Wyposażenie apteczki.
#41
(21-05-2015, 16:33)Sztasek napisał(a): W moim aucie na wyposażeniu mam zawsze: apteczka, kamizelka, klucz do kół i podnośnik, koło zapasowe, linka holownicza, trójkąt, zapasowe bezpieczniki i żarówki... Uśmiech

Dodaj jeszcze deskę pod podnośnik, żeby nie psuć dróg Uśmiech
Odpowiedz
#42
(21-05-2015, 18:05)Simon napisał(a):
(21-05-2015, 16:33)Sztasek napisał(a): W moim aucie na wyposażeniu mam zawsze: apteczka, kamizelka, klucz do kół i podnośnik, koło zapasowe, linka holownicza, trójkąt, zapasowe bezpieczniki i żarówki... Uśmiech

Dodaj jeszcze deskę pod podnośnik, żeby nie psuć dróg Uśmiech

... kurka wodna, zapomniałem ... mam podnośnik hydrauliczny z gumową podkładką... Zarumieniony
Odpowiedz
#43
U mnie jest apteczka (jakaś "unijna"), linka holwnicza, żarówki, bezpieczniki, podnośnik+klucz i... butla LPG zamiast koła zapasowego.
(20-05-2015, 22:18)wojti76 napisał(a): Chyba raczej chodzi o Konwencję Wiedeńska o ruchu drogowym Uśmiech
Tak, tak, chyba raczej tak Uśmiech Gdyby ktoś namierzył coś takiego w magicznych językach SK/HU/CZ, to proszę o wrzutę. Nie sądzę, żeby Słowakom chciało się zrozumieć tekst po angielsku.
Odpowiedz
#44
(21-05-2015, 20:20)Rafał napisał(a): ... Gdyby ktoś namierzył coś takiego w magicznych językach SK/HU/CZ, to proszę o wrzutę...

CONVENTION ON ROAD SIGNS AND SIGNALS ... KÖZÚTI JELZÉSI EGYEZMÉNY

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cg...0400091.TV
Odpowiedz
#45
(21-05-2015, 20:52)Sztasek napisał(a): CONVENTION ON ROAD SIGNS AND SIGNALS ... KÖZÚTI JELZÉSI EGYEZMÉNY

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cg...0400091.TV

Sztasek to nie ta konwencja. Odnośnik dotyczy konwencji o sygnałach i znakach drogowych.

Ta właściwa, podpisana również 8 listopada 1968 roku o ruchu drogowym (w tym o wyposażeniu pojazdów) jest do obejrzenia tutaj.
Niestety znalazłem tylko po węgiersku.
Swoją drogą nie wiem czy jest ona opublikowana w jakimś dzienniku urzędowym w Polsce. (do 2012 roku nie było takiego dokumentu)
Odpowiedz
#46
Dz.U. z 1988 r. Nr 5, poz. 40 i 44

niestety na stronie ISAPu nie ma tekstu załącznika, czyli właściwej Konwencji - po wrzuceniu w gugla numeru dziennika ustaw, wyskoczy konwencja po polsku w pdf'ie
Odpowiedz
#47
Nie ma sensu dyskusja nad tym tematem - to moja opinia. Apteczka w aucie powinna być. !
Stan wyposażenia mojej standartowy, nowa i jeszcze zaplombowana... na szczęście.
1. Wymiary apteczki: 26 cm x 17 cm x 8,5 cm.
2. Ciężar: ~600 gram.
3. Potrzebowałem kilka razy bandaża i opatrunku (ampułka z jodyną).
4. Kilka razy proszono mnie o plastry samoprzylepne z opatrunkiem.
5. Do przycięcia bandaża, potrzeba nożyczak - są w apteczce.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyposażenie samochodu - podróż na Węgry arek221278 22 19,998 02-07-2018, 9:16
Ostatni post: ex-komar
  Wyposażenie mieszkania - meble, itp. ZuzaP 3 4,500 19-08-2014, 15:15
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości