Zupełnie Inne Węgry
#1
Węgry dojechały przed świętami starym, poczciwym Ikarusem. Także wsiadać, można bez biletu!

Nie przegapcie numeru 12 "Zupełnie Innego Świata", którego temat przewodni to "Węgry". W numerze m.in. "Jacy są Węgrzy?", "Węgry reaktywacja", "Jak Puskas odbudowywał Warszawę", Siostry i papa Polgar, kino, literatura i muzyka węgierska, Buda i Peszt oraz węgierski komiks i piłka wodna.

Wśród autorów m.in. Janos Lackfi (poeta, pisarz, badacz literatury, jeden z najważniejszych "młodych" poetów węgierskich, zdobywca wielu nagród literackich, m.in.Prima Primissima), Bence Inkei (dziennikarz, redaktor naczelny portalu Quart.hu), Peter Csillag (historyk, autor wielu publikacji na temat węgierskiego futbolu, dziennikarz "Nemzeti Sport"), Janos Tischler (historyk, polonista, dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie), Gaspar Keresztes (polonista, kierownik ds. programowych Węgierskiego Instytutu Kultury).

Pismo dostępne w EMPIK-ach w całej Polsce.

[Obrazek: 1471340_718392481512126_1970523446_n.jpg]
Odpowiedz
#2
już było, ale się zbyło Szeroki uśmiech http://www.zupelnieinnyswiat.pl/
Odpowiedz
#3
(22-01-2014, 15:27)anka92 napisał(a): (...)
Nie przegapcie numeru 12 "Zupełnie Innego Świata", którego temat przewodni to "Węgry".
(...)
Pismo dostępne w EMPIK-ach w całej Polsce.

No, nie do końca prawda, że dostępne w całej Polsce. W styczniu, gdy sprawdzałem w Empiku w moim mieście, powiedziano mi, że czasopismo jest dostępne tylko w wybranych, największych placówkach w W-wie i chyba Krakowie.

Ale dzięki za link Sztaszka Uśmiech
I odnosząc się do tego linka, mała uwaga, że jest tylko 18 stron. Rozumiem, że tylko tyle stron jest dostępnych, ale czy jest gdzieś całość?

A już zupełnie a propos zamieszczonych tekstów, to zwróciłem uwagę na fragment wiersza Adama Ważyka z 1956 roku.

"...Twój głos Tiborze Dery, w godzinę zamętu
pytał mnie przez telefon, czy jestem bezpieczny..."

Twórczość Tibora Dery jest chyba bardzo mało znana. Ja znam jedynie jego opowiadania zamieszczone w zbiorach węgierskiej literatury.
Pamiętam, że o tym pisarzu po raz pierwszy usłyszałem od mojej polonistki w liceum. Z tego co gdzieś kiedyś przeczytałem nie był faworyzowany przez władze powojennych Węgier.
Odpowiedz
#4
Mało kto zna twórczość tego autora... polecam: Déry Tibor "Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról" Flaga węgierska
Odpowiedz
#5
(21-02-2014, 0:37)andrasz napisał(a): (...)
I odnosząc się do tego linka, mała uwaga, że jest tylko 18 stron. Rozumiem, że tylko tyle stron jest dostępnych, ale czy jest gdzieś całość?
(...)
Ten pedeef jest dostępny ze strony stowarzyszenia, a tam, nad obrazkami prowadzącymi do poszczególnych numerów, jest informacja:
Cytat:Czytaj dobre artykuły z dobrych numerów albo zamów któryś numer, najlepiej wszystkie od razu, czyli pisz do nas, odbierz przesyłkę i czytaj wszystko.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgry - kraj winogron i wina malika_12 2 3,831 27-08-2012, 19:43
Ostatni post: malika_12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości