Zakaz siadania na brzegu basenu dla dzieci
#11
Albo też pisze "głęboka woda - dla umiejących pływać", na co Polak: Co to, ja nie umiem pływać? A zresztą widać, że woda płytka! I potem jest, jak w anegdocie:

Cytat:Budowniczy narolskiej rezydencji, hrabia Antoni Feliks Łoś słynął ze swojego zamiłowania do sztuki i wielkiego poczucia własnej wartości. Wiąże się z tym ciekawa historia.

Kiedy pewnego dnia lekko upojony Antoni wracał karetą z chrzcin napotkał na swej drodze uszkodzony most na rzece. Woźnica stwierdził, że nie przejedzie, bo nurt wartki ,,i wody jest na chłopa”. Buńczuczny hrabia odrzekł że ,,woda na chłopa – panu po kolana” i polecił jechać. Pan kazał, sługa ruszył a nurt rzeki porwał i zatopił zaprzęg. Jako, że woźnica był krzepkim Kozakiem uchwycił hrabiego za włosy i dociągnął do brzegu. Przemoczeni doszli pieszo do pałacu, a kiedy Antoni otrzeźwiał kazał woźnicę wybatożyć. Baty były za to, że śmiał swoją „chamską” ręką pana tknąć, a za uratowanie życia Kozak otrzymał 30 krów i gospodarstwo na Ukrainie. Hrabia nie zapomniał również o Stwórcy, który ręką woźnicy życie mu uratował i w miejscu ocalenia ufundował kapliczkę z napisem ,,Pan Pana z toni salwował, Pan Panu pomnik fundował".

Źródło: http://atlasrezydencji.pl/narol-palac-losiow/

Sam znam podobny przypadek, z tym, że gość się sam wyciągnął za włosy, bo Kozaka w pobliżu żadnego nie było (oprócz samego głównego bohatera).

[Obrazek: 6d957ebe5f692ea2.jpg]
Odpowiedz
#12
Z Fejsbuka:

Végardó Fürdő - Pataqua Kft.
59 min ·
GYEREKMEDENCE HIGIÉNIÁJA

Nagyon gyakran felmerül a kérdés: Felnőttek miért nem tartózkodhatnak a gyerekmedencében?

Nos, a válasz nagyon egyszerű: higiéniai okokból
A gyerekmedencében nagyon sok 1-2 év körüli gyermek is tartózkodik az óvodások és kisiskolások mellett, a bébiknek még kevésbé fejlett az immunrendszere, ezért mindent meg kell tenni az egészségük védelme érdekében, azért, hogy a felnőttekhez hasonlóan ők is biztonságosan tudják élvezni a strandolás nyújtotta örömöket.
Mi, a magunk részéről mindent megteszünk a megfelelő vízminőség érdekében, és ezt kérjük a gyerekeket körülvevő felnőttektől is.
Egy gyermekkel egy felnőtt tartózkodjon a medencében állva. Kérjük a gyerekekkel érkező többi vendéget, hogy a medencén kívülről szemléljék a gyerekek pancsolását és a medence vízét a lábak hűsítésére se használják.
Reméljük, hogy kéréseinket nem szigorú szabálynak, sokkal inkább olyas valaminek tekintitek, amit együtt tehetünk a gyerkőcök védelme érdekében!
Köszönjük együttműködéseteket!
Végardó Fürdő
https://vegardofurdo.hu


Basen dziecięcy

Pytanie jest bardzo często: dlaczego dorośli nie mogą zostać w basenie dla dzieci?

No cóż, odpowiedź jest bardzo prosta: ze względów higienicznych

W basenie dziecięcym znajduje się wiele dzieci w wieku około 1-2 lat oprócz basenu dziecięcego i dzieci, maluszki mają jeszcze mniej zaawansowany system odpornościowy, dlatego muszą zrobić wszystko, aby chronić swoje zdrowie, aby nie było. dorośli w ten sam sposób mogą bezpiecznie cieszyć się z przyjemności podróży.
My, ze swojej strony, robimy wszystko, co w naszej mocy dla jakości wody, i zapytać dorosłych wokół dzieci.
Z dzieckiem, dorosły powinien zostać w basenie. Zapraszamy wszystkich innych gości z dziećmi, aby zobaczyli dzieci poza basenem, a woda z basenu nie jest używana do fajne nóg.
Mamy nadzieję, że nasze prośby nie są ścisłą zasadą, ale raczej czymś, co możemy zrobić wspólnie, aby chronić dzieci!

Dziękujemy za współpracę!

Koniec kąpieli
https://vegardofurdo.hu
·
Oceń to tłumaczenie

[Obrazek: 66270652_3112120712132186_84930679826651...e=5DDE30E1]

Odpowiedz
#13
Nie tylko na Węgierskich basenach się z tym spotkałem, również we Włoszech w basenach dla dzieci nie mogą przebywać dorośli. Dodam że nie wszędzie na Węgrzech jest zakaz wchodzenia do basenów dziecięcych dorosłym np. w Berekfurdo lub Hajduszoboszlo można
Odpowiedz
#14
Te "zakazy" są i w Polsce, i na Słowacji, a głównie chodzi o to by nie "zanurzać pupy" w wodzie Szeroki uśmiech  Dopuki tylko brodzimy z dzieckiem, czuwając nad nim, najczęściej nikt nam nie zwróci uwagi, stąd zakaz siadania na brzegu basenu. Uśmiech
Odpowiedz
#15
Są takie miejsca gdzie w ogóle nie można wejść do dziecięcego basenu,nawet brodzić za własnymi dzieckiem  Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pełna lista basenów termalnych na Węgrzech fvg 75 238,089 29-04-2022, 14:06
Ostatni post: kowcio
  Baseny termalne na Węgrzech Adin0 8 2,704 08-04-2021, 12:50
Ostatni post: Tomeq
  Strandok éjszakája, czyli nocne kąpiele na Węgrzech kowcio 12 12,113 29-07-2019, 6:01
Ostatni post: Sztasek
Wink Jaka alternatywa dla Nyiregyhaza? Damiano88 16 6,396 10-06-2019, 18:30
Ostatni post: Damiano88
  Gdzie na baseny termalne ? rustin 18 9,885 15-04-2019, 21:38
Ostatni post: blackberryUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości