Forum Węgierskie

Pełna wersja: Krosno -> Budapeszt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam 21 lat, wybrałem Budapeszt na miasto, w którym chciałbym spędzić pięknego Sylwestra z towarzyszką mej doli Uśmiech

Wiem, że Google Maps to nie wszystko, ale jako że nie mam doświadczenia na tej trasie, usiłowałem ułożyć sobie przejazd korzystając z jego porad:
http://goo.gl/maps/M8alq

Według Mapsa, wybierając tę trasę nie jadę przez płatne drogi na Słowacji (o ile mnie nie okłamuje). Winietę muszę kupić zatem jedynie na Węgrzech. Prosiłbym was o rzut oka na wybrane drogi, skrytykowanie złych decyzji, podzielenie się doświadczeniami. Nie znalazłem na forum tematu o wyjeździe z tych okolic.

Gdyby ktoś chciał wybrać się na Sylwestra (30.12. - 02.01) do Budy lub Pesztu - zapraszam =)
(28-12-2013, 2:15)kremuwa napisał(a): [ -> ]...wybrałem Budapeszt na miasto, w którym chciałbym spędzić pięknego Sylwestra z towarzyszką mej doli Uśmiech ... Wiem, że Google Maps to nie wszystko, ale jako że nie mam doświadczenia na tej trasie, usiłowałem ułożyć sobie przejazd... Według Mapsa, wybierając tę trasę nie jadę przez płatne drogi na Słowacji (o ile mnie nie okłamuje). Winietę muszę kupić zatem jedynie na Węgrzech. Prosiłbym was o rzut oka na wybrane drogi...
Omijasz autostradę. Znam tę trasę bardzo dobrze. Nie lubię krętych dróg. Oprócz tego, to w Presovie "łatwo wskoczyć na D1", bo tego zjazdu (który wybrałeś) tablice nie pokazują jednoznacznie. Dlatego omijam i Preszów, i Koszyce jadąc od strony Stropkova. Za Stropkowem masz drogę nr.15 na łuku w prawo (kierunek Koszyce) jedziesz prosto. Zerknij na mój post nr.34 > OPIS DROGI TUTAJ . Ta trasa też omija autostradę. Nie jest to super-idealna droga, ale ani dziur, ani wyboi, nie kręci bo góry omijasz. Nie masz tirów na drodze Stropkov-Vranov! W tym miejscu Słowacja to ok.140 km. Poza tym, to na granicy Slovenské Nové Mesto-Sátoraljaújhely na Węgrzech masz możliwość normalnego odpoczynku - takiej infrastruktury brak na granicy Milhost-Tornyosnémeti, którą wyznaczył twój Navi. Vinietkę kupisz na każdej stacji benzynowej (10 dni 2950 Ft), ja zawsze vinietkę kupuję w miejscowości Szerencs (rondo, AGIP), bo tam parzą wspaniałą kawę i podają w filiżance porcelanowej.
Przepraszam za "pomyłkę" ... vinietka 10-dniowa na węgierskie autostrady kosztuje 2975,-Ft dla pojazdów kategorii D1.
Bardzo, bardzo dziękuję za rady Uśmiech

Czy poprawiona przeze mnie trasa w pełni odzwierciedla tę pokonywaną przez Ciebie, Sztasku:
http://goo.gl/maps/bUrSv
?

