia: góra Hármashatárkő (Dreiländerecke / Tromejnik, 387 m)
3. Węgry - Słowenia - Chorwacja: międzyrzecze Ledavy i Mury
4. Węgry - Chorwacja - Serbia: nad rzeką (kanałem?) Ferenc-tápcsatorna
5. Węgry - Serbia - Rumunia: wg. mapy googla rumuńska droga 682 koło wsi Baba Veche prowadzi do samej granicy
6. Węgry - Rumunia - Ukraina: na mapie widać polną drogę z węgierskiego Garbolc
7. Węgry - Ukraina - Słowacja: w lesie nad Cisą

Wydaje się, że najtrudniej dostępne są trójstyki nr 7, 3 i 4. Przypuszczam, że najbardziej popularne są 1 i 2.

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia związane z odwiedzeniem któregoś z tych miejsc (był, widział, przedarł się przez krzaki, poleca, odradza)?

Poniżej, na zachętę, wrzucam screena z mapą ze strony bergfex:
[Obrazek: 332_3styk_a_h_s.jpg]
Odpowiedz
#3
Byłem koło 4, rowerem z Mohacza.
Niestety byl to okres wzmożonej migracji i wojsko pilnowalo juz przy szosie, ok. 1 km od celu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wsie i miasteczka węgierskie adamis 13 10,436 20-10-2016, 8:33
Ostatni post: makgajwer
  Ópusztaszer: kolebka państwa madziarskiego Ribizli 18 13,960 23-06-2014, 12:35
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości