Forum Węgierskie

Pełna wersja: Plany wyjazdowe (2014)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wkroczyliśmy w nowy rok, czas planować kolejne wyjazdy. Jakie kierunki macie zamiar obrać w tym roku?

Ja bym chciał wybrać się do Peczu i zahaczyć o Chorwację też Uśmiech
Na koniec maja zarezerwowany mam tygodniowy pobyt w kempingu Eden w Neszmély.Możektoś był już w okolicy i może mi coś polecić poza Budapesztem i Komarom.To będzie mój pierwszy pobyt na Węgrzech więc każda informacja i każde polecone miejsce się przyda.Z góry dzięki.Pozdrawiam.
Plany... Zdziwiony w przyszłym tygodniu Miskolc, Budapest, Pécs...
Plany Uśmiech

a) typowo węgierskie
G. Matra (bo w Budapeszcie kupiłem już mapę Język i ze względu na Górę Kekes) w zestawie z G. Bukowymi (bo wszyscy je zachwalają i fajnie byłoby sprawdzić cóż to faktycznie jest), Salgotarjan, Egerem, Miszkolcem i pewnie jeszcze czymś w okolicy (jeszcze całej nie przegooglowałem)

b) częściowo węgierskie
Drogi Transfogarska i Transalpina w Rumunii - w drodze powrotnej zwiedzanie Debreczyna i dopełnienie bagażnika węg. winami, kiełbasami i papryką

c) niewęgierskie
Jutlandia?
kraje bałtyckie ?

Niestety prawie pewnym jest, że ze względu na brak czasu i ograniczony budżet uda się zrealizować tylko część planów, które zresztą na dzień dzisiejszy nie mają jeszcze nawet przypisanej kategorii "plan", ale zaledwie "pomysł".
Oczywiście Veszprem i Alsoors Uśmiech
na ten rok, podobnie jak ubiegły, planuję albo południe Europy albo południe trochę na wschód Oczko więc siłą rzeczy przez Węgry też będę przejeżdżał, jest więc szansa na jakiś nocleg a może i dwa (od kilku lat jest naszą tradycją, że wracając z Bałkanów zatrzymujemy się nad Balatonem na weekend, aby "odpocząć" po wyjeździe) Oczko
No oczywiście Villany i wino, wino, wino,
My na przełomie lipca i sierpnia prawdopodobnie do Puspokladany.
Hurra, udało się załatwić wolne na majówkę, jedziemy na 10 dni do Hegyko-to chyba najbliżej od nas.
A może ktoś podpowie czy z Wrocławia jest gdzieś bliżej na jakieś termalne kąpielisko?
Moje plany wyjazdowe (jadę na początku przyszłego tygodnia) to oczywiście okolice Nyiregyhazy z termami (chyba zdecyduję się na Sostofurdo). A poza Węgrami oczywiście Rumunia i Serbia Uśmiech. (Wszystko w jednym wyjeździe). Druga część Węgier to okolice Pecsu (np. Villany) i chyba też Balaton z okolicami Veszprem. Trochę zmodyfikowałem, ale cóż - plan nie jest najważniejszy Oczko
w Villany polecam moje stałe miejsce, a mianowicie Blum Pince. Dobre winko i bardzo dobry standard spania. Właśnie stamtąd wrociłem Uśmiech
Stron: 1 2