Zięć Orbána nie korzysta z "opieki" teścia
#1
István Tiborcz, który zawdzięcza swoją sławę i fortunę małżeństwu z córką premiera we wrześniu 2013 r., udzielił wywiadu popularnemu niegdyś portalowi Index, który jest częścią rządowego imperium medialnego.
Tiborcz pojawił się jako właściciel i prezes Grupy BDPST.
Jego nazwisko po raz pierwszy pojawiło się w na tym portalu - wówczas oczywiście zupełnie innego (był to portal niezależny) - w 2013 r., jako nazwisko dwudziestosiedmioletniego nieznanego młodego mężczyzny, którego Ráhel Orbán poznała na spotkaniu wielkanocnym w Felcsút. Wszystko, co wówczas o nim wiedziano, to to, że był członkiem zarządu spółki zależnej Közgép, E-OS Innovative Energetikai Zrt..
To wprowadzenie było konieczna tylko dlatego, że obecnie miliarder István Tiborcz powiedział Indexowi, że

ma nadzieję, że nadal byłby w tym miejscu, nawet gdyby nie było ślub 10 lat temu z córką Orbána, "chociaż prawdopodobnie znaliby moje nazwisko znacznie mniej"
.

Gdzie by był? Według artykułu w Válasz Online z października tego roku, całkowity majątek kręgu Tiborcz jest wart 427 miliardów HUF. To byłoby łatwe, prawda?
W artykule Index Tiborcz przyznał, że jako zięć Viktora Orbána stał się interesujący dla wielu ludzi, a wśród nich "jest wiele osób, które z tego powodu szukają z nim relacji biznesowych". Powiedział, że powiązania rodzinne "mogą zniekształcać prawdziwe postrzeganie wyników zawodowych, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych", ale uważa za zaszczyt być zięciem premiera i powiedział, że Orbán jest "inspirującą osobą".
Nazwał siebie "niezależnym biznesmenem" i powiedział, że "nie budzę się rano z myślą, że mój teść jest premierem".

Źródło: 444.hu János Haász


z wolnej encyklopedii Wikipedia
István Tiborcz urodził się 23 czerwca 1986 w Szombathely, Narodowość węgierska
Współmałżonek Orbán Ráhel, dzieci: Aliz Tiborcz (2016), Tiborcz Anna Adél (2018), Tiborcz Bertalan (2020).
Zawód Prawnik, inwestor kapitałowy.
István Tiborcz jest węgierskim biznesmenem i głównym właścicielem BDPST Group, grupy inwestycji kapitałowych i firm deweloperskich. Jest zięciem Viktora Orbána i 25. najbogatszą i 15. najbardziej wpływową osobą na Węgrzech, z majątkiem w wysokości 69,6 mld EUR, według rankingu 100 najbogatszych 2023 r.. Jako inwestor kapitałowy jest wiodącym graczem w segmencie rozwoju nieruchomości turystycznych i zarządzania hotelami, usług finansowych, międzynarodowego i krajowego transportu towarowego oraz kompleksowej logistyki. Podobnie jak w przypadku Lőrinça Mészárosa, stałym tematem dyskusji publicznej jest fakt, że po dojściu do władzy Viktora Orbána w 2010 r. zdobył on swój majątek dzięki kontraktom państwowym jako bliski współpracownik Orbána. Wywołało to oskarżenia o nepotyzm i było odnotowane również za granicą. Tymczasem w prorządowych mediach broniono go, twierdząc, że w latach poprzedzających małżeństwo zarządzał kilkoma udanymi projektami jako przedsiębiorca.
Odpowiedz
#2
Rahel i wszystko jasne, nikt nie tknie ani zięcia, ani teścia. Oczko Oczko Oczko
Odpowiedz
#3
(23-11-2023, 19:06)eplus napisał(a): Rahel i wszystko jasne


Orbán jest protestantem (wegierski reformowany), jego zona Lévai Anikó to katoliczka

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#4
Wiem dobrze, ale i tak będą się bali. Uśmiech Można przypuszczać, że córka wybrała to, co wspólne dla obojga rodziców. Uśmiech

https://forum.wegierskie.com/temat-wyzna...19#pid8619
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Networking - Spotkanie biznesowe - konferencje i nie tylko! Marcin Pondo 0 2,757 25-03-2013, 20:11
Ostatni post: Marcin PondoUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości