Forum Węgierskie

Pełna wersja: Węgierska nutka na dziś
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(08-01-2016, 10:45)Sztasek napisał(a): [ -> ]"Pada śnieg... Hull a hó" Uśmiech śpiewa Dolly Roll
(...)

Omega też coś nagrała o padającym śniegu - Léna.



Pierwsza zwrotka Flaga węgierska

Hull a hó, fú a szél
Dimitrij Lénáról mesél,
Hallgatom, s Lénát látom az ágyamon.
Akkor még várt,
S a trojka szállt a friss havon.
Omega na głowę bije to, o czym śpiewa Dolly Roll, nie wypadało mi po raz drugi wrzucac "Leny".. patrz post 91. Oczko
(08-01-2016, 20:02)Sztasek napisał(a): [ -> ]Omega na głowę bije to, o czym śpiewa Dolly Roll, nie wypadało mi po raz drugi wrzucac "Leny".. patrz post 91. Oczko

Aż tak daleko pamięcia nie sięgałem. Oczywiście różna muzyka kierowana do odmiennych odbiorców.
Omega - "Ülök a hóban... Siedzę w śniegu"

Zarumieniony
Niedziela ... Vasárnap - Omega

Uśmiech
Dlaczego niedziela to "dzień targowy"?
(10-01-2016, 10:12)eplus napisał(a): [ -> ]Dlaczego niedziela to "dzień targowy"?

vasárnap ... vásár + nap ... targ, zakup + dzień

... właściwej odpowiedzi poszukasz w Biblii, a dokładniej w Nowym Testamencie. W ewangeli wg św. Marka (Zmartwychwstanie Chrystusa 16.1) czytamy: "Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa."
Szabat oznacza sobotę ... po sobocie, a więc w niedzielę nakupiły.
coś Zmieszany na poniedziałek w wykonaniu zespołu Cimbaliband - "Hétfő"
Skoro w ostatnich dniach sporo dyskusji o wakacyjnym odpoczynku,
więc na dziś proponuję piosenkę "Balaton czeka ... A Balaton vár" w wykonaniu zespołu Bridge Uśmiech
Wczoraj Węgrzy odprowadzili na wieczny odpoczynek twórcę zespołu Benkó Dixieland Band, Sándora Benkó. Benkó nie tylko grał na klarnecie. Był również nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Technicznym w Budapeszcie, przedsiębiorcą, głową rodziny, twórcą i szefem zespołu, wydawcą płyt, reżyserem muzyki, konferansjerem, geniuszem organizacyjnym.
W 1957 roku stworzył zespół w którym grał do końca swojego życia.
Zmarł 15 grudnia 2015 roku.
Utwór Petite Fleur w wykonaniu Sándora Benkó z dwoma zaprzyjaźnionymi muzykami ma ponad 1 000 000 odsłon na YouTube.



Spoczywaj w pokoju Dixi tanár úr !