Forum Węgierskie

Pełna wersja: Czy woda w Balatonie jest czysta?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Kilkukrotnie przewijał się na forum temat czystości wody w Balatonie, jej pokrycia glonami. Tak, woda w Balatonie jest jak najbardziej czysta. Na dowód ten oto film:



I mały bonus:

[Obrazek: Pi04qll.jpg]

Uśmiech
Koko spoko woda jest czysta. Jedynie z uwagi na podłoże jej przeźroczystośc może sugerować, że coś nie tak z czystością. Jednakże jak rano wejdziemy do wody kiedyu jeszcze nie ma tłumów możemy przekonać się, że jest bardzo czysta.
Ja mam trochę inne odczucia. Przezroczysta woda na pewno nie jest. Co jakiś czas pływają na powierzchni martwe ryby, owady, chyba skórki węży, łuski. Razem z dziewczyną stwierdziliśmy zgodnie, że nie jest czysta.
U nas w ciągu 2 dni dzieci ok 10 razy krzyczały mama-ryba, mama ryba. oczywiście martwa. Ale mocno wiało w nasza stronę, pewnie dlatego tyle ich było. Nie jest to fajny widok, szczególnie jak jest to wielka ryba, a i takie widzieliśmy.
Dziś nie było martwych rybek Oczko
(15-06-2014, 12:16)LA4 napisał(a): [ -> ]Ja mam trochę inne odczucia. Przezroczysta woda na pewno nie jest. Co jakiś czas pływają na powierzchni martwe ryby, owady, chyba skórki węży, łuski. Razem z dziewczyną stwierdziliśmy zgodnie, że nie jest czysta.
... nie nadaje się do bezpośredniego spożycia... Język
(03-07-2014, 18:56)Sztasek napisał(a): [ -> ]nie nadaje się do bezpośredniego spożycia...

A kto pije wodę na Węgrzech Szeroki uśmiech
(03-07-2014, 20:31)Komarek napisał(a): [ -> ]
(03-07-2014, 18:56)Sztasek napisał(a): [ -> ]nie nadaje się do bezpośredniego spożycia...

A kto pije wodę na Węgrzech Szeroki uśmiech

Ki a Balcsi vizét issza, saját vizét issza vissza... Szeroki uśmiech
Uśmiech))))))))
Tak na poważnie teraz, aż nie wiem czy o tym pisać, bo temat cuchnący. Żeby nie siać paniki nawet rząd zabrał głos w sprawie tej wielkiej plamy nieczystości unoszącej się na wodzie, uspokajają że wszystko OK. Czytaliście o tym? Chyba z 2 tyg. temu z jakiegoś większego statku musieli to wypuścić.
(04-07-2014, 0:01)budapeszter napisał(a): [ -> ]Tak na poważnie teraz, aż nie wiem czy o tym pisać, bo temat cuchnący. Żeby nie siać paniki nawet rząd zabrał głos w sprawie tej wielkiej plamy nieczystości unoszącej się na wodzie, uspokajają że wszystko OK. Czytaliście o tym? Chyba z 2 tyg. temu z jakiegoś większego statku musieli to wypuścić.
Bez paniki, to absolutnie nie cuchnie, temat w sezonie kąpielowym jest kłopotliwy, a ta "wielka plama" wcale nie jest wielka - widziałem.
Ten cały rozgardiasz to tylko nagonka konkurencji w celu odstraszenia turystów od Balatonu, węgierskie morze jest naprawdę czyste, W tej sprawie wystarczy skontaktować się z... wedkarzem. Wędkuję i ja, mam trochę wiedzy na tema przynęt i nie tylko. Jedną z bardzo dobrych i chętnie zkładanych na haczyk są larwy ochotki czerwonej. Znaleźć je można tylko w czystym, pozbawionym chemii środowisku wodnym. Takie larwy to doskonały pokarm dla ryb, w akwarystyce to naturalny "prowiant" o dużej wartości odżywczej. Można go też mocniej schłodzić w lodówce i przechowywać. Ale... czy ktoś zastanawiał się, jakie pozostałości są po wyklutej kolonii? Takich poczwarek w jednej "rodzince" są miliony. Po wykluciu dorosłego osobnika - a to już komar - jeśli tych pozostałości nic nie skonsumuje, pozostaje lekko zaróźowiona błonka. To potrafi zbić się w sporych rozmiarów unoszącej się tuż pod powierzchnią tafli wody paskudnie wyglądającą maź, piankę, do której łatwo przylepiają się pływające po wodzie drobiazgi ... i w tym momencie można porównać to do fekalii, choć tak nie jest.
A teraz wracamy do jachtów i statków. Pływające jednostki muszą posiadać licencję, bez niej nikt nie zezwoli na wodowanie. Pojemnik na fekalia to zamknięty zbiornik i nie tak łatwo go opróżnić - ale o tym niewielu wie.
Więc bez paniki, woda w Balatonie do kąpieli jest idealna, do picia nie nadaje się - jak napisał Komarek powyżej : "A kto pije wodę na Węgrzech?" ... i zgadzam się z tym,
Stron: 1 2