Warszawa - Eger
#1
Witam! Planuję wypad na Węgry, a konkretnie do Egeru, Budapesztu i Badacsonytomaj. Taka objazdówka. Wyjeżdżam z Warszawy. Chodzi mi o trasę jaką rekomendujecie. Google wyznaczyło mi taką: Warszawa - Kraków - Nowy Targ - Bukowina Tatrzańska - Poprad - Dobsina - Stitnik - Tornal'a - Ozd -Eger. Co sądziecie o tej trasie? Macie jakieś inne propozycje? Z góry dziękuję za wskazówki Uśmiech
Odpowiedz
#2
Ja osobiście jechałbym na Nowy Sącz, Piwniczną, Presov, Koszyce, Miskolc, Eger.

Przejrzyj proszę tematy forum na temat "jak dojechać" oraz "Eger" - pamiętam, że taka dyskusja już się pojawiła. W każdym bądź razie jedno jest pewne - przez Łysą Polanę i Poprad będzie dalej i będziesz stał na Zakopiance (zależy od pory dnia/nocy). W Polsce czekają Cię korki tylko na północy Krakowa i na obwodnicy Sącza.
Odpowiedz
#3
(31-07-2013, 16:54)cinek97m napisał(a): Witam! Planuję wypad na Węgry, a konkretnie do Egeru, Budapesztu i Badacsonytomaj. Taka objazdówka. Wyjeżdżam z Warszawy. Chodzi mi o trasę jaką rekomendujecie. Google wyznaczyło mi taką: Warszawa - Kraków - Nowy Targ - Bukowina Tatrzańska - Poprad - Dobsina - Stitnik - Tornal'a - Ozd -Eger. Co sądziecie o tej trasie? Macie jakieś inne propozycje? Z góry dziękuję za wskazówki Uśmiech

Mi wydaje się ze dobrą trasą będzie Warszawa-Radom-Rzeszów-Barwinek-Presov-Kosyce-Miszkolc-Eger Ominiesz Karków Zakopiankę a trasa z Radomia do granicy w Barwinku nie jest az tak zatłoczona przez Rzeszów tez raczej nie ma problemów przejazdem Słowacja na tym odcinku tez jest dobra do przejechania nie ma dużo serpentyn ani odcinków górskich takich jakbyś miał na tej trasie co podałes
Odpowiedz
#4
Witaj,
jak z Radomia to ja nie pchałbym się jednak na Barwinek, ale pojechał przez Tarnów, Zborowice, na Gorlice, Konieczną, i potem Bardejov i już na Presov i Koszyce, jak w poprzednim poście. Tylko w Kielcach remont DK73 więc trzeba S7 przez Chęciny, i wskoczyć potem na DK73 w Morawicy.
Odpowiedz
#5
Witam Wszystkich,

jadę pierwszy raz z rodzinką do Mezokovesd.
Podbijam pytanie o najlepszą tzn. najszybszą trasę z Warszawy do Mezokovesd (może być do Egeru jeśli to ułatwi sprawę).
Nie mam oporów przed wykupieniem winiet jeśli to przyspieszy jazdę.

Każda z dostępnych map (google, viamichelin) podaje inną trasę i inną liczbę kilometrów.
Prośba do Was, jako praktyków o wskazanie naszybszej trasy + ewentualnie informację, gdzie najlepiej zjeść obiad z dzieciakami po drodze? Wyjazd planujemy w okolicach 8-9 rano więc obiad wypadnie pewnie na Słowacji lub już na Węgrzech. Polecacie coś?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
(11-06-2015, 11:42)jatomm napisał(a): Witam Wszystkich,

jadę pierwszy raz z rodzinką do Mezokovesd.
Podbijam pytanie o najlepszą tzn. najszybszą trasę z Warszawy do Mezokovesd (może być do Egeru jeśli to ułatwi sprawę).
Nie mam oporów przed wykupieniem winiet jeśli to przyspieszy jazdę.

Każda z dostępnych map (google, viamichelin) podaje inną trasę i inną liczbę kilometrów.
Prośba do Was, jako praktyków o wskazanie naszybszej trasy + ewentualnie informację, gdzie najlepiej zjeść obiad z dzieciakami po drodze? Wyjazd planujemy w okolicach 8-9 rano więc obiad wypadnie pewnie na Słowacji lub już na Węgrzech. Polecacie coś?
Pozdrawiam

Witaj!

