Forum Węgierskie

Pełna wersja: Węgierska nutka na dziś
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Buda Folk Band - Szennyes swingem ... Uśmiech
Elmegyek, elfutok, engem többé nem találsz.
Odejdę, ucieknę, mnie już więcej nie odnajdziesz.
...
Gondolom, más helyen, talán most is várnak még. Úgy hiszem, lesz még ház, ahol boldogabb lehetnék!
Myślę, w innym miejscu, może jeszcze wciąż czekają na mnie. Wierzę, będzie jeszcze dom, w którym będę szczęśliwszym!

Elmegyek, elmegyek, hosszú útra megyek, hosszú út porából köpönyeget veszek...

Odejdę, odejdę, w długą podróż ruszę, oprószy mnie płaszcz kurzu długiej drogi...
Gość, o którym pisałem w wątku "Sylwester pod palmą", publikuje swoje nagrania na YT - oto dwa z nich, przynajmniej jedno słyszałem w realu:

Jákó Vera - "Jó ital a kadarka ... Dobrym trunkiem jest kadarka" Uśmiech
okolicznosciowo, dzisiaj Mikolajki:

Dedykuję naszym milusińskim... Uśmiech
O Mikołaju już wiecie, jego sanie ciągną renifery... czy znacie bajkę o reniferach? Było ich osiem. Mikołaj nazywał je po imieniu... pewnego razu do trzódki dołączył dziewiąty. Dziwny to był reniferek z małym błyszczącym czerwonym noskiem i o całkiem miłym imieniu Rudolf... Uśmiech
Ciekawie prezentują się węgierskie przyśpiewki i pieśni ludowe w nowej i innej aranżacji, całkowicie odbiegającej od tej typowo ludowej, w wykonaniu bardzo młodego człowieka ... Uśmiech
Bíró Gergő - "A csitári hegyek alatt ... Przy wzgórzach Csitár"

Alsócsitár (słowackie: Štitáre), niewielka wioska leżąca nieopodal słowackiej Nitry