Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
(30-05-2019, 20:30)smaland napisał(a): Za tydzień jadę do Sárvár. Czy ktoś wie, jaki jest aktualnie kurs EUR i PLN w kantorach.

30 maja 2019

W Sárvár jest Tesco, jest kantor, ale firma nie podaje kursów walut !!!
kurs kantorowy kupna tej firmy w Budapeszcie:
> 1 EUR = 322,10 HUF
> 1 PLN = 75,10 HUF

Kantor w Budapeszcie, krus kupna:
> 1 EUR = 322,50 HUF
> 1 PLN = 75,30 HUF
Odpowiedz
Dziękuję bardzo !
Odpowiedz
Od kilku lat wymieniam złotówki na forinty w kantorze w Barwinku.
Lepiej wymienić na Węgrzech ? Jadę przez Sátoraljaújhely do Bogacs
Jest jeszcze opcja wypłacenia z bankomatu za pośrednictwem revoluta, tylko czy to się opłaca ?
Odpowiedz
Revolut na Węgrzech testowałem. Ponieważ miałem pobyt weekendowy, to wymieniłem sobie walutę na koncie w tygodniu (wtedy jest bezprowizyjnie), a potem część bez problemu wypłaciłem w bankomacie, a część poszła na zakupy. Nie pamiętam za ile, ale było lepiej niż kantorowo, no i wygodniej przede wszystkim. Limit z bankomatu miesięczny, to równowartość 800zł (powyżej, to 2% prowizji). Zdaje się, że od lipca będzie liczona w cyklu miesięcznym od 1go, tak więc na przełomie miesiąca możesz 800 wypłacić ostatniego dnia i następne 800zł (równowartość) już 1go.
Co do prowizji, to na razie nie podaję, bo zawsze mi się myli ile ona w te weekendy wynosi. Jednak pamiętam, że kiedyś w weekend zabrało mi trochę więcej niż wynikało nawet z kursu tego podwyższonego. Wiem, że nie tylko mi tak się zdarzyło. Wtedy to była niewielka kwota użyta do testowania.
Odpowiedz
Zauważyłem że w Siofok'u niektóre bankomaty mają oznaczenie HUF i EUR, czy dobrze rozumiem że mogę z nich wypłacić Euro? I czy jeżeli mam konto w EURO to bankomat nie naliczy mi żadnej prowizji?
Odpowiedz
Bankomat nie nalicza prowizji tylko bank ? A o takie sprawy najlepiej zapytać się w swoim banku
Odpowiedz
Jako że Euro nie jest waluta węgierska może być tak że wypłaca w euro ale nalicza sobie opcje przewalutowania z waluty obowiązującej w danym kraju, tak np wypłaca (a przynajmniej wypłacało) się u nas w Polsce że i tak cała transakcja była przeprowadzana w PLN i zamiast prowizji swojego banku jest jeszcze opłata przewalutowania.
Odpowiedz
Witam.
Może ktoś z szanownych forumowiczów zna aktualne kursy forinta w kantorach w Barwinku? Zerkam na stronę słynnego warszawskiego kantoru Intraco i HUF jest po 0,0140 PLN. To chyba niezła cena... Pytam, bo za miesiąc mój pierwszy wyjazd na Węgry (Eger-Budapeszt-Fonyod) i robię rozeznanie we wszystkich możliwych tematach związanych z podróżą :-)
Odpowiedz
Kantor, wczoraj w Budapeszcie było...
1 EUR = 321,00 HUF
1 PLN = 75,50 HUF
Odpowiedz
Revolut dzisiaj:
1 EUR = 323 HUF
1 PLN = 76,10 HUF
Język
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,832 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,646 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,837 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,889 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,460 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości