Forum Węgierskie

Pełna wersja: Warszawa - Budapeszt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich! Jest to mój pierwszy post na forum Uśmiech
Na początku sierpnia planuję moją pierwszą wycieczkę do Węgier/na Węgry i chciałbym prosić o radę, jak najlepiej, najszybciej i najtaniej pokonać trasę z Warszawy do Budapesztu. Czy uważacie, że ta trasa będzie odpowiednia: Warszawa,Kraków, Chyże, Ruzomberok, Zvolen, Sahy, Budapeszt. Tylko jak to jest z opłatami? Jak kształtują się koszty tej trasy (winiety itd.)?

Z góry dzięki za odpowiedź
Cześć,

do Krakowa dolecisz bez problemu (myślę, że nie potrzebujesz porad w tej sprawie), a reszta już tak samo, jak z Krakowa. Czyli w zasadzie wszystko jest opisane w tym temacie. Ewentualnie zajrzyj jeszcze tutaj - są mapki i ceny winiet.
A jeżeli chodzi o samą trasę, to - jak już kiedyś pisałem - w moim odczuciu jest ona optymalna.
Wielkie dzięki za odpowiedź.Jako ze jestem całkiem zielony w sprawach winiet itp. chciałbym się dowiedzieć jak to dokładnie jest. Przekraczam granicę Słowacji i udaję się do najbliższej stacji benzynowej. Kupuję tam winietę (np.10-dniową, jest chyba taka?) i spokojnie jadę sobie dalej przez całą Słowację mając pewność, że w przypadku kontroli przez policje nie będzie kłopotów (kłopotów z tą winietą, nie myślę tu o stanie technicznym samochodu Uśmiech Potem wjeżdżam sobie na Węgry znów robię to samo. Reasumując winieta upoważnia mnie do swobodnego poruszania się po drogach danego kraju, tak?
Tak jest. Zgadza się Uśmiech
Co do kosztów winiet (samochód osobowy, bez przyczepki) to zmieszczę się w 130zł? Według moich rachunków tak, ale chciałbym się upewnić Oczko
(14-07-2013, 15:43)cinek97m napisał(a): [ -> ]Co do kosztów winiet (samochód osobowy, bez przyczepki) to zmieszczę się w 130zł? Według moich rachunków tak, ale chciałbym się upewnić Oczko

Winieta na Słowację 10 dniowa kosztuje 10 euro 30 dniowa 14 na Węgrzech 10 dniowa 2975 forint a 30 dniowa 4780 forint Winiety można tez nabyć na przejściach granicznych.
Winietki kupisz też na stacji benzynowej.