Zalakaros
#21
Jak już tak bardzo "przykadziłeś" Szeroki uśmiech to masz jeszcze "w nagrodę" bardziej dokładna mapę.
[Obrazek: h9bJYbW.jpg]
Ponieważ byłem tam z wnuczką 7-8lat, więc głównie interesowały nas atrakcje dla dzieci i emerytów. Język , a że pogoda zarówno początkiem lipca, jak i września nie była najlepsza więc padło na "kompleks".
1. to baseny lecznicze, sanatoryjne (zapewne w cenie "komplex")
2. atrakcje dla dzieci, w tym to co na wcześniejszym zdjęciu, oraz zjeżdżalnie i grota solna.
3. basen rekreacyjno-leczniczy z atrakcjami.
4. zewnętrzne baseny lecznicze w tym z atrakcjami.
5. zadaszony basen z atrakcjami (zapewne w cenie "basic")
6. termalne baseny lecznicze
7. zewnętrzny kompleks dziecięcy, czynny w sezonie, a po sezonie w weekendy jeżeli jest dobra pogoda.
8. fala
9. stare zjeżdżalnie.
10. "zabawowy" basen, czynny właściwie tylko w sezonie
11. brodzik dziecięcy czynny jak wyżej.
12. do tego nie doszedłem, ale zapewne jak wyżej.
13. basen pływacki
14. basen leczniczy.
Znalazłem bardziej zrozumiały opis basenów ze zdjęciami
http://zalakaros.info.hu/pl/zalakaros-ba...kapieliska
Odpowiedz
#22
Dziękuję bardzo. Czuję się "dopieszczony".Reszty doświadczę sam. Też pojadę z wnuczkiem (6 l.). Na razie to jest odleglejsza przyszłość, wcześniej (luty lub marzec) muszę "skoczyć" do Egeru powygrzewać swoje kości Uśmiech.
Odpowiedz
#23
Jak co roku miało być kilka dni w Zalakarosz. Skończyło się na jednym wieczorze.  Jak tylko dojechaliśmy, ok 20tej jak zwykle udaliśmy się rozkoszować się madziarskim jedzeniem.  I stała się masakra :-(  Komary były tam zawsze, ale to co działo się przy kafejkach i restauracyjkach gdzie zawsze jemy przeszło wszelkie wyobrażenie. Pomimo użycia anty komarowych smarowideł nie dało się jeść, a tym bardziej troszkę posiedzieć. Jeśli władze było nie było rozwijającej się turystycznie mieściny nic nie zaczną robić, to turyści mimo poprawiającej się infrastruktury odpłyną...  Wszyscy klienci spożywający wciąż się odganiali i zabijali te latające potwory, ale  chyba nie o to chodzi :-(
 wyruszyliśmy więc wieczorową porą ku "naszemu" Mezokovesd :-)
Odpowiedz
#24
Jestem w Zalakaros..no i jestem w szoku cenowym..wejściówka 4800 forintów..w kasie nie można się było porozumieć czy są inne tańsze bilety..w środku w knajpkach ceny wyższe o 20%..przykład langosz z serem 800 forintów..czy na innych basenach też jest drożej ..jak wasze wrażenia?
Odpowiedz
#25
(07-07-2021, 20:09)piablo75 napisał(a): Jestem w Zalakaros..no i jestem w szoku cenowym..wejściówka 4800 forintów..w kasie nie można się było porozumieć czy są inne tańsze bilety..w środku w knajpkach ceny wyższe o 20%..przykład langosz z serem 800 forintów..czy na innych basenach też jest drożej ..jak wasze wrażenia?
Prawie jak nad Bałtykiem. Wrzuć paragon grozy .....buhaha
Odpowiedz
#26
(07-07-2021, 20:09)piablo75 napisał(a): langosz z serem 800 forintów...


nad polnocnym balatonem za sajtos-tejfölös lángos (ser-smietana) nie zaplacisz mniej
w slabych bufetach moze 650-700
jako mieszkaniec oceniam ze zywnosc podrozala do 20proc wiec na basenach/plazach moze byc tylko drozej
calodzienny wjazd na plaze staraja sie trzymac rozsadnie, rodzinny bilet (dla 6osob) 3tys ft (alsoors) 4tys (csopak)

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#27
Jest drogo, to fakt, ale to nadal jeden z najlepszych kompleksów basenowych na Węgrzech, leżący na dodatek w strategicznym miejscu, po drodze do Chorwacji. W tym roku zlikwidowano kołowrotki na drodze do basenu rekreacyjnego na " tarasie" i basenów rekreacyjnych w budynku. Płaci się tylko dodatkowo (1100 HUF) za wejście do basenu leczniczego pod dachem z dwoma bliźniaczymi wieżyczkami i basenu na powietrzu obok basenu pływackiego. Leżaki w dużym wyborze i dużo cienia.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Noclegi w Zalakaros maggie2205 9 4,842 07-07-2018, 20:28
Ostatni post: delinus
  Sarvar czy Zalakaros (z małymi dziećmi)? anissa 1 2,978 24-07-2017, 10:26
Ostatni post: jolanta631



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości