Forum Węgierskie

Pełna wersja: Pociąg Budapeszt - Belgrad
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam,

Potrzebuję informacji na temat pociągu D 341 BEOGRAD Budapeszt - Belgrad. Na stronie http://rozklad.sitkol.pl/bin/trainsearch.exe/pn? pociąg prowadzi wagony z miejscami do siedzenia od stacji Subotica. Natomiast na stronie mav.hu jest oferta za 15 EURO, to chyba trochę za tanio za bilet + miejsce leżące. Dlatego czy jest ktoś kto będzie może w nie dalekiej przyszłości na dworcu na Węgrzech i mógłby zapytać w kasie czy w informacji czy w tym pociągu kursują wagony z miejscami do siedzenia na całej trasie?
Ewentualnie jeśli by było tak faktycznie że są tylko wagony sypialne to wtedy ile kosztuje miejsce leżące w D2 (Double)?

Z góry dziękuję.
Z tego co ja tu widzę, to bilet z Budapestu z Keleti pu. do Belgradu jest 15 euro w jedną stronę , a w obie strony 26 euro. Masz wybór pomiedzy kuszetką a łóżeczkiem i w zależności od tego ilu pasażerów w jednym "pokoju" to dopłacasz dodatkowo.
Jeździłem tym pociągiem często do Nowego Sadu. Na całej trasie były miejsca siedzące. Mam nadzieję, że to coś pomaga Uśmiech
Pociąg, o który konkretnie pyta Shinzon jest nocnym expresem i nazywa się Beograd.
Kuszetka w przedziale 6-osobowym kosztuje 8 euro, a w przedziale 4-osobowym 10 euro.
W wagonie sypialnym: w przedziale 2-osobowym (double): 18 euro.

Odsyłam na stronę http://www.elvira.hu/utazas/kulfoldi_uta...5661a856e4
(01-01-2014, 14:01)Ribizli napisał(a): [ -> ]Z tego co ja tu widzę, to bilet z Budapestu z Keleti pu. do Belgradu jest 15 euro w jedną stronę , a w obie strony 26 euro. Masz wybór pomiedzy kuszetką a łóżeczkiem i w zależności od tego ilu pasażerów w jednym "pokoju" to dopłacasz dodatkowo.

Czyli płacę 15 euro za np kuszetkę i jeśli nie ma nikogo więcej to dopłacam?? Jest to dla mnie dziwne co napisałeś.

(01-01-2014, 14:11)fvg napisał(a): [ -> ]Jeździłem tym pociągiem często do Nowego Sadu. Na całej trasie były miejsca siedzące. Mam nadzieję, że to coś pomaga Uśmiech

Dawno jechałeś? Ponieważ zminił się rozkład jazdy i teraz może są tylko sypialne i leżące.
Na trasie Budapest- Belgrad kursuje więcej niż jeden pociąg. Napisałeś, że Ty jedziesz pociągiem 341 czyli nocnym expresem, ktory wyrusza z Budapesztu z Dworca Wschodniego o 22:20. Nie wiem, którym pociągiem jeździł fvg i ile lat temu.
Wysłałam Ci stronę, z której podałam Ci informację. Nie napisałam, że cały bilet kosztuje 15 euro. Przecież musisz wybrać jeszcze, czy chcesz kuszetkę czy wagon sypialny i w zależności, którą opcję wybierzesz, dopłacisz odpowiednią sumę.
Możesz również napisać e-mail do MÁVu( szybko odpowiadaja) albo zatelefonować, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
(01-01-2014, 14:53)Shinzon napisał(a): [ -> ]Dawno jechałeś? Ponieważ zmienił się rozkład jazdy i teraz może są tylko sypialne i leżące.

Z linka podanego przez Ribizli masz taką oto informację:

[Obrazek: nwcymo.jpg]

Z Budapesztu do Belgradu koleje węgierskie uruchamiają dwa wagony (nr 422 i 423) z miejscami do siedzenia klasy 2.
W tych wagonach możesz podróżować na bilet promocyjny za 15 Euro.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj korzystając z PW.
Waldek, czy proponujesz koledze Shinzon, aby siedział przez całą noc? Przecież ten pociąg wyrusza o 22:20.
(01-01-2014, 23:55)Ribizli napisał(a): [ -> ]Waldek, czy proponujesz koledze Shinzon, aby siedział przez całą noc? Przecież ten pociąg wyrusza o 22:20.
Przecież to nie jest nic nadzwyczajnego. Jedynie 8 godzin i 12 minut jazdy według rozkładu. Trzeba twardym być. Najkrótsza podróż np. ze Szczecina do Przemyśla przez Warszawę trwa 12 godzin i 59 minut.
Nie ma sypialnego ani kuszetki bo pociąg jedzie od świtu do późnego popołudnia.
Ale jeśli jest wybór kuszetki albo sypialnego, bo pociąg jedzie nocą, to po co się umęczyć? Myślałam, że kolega Shinzon był zainteresowany wagonem sypialnym.
Stron: 1 2 3