Forum Węgierskie

Pełna wersja: Węgierska nutka na dziś
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(17-10-2015, 12:45)Komarek napisał(a): [ -> ]TS napisał ten zacny kawałek (na albumie X) i Pici nie chciał go śpiewać.(...)
Ja myślę - może to i lepiej. Myślę, że nie zrobiłby tego ładniej niż Somló. Bo o ile podoba mi się jak on pisze, to już niespecjalnie jak śpiewa.
I nie odchodząc ani od Pressera, ani od LGT, coś dynamicznego w wykonaniu Tamása Hevesi, którego kiedyś już zamieszczałem, chyba w Hitach popkultury.
Koncz Zsuzsa i Gergely Ági w duecie wystąpiły w konkursie "Ki mit tud" (1962 rok).
"Dziewczyny" wygrały finał ... i jako nagrodę otrzymały po lampie stołowej z domu towarowego Corvin (Corvin Áruház na Blaha Lujza tér w Budapeszcie) Oczko
Duet Przebiśnieg (Hóvirág duó) zasłynął z dwóch utworów: "Drága nagymami" i "Gézengúz" ...
Ludowe przyśpiewki: "Látod édesanyám… Rózsa, rózsa"
"Gdzie byłaś wczoraj wieczorem" Oczko
Quimby - "Sehol se talállak ... Nigdzie cię znaleźć nie mogę" Uśmiech
... odchodzą... gdy są nam najbardziej potrzebni ... Szandi - "Búcsúznunk kell ... Musimy się pożegnać"
Quimby? To lubię!
Piosenka zespołu Quimby "Sehol se talállak ... Nigdzie cię znaleźć nie mogę" ma też inne opracowania. Przedstawiam wersję wykonywaną przez autentyczny zespól cygański "Parno Graszt" ... Uśmiech

Csík zenekar" też śpiewa tą piosenkę ... z klezmerską wstawką.
pozostańmy z Cyganami ... Uśmiech
"A kocsmába én már többet nem megyek, attól félek, sok a cigány megvernek"
"Ja, do karczmy już więcej nie pójdę, tam jest wielu Cyganów, boję się, że mnie pobiją..."
śpiewa Parno Graszt "A kocsmába ... Do karczmy"