Forum Węgierskie

Pełna wersja: Umowa na internet
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy nierezedent kraju może podpisać umowę na internet po prostu wynajmując mieszkanie przez krótki okres czasu? Czy musi to zrobić właściciel?
Myślę, że najlepiej Ci odpowie dostawca usługi.
Strona dostawcy niestety nie pomaga: comunique.hu
I dodatkowo jest wyłącznie po węgiersku.
senseios - jak masz zameldowanie, masz też "Lakcímkártya". Odwiedź operatora komórkowego, kup kartę (myślę, że twoja "komórka" jest bez simloka) z możliwością internetu mobilnego i po kłopocie... lub korzystaj z darmowego Wi-Fi, jest wiele takich miejsc Oczko.
(05-02-2014, 0:46)senseios napisał(a): [ -> ]Strona dostawcy niestety nie pomaga: comunique.hu
I dodatkowo jest wyłącznie po węgiersku.

No cóż korzystają z urzędowego języka kraju. Jest to całkowicie uzasadnione. Firma na stronie ogólne warunki umowy - dość długie bo tekst 105 stron.
Wysłałem maila do nich z pytaniem o Twój przypadek. Nie wiem tylko na jak długo chcesz tą umowę. Odpowiedz może na pocztę prywatną, żeby nie zaśmiecać forum.
Byłem u nich w biurze. Mogę podpisać umowę na okres umowy najmu mieszkania tj. 5 m-cy. Jest ona bardzo nieatrakcyjna (wysoka cena), ale można.

Problem jest taki, że znalazłem w mieszkaniu które wynajmuję modem, przyniosłem go ze sobą na tę wizytę. Powiedzieli, że to nie ich, więc właściciel mieszkania chyba coś ściemnia, że to jedyny możliwy operator w tym bloku.
Jak mogę sprawdzić jacy operatorzy mogą mnie obsłużyć pod danym adresem?
senseios - sygnał w kablu jest tylko od jednego operatora. Zapytaj kogoś z mieszkańców, kto jest operatorem sieci w bloku? Zmieszany A może dogadasz się z "sąsiadem" i za pół-opłaty da ci klucz dostępu?