Zastanawiam się też, gdzie na tej trasie znajdę ostatnią stację LPG na terenie Słowacji - mam bowiem auto na gaz. Chciałbym zatankować do pełna jak najpóźniej, aby wracając z Budapesztu zatankować możliwie niewiele (ze względu na drogi gaz) i resztę dotankować ponownie na Słowacji.
(28-12-2013, 13:30)kremuwa napisał(a): [ -> ]Bardzo, bardzo dziękuję za rady Uśmiech
Czy poprawiona przeze mnie trasa w pełni odzwierciedla tę pokonywaną przez Ciebie, Sztasku:
http://goo.gl/maps/bUrSv
Zastanawiam się też, gdzie na tej trasie znajdę ostatnią stację LPG na terenie Słowacji - mam bowiem auto na gaz. Chciałbym zatankować do pełna jak najpóźniej, aby wracając z Budapesztu zatankować możliwie niewiele (ze względu na drogi gaz) i resztę dotankować ponownie na Słowacji.
Prawie identycznie, tylko nie zjedżaj z drogi nr.18 na proponowany skrót, bo jest źle oznaczony - jedź na Vranov, dalej droga nr. 79 jest OK. Po trasie to nie wiem gdzie jest LPG na Słowacji, na tej trasie wszystkie stacje w nocy są zamknięte. Na Węgrzech ceny LPG są bardzo zróżnicowane... 250-280 Ft/litr - dobrze piszesz że na Węgrzech LPG jest drogi. Podobnie jest na Słowacji, może lekko taniej...
Poprawione Oczko

Gaz na Słowacji jest w okolicach 3 zł/l, na węgrzech 3,50 - może nie jest to bardzo wielka różnica, ale jeśli można zaoszczędzić, to czemu by nie? =)
Już znalazłem sobie stację LPG blisko granicy, wpisując: "Čerpacia stanica [tu nazwa miasta]" i sprawdzając adresy, które wyskakiwały w wyszukiwarce za pomocą Google Street View (czy stacje rzeczywiście istnieją).

Ponownie bardzo dziękuję za pomoc, nie omieszkam zatankować kawy na poleconej stacji Uśmiech
Gaz to "plyn". Oczko
Tym razem pozwolę sobie mieć inne zdanie niż Kol. Sztasek - jechałem kiedyś obwodnicą Vranova, ale co to za obwodnica - teraz zawsze odbijam te 300 metrów na wschód i ognia w długą prostą z trzema małymi wioskami, a na końcu wiadukt, skręt w prawo (na zachód) i druga w lewo na Sacurov (pierwsza jest na Trhoviste), asfalt wśród pól i łąk. A od Sacurova niestety ćwiczenie opanowania nerwów - jazda 50-40-50 prawie do samej granicy.
Ale co kto lubi. Mapy nawigacji znają mój wariant, jeśli go nie proponują wprost, to gdy kierowca wjedzie na początek takiego objazdu same powinny :naskoczyć" zgodnie z intencją kierującego.
Jeszcze raz dzięki za wskazówkę o przejezdności 15 - nieźle się uwinęli Słowacy.
(28-12-2013, 17:21)kremuwa napisał(a): [ -> ]Poprawione Oczko

Gaz na Słowacji jest w okolicach 3 zł/l, na węgrzech 3,50 - może nie jest to bardzo wielka różnica, ale jeśli można zaoszczędzić, to czemu by nie? =)
Już znalazłem sobie stację LPG blisko granicy, wpisując: "Čerpacia stanica [tu nazwa miasta]" i sprawdzając adresy, które wyskakiwały w wyszukiwarce za pomocą Google Street View (czy stacje rzeczywiście istnieją).

Ponownie bardzo dziękuję za pomoc, nie omieszkam zatankować kawy na poleconej stacji Uśmiech

Lpg zatankujesz na samym przejściu granicznym Słowacko Węgierskim lub na stacji benzynowej po prawej stronie przed samym przejściem. Dawniej na ten stacji nie było Lpg ale jak w tym roku jechałem to wydaje się mi ze już maja.Stacja LPG jest jeszcze w miejscowości Cerhov ja tam często tankowałem jak jeszcze jezdziłem autem na gaz. Jak byś jechał jednak przez Koszyce to przed samym przejściem granicznym po lewej stronie tez możesz zatankowac Lpg a winietę kupisz na granicy w domku po prawej stronie.Ja osobiście wybrał bym trasę przez Koszyce https://maps.google.com/maps?saddr=Krosn...1&t=m&z=10