Proponuję następującą trasę: Warszawa-Kraków (trasa S7). Z Krakowa do Brzeska A4. W Brzesku jedziesz na Nowy Sącz (DK 75). W Nowym Sączu odbijasz na Piwniczną (DK 87). Przekraczasz tam granicę polsko-słowacką. Jedziesz drogą numer 68 aż do samej granicy słowacko-węgierskiej. (W pierwszym większym mieście na Słowacji - Stara Lubovna - możesz kupić winietkę, stacja Slovnaft znajduje się tuż przed skrzyżowaniem dróg numer 68 i 77). Przez Słowację na początku jedziesz na Preszow, później na Koszyce. Za Koszycami jest fragment drogi ekspresowej R4 - wjeżdżając na nią musisz mieć winietkę!). Przekraczasz granicę słowacko-węgierską za miejscowością Sena. Na Węgrzech jadąc drogą nr E71, warto kupić winietkę albo na granicy, ewentualnie w Encs (stacja benzynowa tuż przy drodze), ponieważ zwiększyła się ostatnio sieć dróg płatnych i jadąc obwodnicą Miszkolca musisz ją posiadać (poczytaj na forum). Z Miszkolca jedziesz do Mezokovesd albo "3" (bez winiety) albo z winietą, autostradą M30, później autostradą M3 w kierunku Budapesztu i na zjeździe nr 128 skręcasz na Mezokovesd.

Co do konsumpcji na trasie, trudno mi coś polecić sprawdzonego, ponieważ jadąc z woj, śląskiego do Mezokovesd, trasa zajmuje mi ok 6,5 godziny, i zatrzymuje się tylko na toaletę lub po kupno winietek.
Odpowiedz
#7
(11-06-2015, 11:42)jatomm napisał(a): ...jadę pierwszy raz z rodzinką do Mezőkövesd... pytanie o najlepszą tzn. najszybszą trasę z Warszawy do Mezőkövesd ... Nie mam oporów przed wykupieniem winiet jeśli to przyspieszy jazdę.
Wyjazd planujemy w okolicach 8-9 rano więc obiad wypadnie pewnie na ...

Jedziesz pierwszy raz, z rodziną, pośpiech nie wskazany. Trasa w przybliżeniu to ok.700 km. Jeśli podróż przebiegnie normalnie, to późnym wieczorem (może) dojedziecie na Węgry. Winietki (jeśli planujesz kupić), to i na Słowacji, i na Węgrzech kupisz na stacji benzynowej bez problemów. Odnośnie trasy, znam szukajkę google, podaje 3-wersje ... nie pojechałbym żadną. Pora wyjazdu podana przez ciebie nieodpowiednia, wyjazd zbyt późno. Trwać będzie jeszcze poranny szczyt, natężenie ruchu jest duże i tak będzie prawie przez cały czas. Nie licz na to, że obiad zjecie na Słowacji.
Moja propozycja trasy: Warszawa, Radom, Tarnobrzeg, Krosno, Barwinek, Stropkov, Holčíkovce, Vranov, Trebisov, Sátoraljaújhely, Miskolc, Mezőkövesd, Eger.
Odpowiedz
#8
Zgadzam się ze Sztaszkiem ja bym też wyjechał wcześniej przynajmniej o 4 rano 8-9 to jeszcze poranny szczyt i zanim wyjedziesz z Warszawy przez Raszyn i Janki to już odstoisz swoje Trasa jaką podał Sztaszek też uważam za najlepszą tylko drobne sprostowanie jadąc krajową 9 Radom -Tarnobrzeg -Rzeszów -Barwinek nie przejeżdżasz Krosno Uśmiech No chyba ze Sztaszek miał na myśli przjechanie odcinka od Tarnobrzega do Barwinka innymi drogmami a nie dziewiątką
Odpowiedz
#9
(11-06-2015, 17:16)wojti76 napisał(a): Zgadzam się ze Sztaszkiem ja bym też wyjechał wcześniej przynajmniej o 4 rano 8-9 to jeszcze poranny szczyt i zanim wyjedziesz z Warszawy przez Raszyn i Janki to już odstoisz swoje Trasa jaką podał Sztaszek też uważam za najlepszą tylko drobne sprostowanie jadąc krajową 9 Radom -Tarnobrzeg -Rzeszów -Barwinkek nie przejeżdżasz Krosno Uśmiech ...

Zarumieniony przepraszam...Krosno to pomyłka, poprawnie: MIejsce Piastowe
Odpowiedz
#10
Dziekuję Wszystkim serdecznie! Trasa podana przez Sztaska rzeczywiście jest optymalna. Oczywiście uwględnię wcześniejszą godzinę wyjazdu, jak tylko rodzinka mnie z łóżka wyciągnie Uśmiech

Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trasa Poznań Eger beniu11 7 3,150 24-06-2019, 10:21
Ostatni post: bastus2
  Droga Poprad - Eger stan 4 3,091 28-01-2019, 16:48
Ostatni post: ember
  Do odsprzedania bilety kolejowe Budapeszt-Warszawa 23.09.2018 Promocyjna Cena!! kieloni 1 1,625 14-09-2018, 13:40
Ostatni post: kieloni
  Trasa Barwinek - Eger - darmowa baranek 6 3,589 17-08-2018, 17:56
Ostatni post: wojti76
  Trasa Warszawa - Tokaj xxxgrze 6 3,856 24-04-2018, 19:55
Ostatni post: schibciaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości