Forum Węgierskie

Pełna wersja: Węgierska nutka na dziś
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
nostalgii ciąg dalszy ...
"Adj helyet magad mellett ... Daj miejsce obok ciebie" - Bikini
Autorem wiersza pt. "Harmatocska" jest József Attila.

Uśmiech ... Wino
nie było komentarza ... więc przedstawiam część pierwszą Uśmiech
słowa napisał Quintus Horatius Flaccus, tłumaczył Radnóti Miklós, muzyka Sebő Ferenc "Lydiához"...

Brathanki - Czerwone korale ... przebój bazował na dwóch utworach (post: 532-533) do których myzykę skomponował Sebő Ferenc.
Ciekawe... Proszę o więcej!
A występ zespołu Bikini widziałem w 2014 w Bogacs. Grały 3 kapele (jako drugi zespół rockowy z Egeru, grający same covery, ale trzeba przyznać całkiem pomysłowo zaaranżowane). Jako ostatni - właśnie zespół Bikini, reklamowany przez polskich turystów jako "taki węgierski Perfect".... Przyznam, że starsi panowie nieźle wymiatali, ale jeśli porównywać ich do polskich wykonawców, to mi bardziej kojarzyli się np. z Budką Suflera.
Dla dociekliwych - egerska kapela to EXTÁZIS, a pierwsza to EZÜST-PATAK.
I jeszcze tak dla wyjaśnienia. Zespół Extazis gra oczywiście własne kawałki. Tylko na tym koncercie grali covery (nie pamiętam, czy zagrali coś swojego... )
Madarász Katalin - "Látod, édesanyám ... Widzisz, słodka Mamo moja"
"Közeleg a húsvét ... Wielkanoc nadchodzi" ... szykujmy prezenty naszym milusińskim


Közeleg a húsvét, a nyuszi koma jár. Szép hímes tojással tele a kosár.
Uśmiech
Wielkanoc nadchodzi, kum zajączek chodzi. Pięknymi pisankami jest wypełniony kosz.
Świąt wesołych i mokrego dyngusa Oczko