Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
... to mogą być wirtualne forinty ...
Język
Jest takie węgierskie przysłowie: "Nesze semmi, fogd meg jól ... Masz nic, trzymaj dobrze"
Odpowiedz
Budapeszt, kantor ...
1 EUR: 324.40 - 323.10 HUF
1 PLN: 75.65 - 74.75 HUF
Odpowiedz
Hej próbował ktoś z was korzystać z revoluta na Węgrzech. Kursy mają super w tej chwili 100 forintów 1.31. 800 zł można wybrać w bankomacie po tym kursie później 2 procent prowizji wychodzi 1.34. w tej chwili 1pln 74.2846huf. Pytam bo nie wiem czy gra warta świeczki i czy ciężko wybrać kasę z węgierskiego bankomatu?
Odpowiedz
Podłączam się do pytania o Revoluta a ja na Węgrach będę dopiero od 4 sierpnia.
Odpowiedz
Revolut ... miał być oficjalnie na Węgrzech, czy jest nie wiem.
Piszą o sobie: "Revolut to start-up z siedzibą w Londynie. Firma..." 
Skoro nie bank, to w jaki sposób działa, jak można "załadować" konto?
Ich prowizje mogą być niskie, ale co stoi za wypłatą gotówki z obcego bakomatu?
...
Odpowiedz
W Revolut za wypłatą gotówki z bankomatu stoi Mastercard.
Odpowiedz
blackberry - chodzi to, jakie mogą być koszty związane z wypłatą gotówki przy pomocy karty Revoluta na terenie Węgier.
Odpowiedz
(29-06-2018, 11:06)Sztasek napisał(a): Revolut ... miał być oficjalnie na Węgrzech, czy jest nie wiem.
Piszą o sobie: "Revolut to start-up z siedzibą w Londynie. Firma..." 
Skoro nie bank, to w jaki sposób działa, jak można "załadować" konto?
Ich prowizje mogą być niskie, ale co stoi za wypłatą gotówki z obcego bakomatu?
...
Kiedyś też się napaliłem, ale jak doczytałem, że to nie jest żaden bank tylko startup, który żąda skanu dokumentu tożsamości (nie wiadomo jak to przetwarzają, komu udostępniają) to zrezygnowałem.
Ja korzystam z konta Alior kantor, gdzie w dobrych kursach można kupować waluty, a na Węgry zawsze biorę EUR i sprzedaję w punktach wymiany.

Tutaj wszystko ładnie opisane
Odpowiedz
Budapeszt - wczoraj wymieniałem złotówki w kantorze ... 1 PL = 74,50 HUF 
1 EUR = 323,00 HUF
Odpowiedz
Problemy z Kontami Revolut:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomos...10464.html
https://twitter.com/RevolutApp/status/10...10464.html
Nie rozumiem, po co byłoby mi takie wirtualne konto. Żubr tydzień temu liczył mi po 1,33zł za 100ft. Awaryjnie mam drugą kartę SKOKu - tam zwykle grosz-dwa drożej. Ostateczność to bankomat, przepadnie 15 czy 25zł, ale zadziałają obie karty (Żubr w UCB bez prowizji, są też jakieś nowe karty Żubra bezprowizyjne w bankomatach, ale się nie interesowałem, trochę gotówki mam zawsze przy sobie). Jedynie w UK 3 lata temu byłem jak gość z Bantustanu, polskie karty przy groszowych transakcjach weryfikuje się podpisem, nie pinem, zaś większa forsa - bankomat czy zapłata za bilet - nieosiągalna.
Flaga brytyjska Zły
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,826 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,641 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,837 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,886 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,455 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości